yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • oylar (22)
  • medya (5)
  3

  41. 2 yılın sonunda bitirmeyi başardığım kapatıcı.

  Artıları: 

  -kapatıcılığı yüksek, çok çok az ürünle ciddi bir kapatıcılık elde edebiliyorsunuz. 

  -gramajı bir kapatıcı için yüksek, 10 ml.

  -çoğu cilt tipi için pudra ile sabitleme gerektirmiyor (yağlı ciltlerde gerekebilir).

  Eksileri:

  -renk skalası biraz tuhaf (en azından benim satın aldığım dönemde henüz renk skalası genişlememişti). Birbirine yakın çok renk var, sonra renkler birden koyuluyor. Ben nc12 olduğum için fair neutral rengini aldım ancak benim cilt tonumdan epey açık ve sarı alt tonlu çıktı. Ben sarı alt tonlu olduğum halde corrector etkisinden dolayı pembe/şeftali ve kendi cilt tonuma yakın renkte kapatıcıları tercih ediyorum. Normalde online alışverişlerde çok rahat rengimi bulabildiğim halde tarte da kendime uyan rengi bulmakta zorlandım. ancak mağazada kendim baksam belki bulabilirdim, bilemiyorum. 

  -çok kalın yapılı bir ürün, adeta bir sıva. Evet ürünün pigmentasyonu yüksek ancak kapatıcılığı biraz kalınlığından da kaynaklı. Kalın yapısından dolayı sadece göz altıma kapatıcı süreyim, çıkayım diye düşündüğünüz günlerde kullanamıyorsunuz çünkü tuhaf görünüyor. Ben sivilce izlerim vs. İçin de kalın yapısından dolayı kullanmayı sevmedim bu ürünü.

  -kullanım ömrünün kısa olması. Ürünün kapağında 6 ay yazıyor ancak kullanım ömrü en azından 1 yıl Diyebilirim. Yalnız yukarıda saydığım sebeplerden (gramajın yüksek olması, çok az ürünün yeterli olması ve ürünü göz altım dışında kullanamamam) ben ürünü 1 yıl içinde de bitiremedim. Bu süreden sonra ürün bozulmadı, ancak kalın yapısı daha da kalınlaşmaya başladı. 

  -göz altlarında kuruluk yapması. Ürünü kullanmadan önce göz altlarını çok iyi nemlendirmek lazım, aksi halde ‘cakey’ durabiliyor.

  Kullandığım diğer yüksek kapatıcılığa sahip kapatıcılarla karşılaştırması:

  Nars radiant creamy concealer: 

  -kapatıcılık: tarte shape tape daha iyi ancak nars da hiç fena değil, çoğu insan için nars’ın kapatıcılığı yetecektir. 

  -gramaj: tarte shape tape daha iyi çünkü nars sadece 6 ml. 

  -sabitleme: tarte shape tape daha iyi çünkü nars çizgilere çok doluyor, sabitleme opsiyonel değil zorunluluk.

  -renk skalası: nars çok daha iyi, 30 farklı renk seçeneği var. Ayrıca alt tonlar ve gradiant doğru.

  -yapısı: ikisi de kalın ancak nars daha ince.

  -kullanım ömrü: farkları yok, nars da çabuk kuruyan bir ürün. Sadece gramajı daha az olduğu için bozulmadan önce bitirmek daha kolay.

  Bu karşılaştırmada gramajı ve sabitlenme özelliğinden dolayı benim tercihim tarte shape tape.

  Mac prolongwear concealer:

  -kapatıcılık: tarte shape tape daha iyi ancak mac de çok iyi. çoğu insan için mac’in kapatıcılığı yeterli olacaktır.

  -gramaj: benzer, mac prolongwear 9 ml bir ürün.

  -sabitleme: mac prolongwear nars kadar olmasa da çizgilere doluyor, çünkü tarte shape kadar pudralı bir bitişi yok. Dolayısıyla çoğu kişi mac’i sabitlemek isteyecektir. 

  -renk skalası: nars kadar iyi değil ama tarte shape’den daha başarılı. En azından alt tonlar doğru. 

  -yapısı: Hepsi kalın ancak içlerinde en incesi mac prolongwear. İnce yapısı ve pompalı ambalajından dolayı benim sivilce izleri için kullanmayı en sevdiğim kapatıcı da mac prologwear.

  -kullanım ömrü: yapısı daha ince olduğu ve yüzde de kullanılabildiği için mac’ten ürün bitene kadar fayda sağlayabildim, herhangi bir kuruma yaşamadım. 

  Tüm bu saydığım sebeplerden dolayı benim için mac prolongwear tarte shape tape’den daha iyi bir kapatıcı. Elimdeki kapatıcıları bitirdikten sonra yoluma mac prolongwear ile devam edeceğim.

  Yalnız tarte shape tape’e muadil olduğu düşünülen revolution conceal & define ve l’oreal infaillible kapatıcıları henüz denemedim. Uygun fiyatlı oldukları için mutlaka bu iki ürünü de denemek isterim. Ancak saydığım tüm eksilerden dolayı bir daha tarte shape tape almayı düşünmüyorum. 

  13 ocak 19:13 13 ocak 20:07

  40. pürüzsüz mat bitiş sağlayan, çizgilere dolmayan,pütürlü görünmeyen, çok iyi dağıtılan ve mango çekirdeği ile shea yağı sayesinde göz altlarını kurutmayan bir ürün.

  4 ocak 17:04

  3

  39. Günlük kullanıma uygun değil.Fazla kapatıcılık yerine doğallıktan yanaysanız almayın

  29 aralık 2019 00:38


  5

  38. çok başarılı bir kapatıcı. genellikle nemlendirici üzerine kullanıyorum, yayması çok daha rahat oluyor. göz altındaki yorgunluk izleri için birebir. sadece yurtdışında olması çok üzücü. ben gittikçe alıyorum ya da giden arkadaşlarımdan istiyorum, uzun süre giden bir ürün zaten bitmesin diye de az az kullanıyorum.

  11 ekim 2019 17:43

  5

  37. Çok koyu gözaltlarına sahibim bu yüzden kapatıcı seçimi benim için çok önemli. İlk olarak corrector uyguluyorum ve üstüne iki nokta halinde kapatıcıdan. Çok az bir miktar bütün gözaltlarıma yetiyor. Yalnız bu kapatıcıdan önce mutlaka gözaltlarınız güzelce nemlendirin. Pudralamaya bile ihtiyac duymuyor. Yurtdışına çıktıkça mutlaka alacağım.

  11 ekim 2019 14:31

  36. bu ürünü arkadaşıma aldırmıştım da hem miktar olarak çok fazla hem de aplikatörün her yerine bulaşıyor ve kapağı her açtığımda pörçkk diye etrafa sıçrıyor. onun dışında kapatıcının kendisi güzel bence ve bayağı bayağı kalıcı. 

  30 eylül 2019 19:05

  35. Benim gibi koyu renk gözaltıları olanlar için vazgeçilmez bir kapattıcı. Oldukça geniş renk skalası var. Gözaltıları iyi nemlendirildiği taktirde asla çizgilere dolmuyor. Çabuk sabitlemiyor ve gün boyu kalıcı.

  22 ağustos 2019 13:12 14 kasım 2019 22:53


  34. Yapısını çok sevdiğim ürün.Ama o kadar para verince içim acıyor:)Büyük ihtimalle yine de alırım galiba.

  7 ağustos 2019 01:58

  33. Göz altlarımı kurutuyor, altını iyi nemlendirmeden uygulayamıyorum. Her gün kullanmamama rağmen burnumda biraz gözenek ve siyah nokta oluşumuna sebep oldu gibi hissediyorum. Ama kapatıcılıktan bahsedeceksek iyi bir kapatıcı.

  25 mayıs 2019 00:59

  5

  32. bugüne kadar maybelline fit me, age rewind, rimmel london wake me up gibi kapatıcıları kullanmış biri olarak, 'bundan önce kullandıklarım kapatıcı mıymış ki' dememe sebep veren, gerçekten başarılı bir ürün.

  kapatıcılık 10/10

  grileşmiyor. bakın burası çokomelli.

  çizgilere dolma (bende) olmadı.

  tek olumsuz yönü fiyatının yüksek olması. ama şöyle bir şey var, siz de benim gibi tek bir kapatıcı yerine memnun kalmayıp 2-3 tane daha aldıysanız ve onlardan da tam anlamıyla memnun değilseniz bunun fiyatı üçünün toplam fiyatına eşit oluyor.

  kısacası aldım gitti, pişman mıyım? hayır.

  24 mayıs 2019 12:52 24 mayıs 2019 14:36