yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • medya (0)

  1. Kozmetik, bakım, giyim ve her tür moda, dizi ve sinema, yiyecek içecek, kitap vb birçok türde tavsiyeler veren youtuber deryasında, tavsiyeleri dikkate alınan, o konuda zevk oluşturacak kadar kişisel birikim kazanmış ve belli bir etik/objektiflik çıtasının üzerinde olduğu düşünülen youtuberdır. 

  Kişisel örneklerimse;

  gorkem karman. ben tavsiyesi ile aldığım hiçbir şeyden pişmanlık duymadım. Bir de markalarla ilişki düzeyini beğeniyorum. 

  Aşkım irem aktulga. Kozmetikte tavsiyeleri bana pek uymuyor ancak film önerilerine çok güveniyorum. Güzel seçilmiş, güzel elenmiş, benim zevkimle çok uyuşan önerilerde bulunduğunu anladığımdan beri bu alandaki tavsiyelerine güveniyorum. 

  Ece targıt. Kitap, uygulama vb içerikli tavsiyelerini çok beğeniyorum. Bir de bakım önerileri (asitler, güneş koruyucuları vs) çok ince işçilik gibi geliyor. Şahsen birçok şey öğrendim bu alanda ondan. 

  Edit: güzel arkadaşım nesine eksi basıyorsunuz bu girdinin çözemiyorum. Tavsiyesini beğendiklerimden birine mi tepkiniz, bana mı. Konu açalım beğenip beğenmediğimiz youtuberları yazalım dedik. Seri eksiye bağladınız. Çözemiyorum niçun.

  edit 2: çözdüm. görkemeymiş bu tepki. meğer bir anti grubu varmış, şaşırdım doğrusu. ben mesela sebi bebi'de kore bakımı diye videoda bir kore cilt temizliği rutini anlatmayı vaad ederken içine gizlice lorealin yeni çıkardığı kremin yerleştirildiğini gördüm ama görkemde hiç bu tarz alengirli numaralar görmedim. bir kez bir mesaj uygulamasını tavsiye etmişti. güvenip kullanmış ama cevap alamamıştım. onda da görkem açıklama yaptı. uygulama da paramı geri yatırmıştı. tavsiyesiyle alıp pişman olduğum ürün de olmadı. şahsi tecrübem böyle olunca güvenimi de kazandı. bunu seri eksiye bağlamanızı garipsedim doğrusu sevgili süslüler. 

  2 şubat 2018 23:15 3 şubat 2018 13:28

  2. Kozmetik olarak: (bkz: merve özkaynak)

  İşini kaliteli yapıyor oluşu ve diksiyonu bunda etkili.Göz makyajlarını çok beğenmiyorum ama ten ve dudak ürünleri konusunda ne dese alırım kıvamına getiriyor beni.

  özellikle de uygun ve yüksek fiyatlı ürünleri bir arada,karşılaştırarak ve uygulayarak anlattığı videolar çok yararlı oluyor bence.

  2 şubat 2018 23:40

  3. boş küme. niye güveneyim ki işi sadece youtube'a video yüklemek olan birine? zevk için açıp izlemeyi hadi anlarım, ama o kişiye güvenmek benim için başka bir şey. en sevdiğiniz insan bile olsa kimse orada babasının hayrına çıkıp video çekmiyor yani. kitap, film gibi konularda olabilir en fazla. en kötü tavsiye bile bir şey katar insana sonuçta. yalnız ürün yorumu konusu gerçekten boş küme.

  3 şubat 2018 00:35


  4. Tati.

  O da yani önerdiklerini alabildiğimden değil sadece o güveni veren sadece o bana göre.

  3 şubat 2018 00:40

  5. (link: https://www.youtube.com/user/emilynoel83/videos emilynoel83)

  on yıldır videolarını izlediğim ve on yıldır sponsorlu video çekmeyen bir kadın. kendisine gelen pr ürünlerini de tanıtırken asla objektifliğinden uzaklaşmıyor. bahsettiği ürünlerin çoğu türkiye'de olmasa da on yıldır izlediğimden bir arkadaşımı izler gibi izliyor ve seviyorum kendisini. gerçekten şu ana kadar gördüğüm en dürüst en iyi kadın budur youtubeda.

  3 şubat 2018 00:56

  6. Evimizin kızı görkem karman kesinlikle. Ne aldıysam pişman olmadım hala da severek kullanıyorum. 

  3 şubat 2018 01:12

  7. Ayşe Çakar-cilt tiplerimiz uyuyor.Çoğu zaman uygun fiyatli ürünler öneriyor.

  .

  Görkem Karman- cilt tiplerimiz uymasa da bazi önerdiklerini aliyorum.

  3 şubat 2018 01:22


  8. bu başlıkları çok sevdim <3

  öncelikle tabii ki görkem karman. youtuber/bloggerlar arasında duruşunu en çok takdir ettiğim, hatta ilk videolarından beri takip edip tavsiye ettiği ürünleri genelde aldığım tek kadındır.

   merve özkaynak: samimi buluyorum kendisini, sponsorlular dışında önerdiklerini beğeniyorum

  alev karslı: mac'ten bir şey alacağım zaman mutlaka bahsettiği ürünlere şans vermeye çalışırım çünkü alev karslı yani

  niyans in motion (nihan güzel): son zamanlarda yeni keşfedip takip ettiğim bir kanal. henüz çok emin olamamakla beraber güvenme aşamasındayım (gizlinot: swh)

  yağmur vardar: her videosunu izlemiyorum ama tavsiye ettiği birkaç ürünü aldım ve aşıırı memnun kaldım. o yüzden listeye ekliyorum

  3 şubat 2018 01:55 3 şubat 2018 06:21

  9. açık ara farkla Görkem Karaman. kızdan dürüstlük akıyor zaten. birde iş birliği videolarında daha videonun en başında belirtmesi de diğer youtuberlerın hiç yapmadığı bişi.

  3 şubat 2018 03:01

  10. Istediginiz kadar eksileyin ama Görkem karman. Son zamanlarda biraz bırakmış olabilir ama onun onerisiyle aldigim hicbir urunden pisman olmadim. Ciltim karma onun kuru ama yine de onerdigi cc krem(gosh) asla alerji yapmadı. Bir de Gizem (gomlekterujizi) mukemmel biri hem sac bakimi hem de makyaj tarzi cilt rengi olarak bana hitap eden tek youtuber diyebilirim.

  3 şubat 2018 09:45