sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (55)
 • medya (2)

55. scott barnes ile beni tanıştıran youtuber. gerçi tanışmam süslü sayesinde oldu(gizlinot: swh)

önce medyadan gördüğüm kadarıyla tati’ye kim kardashian’ımsı bir makyaj yaptığını düşündüm. hani meşhur bronz ekstra kontürlü makyaj sandım. özür diliyorum scott’tan. yaptığı şey sanat. fırçayı tutuşu, krem ürünleri yayış şekli, fırçaları şekline göre savuruşu, gölgelendirme yaparken adeta ışık oyunları yapması, köpürtmesi... anlayamazsınız...

zaten direk baz falan sürmeden kapatıcıyla işe girişmesinden anlamak lazım profesyonelliğini. tati neden baz kullanmadın diye şok oldu, scoot ise “for what?” dedi. çünkü mükemmel makyajın o çok özellikli primerlarla değil işi bilerek makyaj yapmakla olduğunu biliyor. kendisi tam olarak bob ross un makyaj şubesi. başarılarının devamını diliyorum.

23 mart 23:51

54. jlo makyajı videosunda beni de jlo yapabilir mi acaba diye merak ettim, scott cidden tatinin üzerinde ressam gibi çalıştı, makyajı çok acayip yapıyor, fırçaları kullanışı, boyaları sürüşü filan bir değişik stili var ama şimdi tati de çok güzel bir kanvas kadına direkt jlo havası geldi, gel bir de beni jlo yap asdfghjk

yalnız scott barnes bu kadar güzel makyaj yapıyorsun kendini niye oompa-loompa yapıyorsun, bir de yanaklar da fazla dolgudan şişmiş gözler yok olmuş, gençliği ile şimdiki hali arasında tanık koruma programına girmiş gibi bir değişim var.

21 mart 10:46 21 mart 11:13

53. scott barnes tarafından kendisine yapılan jlo makyajı videosunu iki kere izledim 30 kere like attım, sonuç o kadar muhteşem ki.. gerçekten aaahh kelimeler yetersiz kalıyor. Keşke şansım olsaydı ve aynı makyaj bana da uygulansaydı da, kendimi öyle bronze goddess minvalinde görebilseydim. Adamın fırçaları da anladığım kadarıyla gerçekten güzel ve fiyatları 20-40 dolar arasında değişiyor. Keşke ülkemize getirilse.. O incecik burun kontürü, keskin çene kemikleri, o turuncu bronzerin muhteşem gölge oyunları. Makyaja daire her şey çok güzeldi.

Not: tati adamın sırlarından ikisini de adamdan kaptı. Bi tanesi tüm makyaj bittikten sonra final parlaklık için üstüne neutregenanın güneş koruma spreyini sıkması ve diğeri de krem kontür ürünlerini ve lip glosu sağdan sola ya da dairesel harekelerle değil, yüzde yukarı doğru, dudak da dudak kenarlarına doğru uygulamasıydı.

ilgili medya:
2
21 mart 01:58

52. jlo'nun makeup artisti scott barnes' in ona yaptığı makyajı izledim ve gerçekten artistry ne demek görmüş oldum. adam boyutlandırma yapmayı, bronz ve ışıltılı görünümü o kadar iyi yaptı ki işinin hakkını veriyormuş gerçekten. tatiyi hiç bu tarz makyajla gördüğümü hatırlamıyorum baya etkileyici bir görüntü oldu. pro makyaj fırçaları çıkarmış adam ve hepsini alasım geldi. bir gün jlo için çekim yapacaklarken makyaj kitinin olduğu çantayı kaybetmişler ve cvs'e gidip bronz bir loreal ruj alarak look yaratmış. yetenek ve yaratıcılık kesinlikle kısıtlı imkanlarda ortaya çıkıyor.

19 mart 08:41 19 mart 08:45

51. günümüzde bulunduğu noktayı geçmişine saygı duyarak hatırlamasına, ailesinden ve sevenlerinden gördüğü desteğe, Ne kadar iyi olursa bir o kadar alçakgönüllü kalmasına bağlı olduğunu düşündüğüm, genetik harikası bir aileye mensup, olağanüstü makyajlar yapmasa da kozmetik dünyası hakkındaki objektif yorumlarına güvendiğim güzel insan.

(link: https://youtu.be/i-Hg4w0QhSs Hayatım boyunca gördüğüm en muhteşem teşekkür videosuydu.)

1 şubat 21:28

50. senelerdir haftanın beş günü video yüklemesi takdir edilesi efsane bir youtuber. ne öyle çok eğlencelidir, ne aşırı değişik bir tarzı vardır ama hem tatlılığı hem de (buraya ağır dikkat) dürüstlüğüyle kendisini izletir. youtube'da lafına güvenerek ürün alacağım iki-üç kişiden biridir kendisi. bir keresinde bir videosunda nasıl bir ürünü bir videosunda sponsorsuz bir şekilde beğendiğini söylediğini ve bunun sonucunda o markanın o üründen binlerce sattığını ve kendisine ulaşıp para vermek istediklerini söylemişti. kenedisi ise dürüstçe yorumladığını ve işinin bu olduğunu söyleyip parayı kabul etmemiş, kendi isteği üzerine bir vakfa 10.000 dolarlık bir çek yazmış marka. sanıyorum herhangi bir türk youtuberda asla göremeyeceğimiz bir iş etiği bu ama büyük de konuşmamak lazım tabi öhm.

16 ocak 20:59

49. ürün tavsiyesi konusunda bir numarada tatiye güveniyorum. bir de videolarını o kadar chill bir modda çekiyor ki, başka bir işle uğraşırken bile açıyorum videolarını arkadan tatlı tatlı sesi geliyor.

hakkında ilginç bir bilgi, düğün makyajını (bkz: james charles) yapmıştı.

19 aralık 2018 01:28

48. Bence youtube’u ve makyaj dünyasını Gerçekten seven, takipçilerine içerik sağlamak adına sağlam emek veren 2-3 insandan biridir şu kadın. Ve emeğiyle bir yerlere gelen herkesin başına hayatının bir noktasında geldiği gibi, kendisine bok atarak yükselmeye çabalayan insanlarla uğraşıyor. 

Haklının hakkını vericen ablacım. 

dün gece youtube’da “Artık ben de gerçekleri konuşucam” temalı videosunu izledim. sonra “alala videoda ne demiş de bu tepkileri almış ki?” diyip emily’n paletiyle çektiği videoyu izledim. Bahsi geçen Paletler zaten james’le çektiği son pr box videosunda gelmişti, tati de çok heyecanlanmıştı, “bunları çok denemek istiyorum” falan demişti. Neyse ürünlerle çektiği “ilk deneme” videosunda ben eleştirilecek birşey göremedim açıkçası. Farlar karışmıyor, pigmentsiz, kontür zaten çamur gibi, dağılmıyor lök gibi kalmış yanakta. Bir de tati izleniminin sonunda, “diğer renkleri denemedim, onlarla da oynayacağım, şunu söyleyebilirim hiç dökülme yapmaması Harika!” Falan diye hala paleti övmeye çalışıyor gariban. Kusura bakmayın da, yerin dibine sokmadığına dua edilmeli bence. O palet bir de jeffree’nin eline geçeydi de, asıl cümbüşü o zaman göreydiniz. Videonun sonunda da “lütfen emily’nin kanalını ziyaret edin, Harika biri” falan diyor. Bu arada ben de bazı drugstore mat farlarımı koyultmak ve rengini göstermek için parmağımla göz kapağıma preslerim. Herkes “hııı tati normalde böyle yapmazdı, parmağıyla yaptı demek ki şaibe vaaar.” Demiş youtube’da . Daha önce hiç bir farın rengini vermesi için, parmağını daldırması gerekmedi demek ki? Ki hatun habire özellikle ışıltılı pigmentleri gözlerine parmağıyla süren hatun. 

Sonra kiki’nin (gizlinot: who!?) videosunu izledim ve buz gibi belli ki, bu kiki  tüm videoyu tati’ye taş atmak için çekmiş, çünkü video boyunca tati’nin videosunu izleyerek aynı makyajı yapıyor, amaç tati’yi haksız çıkarmak. Fakat bir farın rengini vermesi için fırçayı 7-8 kere fara saplayacaksam ben, kimse kusura bakmasın, o far hiç bir paraya değ-mez! Çiğköfte yoğurmuyoruz burda. Emily’nin kendi tanıtım videosunda da far renklerini beğensem de, kalitesini beğenmemiştim açıkçası, Fazla pastel, fazla pigmentsiz gelmişti. hatta emily “çok pigmentli olsun istemedim, çok pigment olursa uğraştırır, ama bu daha çok buildable bi formül” falan demişti farları için. 

Tati’nin “yetti artık sizden be!” isimli videosunda başta kiki’yle ilgili yaptığı açıklamalar haricinde videosunun geri kalanı, tamamen olayın emily’yle değil paletle ilgili olduğu üzerine.

Ay durun kiki’nin çirkefliğinden bahsedicem biraz, hayatım boyunca nefret ettim böyle insanlardan. Kiki ise tam bir 5. kalite yan sanayii (gbkz: regina george) arkadaşlar. Böyle sinsiiii, hani sende bi kıyafet beğenir, kendisine olmayınca elbiseyi yırtar falan ya, o tip. Durduk yere kadına saldıran sen, insanlar yaptığın terbiyesizliği yüzüne vurunca “günah keçisiyim” diyen de sen. Ay vallahi ıslak odunla döv, kurusun bi daha döv resmen öyle bir kadın. küfürlü küfürlü, gevşek gevşek konuşmalar falan. Neyse kendisi makyaj topluluğu tarafından sağlam “cancelled” bu saatten sonra sanırım. 

Bu arada ben tati’nin “keşke colour pop’la Çalışsaydın” demesine hak verdim açıkçası. Zira makeup revolution’la colour pop kıyaslanamaz çünkü Mur fiyat olarak uygun olsa da genel olarak özgün yada kaliteli bir marka değil (gizlinot: naked ve glowdrop çakmaları diyorum çünkü öyle dupe olmaz gülüm), colour pop ise bence uygun fiyatına rağmen kalitesiyle gayet büyük markalarla aşık atabilecek bir marka. Hayatım boyunca pan görebildiğim tek farlar colourpop’ın oldu çünkü. Hem uygun fiyat, hem de manyak pigment, uygulanma kolaylığı, uçmama ve dökülmeme falan olan bir marka, asla makeup revolution’la kıyaslamam. 

Tati tam bir hanımkız olduğun için saldırıyorlar sana. Bazen bazı yapmacık tavırlarına uyuz olsam da, makyaj ve ürün tavsiyesi konusunda güvendiğim tek youtuber’sın. 

15 ekim 2018 18:02

47. şu sıralar youtube da en popüler konulardan biri güzelik endüstrisinin çirkinlikleri

özelikle jefrre star ve manny mua-laura the leech olayı

make up geek ceosunun açıklaması vs

ama benim için gerçekten bu endüstrinin daha doğrusu içinde bu kadar büyük paralar dönen endüstrilerin(bir üründen bahsetmek için binlerce dolar isteyenler varmış)ne kadar ve neden çirkin olduğunu gösterdi.

insanlar.

tatinin yorumunu yaptığı ürün palet,paleti çıkaran youtuber değil.

yani palette kullandığı üç dört rengin karışmadığını söylemesi ki karışmadığı da gün gibi ortada pembe olan lök gibi kaldı crease bölgesinde.

yine çok kibar kadınmış ama dökülmedi,diğer renkleri denemedim eheh diyor.

yüz paleti zaten...90'lı yıllardaki oyuncak makyaj paletlerine benziyor.

diyelim ki makyajı yanlış yaptı, bile isteye,youtubera zarar vermek için

neden böyle bir şey yapsın ki?

kıskançlıktan desek en saçma youtuberlara bile işbirliği öneren bir ton marka var tati gibi yıllardır bu işin içinde olan ve kalitesini kanıtlamış bir insana mı işbirliği önermeyecekler?

pr paketlerinin saçmalığından rahatsız oldu da diğer youtuberlar da ayh ama çok gereksiz demeye başladı hemen ondan önce koca koca paketlerle hava gırlaydı

gömdüğü markaların tasarım çanta yolladığı bir insan her halde 8 dolarlık paletin peşine düşmez

tatiye saldıran ve aslında bütün bu olayın yaşanmasına sebep olan youtubır aynı paletle aynı makyajı yaptı

yapmadan önce bir ton laf söyledi renk seçimine,karıştırmasına

hatta makyajı yaparken bazı kısımları göstermeden direk bitmiş haline geçti

en bombası da makyaj bitince bundan sonra günlük makyajım bu çok hosuma gitti dedi

......

gelelim bütün bu yazıya ve tiksintiye neden olan yorumlara

doğurganlık mevzusu

izleyicilerin youtuberların kapısına dayanmasına,hakaret etmelerine,bazen tehdit etmelerine alıştık artık

ama bu makyaj be makyaj!

sekiz dolarlık palet ya da gece yatmadan önce silip çıkarılan boya için bir insanı bu kadar incitmeye,yarasını deşmeye değer mi?

baktın ikiyüzlülük yapmış,baktın saldırmış çıkar takip listenden geç

ama hayır.

yapılan yorumları buraya yazamam bile.

fırsatını bulan ama kıskançlık konusundan hakaret edemeyen akbabalar çocuğunun olmayışı üstünden hakaret etmiş.

sanki bir eksiklik veya hatasıymış gibi anlaşılması ve insanları en kötü şekilde incitmek için kullanılması bile korkunç...

eminim en kötü anlarında zaten bu konu hakkında kafasında ona eksik ve hatalı olduğunu söyleyen sesler vardır çünkü toplum çocuk doğurmuyorsa kadının eksik veya kusurlu olduğunu düşünmeye itiyor zaten

şimdi bir de bu yorumlar eklendi

ne olursa olsun konu buraya gelmemeliydi,bu kadar acımasızlaşmamalıydı insanlar.

14 ekim 2018 22:00

46. tati'nin de para için yapmıyorum, bu benim tutkum diyip durması sıkmadı mı artık. herkes gibi tati de para için yapıyor bu işi, kendisi de söylüyor kazanamasa yapamayacağını. kazanmasına lafim yok ama para için değil diyerek insanları yemeyi bıraksın artık.

14 ekim 2018 18:27