yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  9. 12 yaşında adet olmuştum 7 senedir hiç düzensizlik çekmemiştim ta ki bu aya kadar. Memleketten üniversiteye gidince bi afalladı sanırım yumurtalıklar. 6 gün boyunca kullandım 12 tablet. Bittikten 4 gün sonra adetim geldi. 15 inde gelmesi gerekiyordu. 15 inden bu yana kasık ağrısı yaşıyorum. Bacaklarım şişti ara sıra da ağrıyordu. Sürekli sıcak bastı, soğuk soğuk terledim. Anladım ki benim vücudum düzensizliği kaldıramıyor. Bazen karnımın ağrısından uyuyamadım. Umarım birdaha yaşamam düzensizlik. Velhasıl kelam işe yarayan bir ilaçtır. Ama kasık ağrılarını göze alarak kullanılmalı. Duygusal durumumda bi etki yaratmadı. 

  28 eylül 15:57

  8. Hayatımda bir kere-regl düzensizliği için- kullandığım ilaç. Toplam on gün kullanmıştım, vaadini gerçekleştirip zamanında regl olmamı sağlamıştı ama bana etkisi kullandığım dönem pratik zekamı sıfıra indirmesi oldu, inanılmaz aptallaştırdı. Tam da yeni işe girip kendimi göstermeye çalıştığım bir haftaya denk geldi üstelik, hala o günlerdeki işimle şimdiki işimi karşılaştrıp dalga geçerler. Dikkat, yüksek kavrayış ve pratiklik isteyen bir branşınız varsa ilacı kullanırken iş arkadaşlarınıza, çevrenize durumu uygunca izah etmenizi öneririm.

  22 eylül 10:21

  7. sürekli gözümün önüne yıllar geçmiş ve biricik sevgilim benden başkasıyla evli mutlu çocuklu bi hayat kurmuş ben de evsiz ve yalnız ve işsiz olarak bi köşeden onları izliyormuşum ya da annem beni bırakıp hayatını yaşamaya gitmiş de sokaklarda sürünüyormuşum gibi tatsız hayalleri getiren hede.

  22 eylül 09:36

  6. Hormonal duruma göre kimi zaman içtiğimde bir gün sonra regl oluyordum kimi zaman on gün sonra. tamamen o anki psikoloji, beslenme-uyku düzeni vs de ilaçtan sonra erken veya geç olmanızı etkiliyor. 

  12 ağustos 14:14

  5. 1 aydan uzun süredir regl olmadigim için doktorun verdiği adet söktürücü hap. 6 günün sonunda bitiyormuş ve 2 hafta içinde regl olunuyormuş. Bende çok fazla kasık ağrısı yaptı. Umarım kullandığıma değer.

  10 temmuz 02:08

  4. Regl döngüm düzensiz oluyor ya da çok geç oluyorum, Genetik faktörler dolayısıyla doğum kontrol hapı kullanamadığım için doktorumun döngümün düzenlenmesi için verdiği ilaç. Şimdiye kadar iki-üç kutu bitirdim. Kutu bittikten en geç üç gün içinde regl oluyorum. İnternette psikolojik olarak yan etkileri olduğu yazılmış, bende öyle bir etki yaratmadı.

  25 mart 23:56

  3. Özellikle yazın tatil dönemlerinde adet döngümü bozduktan sonra gelmeyen adetimi 4-5 günde getiren mucizevi ilaç. Sinirimi, stresimi, soru işaretlerimi alıp götürüyor. İyi ki varsın tarlusal.

  25 mart 18:43

  2. Polikistik over hastasıyım, uzun süredir doğum kontrol hapı kullanıyorum ve bıraktığım ay adet olamıyorum. Doktorum arada bırakıp adet oluyor muyum diye denememi tavsiye etmişti. 6 aydır ilaçla düzenli regl olunca geçen ay hapı bırakıp denemek istedim ve olmam gereken günün üzerinden 15 gün geçmesine rağmen regl olamadım. Tarlusal'a başladım. Normalde bunu içince regl im 1 hafta içinde gelirdi fakat bu sefer 1 haftayı geçince acayip bir şekilde korktum. Benim halimi en iyi regl olmayı isteyip olamayan anlar. Neyse bugün 9. gün, çok şükür regl oldum. Eğer olur da birisi bu hapı içmiştir ve hala regl olamamıştır, lütfen üzülmesin 12 güne kadar süresi var bu süre geçtikten sonra doktora başvurulunca da başka çare bulunuyor.

  25 mart 17:36

  1. Doğum kontrol hapı sebebiyle (gizlinot: qlairista) geçen ay 40 küsur gün geciken reglimin gelmesini sağlamak için doktorun reçete ettiği adet söktürücü ilaç. 

  Eczaneden alırken eczacı ısrarla "hamile olmadığınızdan eminsiniz değil mi?" Diye sordu ilacı vermeden. Sonra ekşi'de falan okuyunca öğrendim ki bunu düşük yapmak için mi kullanıyorlarmış öyle bişey. 

  Neyse, kutudaki hapları bitirdikten sonra takribi 10 gün içerisinde gelecek demişti doktorum. Benimki haplar bittikten sonraki 5. günde geldi. bu da Doğum kontrol hapları gibi hormonal bir ilaç, hormon yüklemesi yapıp regli öyle getiriyor falan sanırım. 

  Bana etkisi; zaten tedavisini gördüğüm sivilcelerimi halaya kaldırıp, yüzümü fadime'nin düğününe döndürmesi şeklinde oldu. 

  Bunun dışında normalden daha ağrılı, daha kanlı, daha uzun vs geçmedi regl sürecim. Bu ay da tam zamanında geldi. Sivilce probleminiz yoksa gecikme durumunda doktor kontrolünde kullanabilirsiniz. 

  13 eylül 2017 21:05