girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

5. ara ara bakıyorum videolarına, ben de sincap karamel sayesinde tanışmıştım. o kadar tatlı bir sesi var ki, aç saatlerce dinle rahatlatıyor sizi. yardıma muhtaç bulduğu hayvanlarla o kadar güzel, sabırlı ilgileniyor ki.

güzel kalpli insan.

4 ekim 00:13

4. Benim de sincap karamel sayesinde keşfettiğim, youtube'a hergün en az 2-3 video yükleyen youtuber. Sesi o kadar naif ki izlerken huzur doluyorum. özellikle Muğlaya taşındıktan sonra her videosunu atlamadan izlemeye başladım. bir gün izlemesem alfle bonibonu, dumanı,kadifeyi, ponciği merak ediyorum ne yapayım :)

5 ağustos 23:34

3. Belki daha youtube'da 20.000 abonesi bile yokken arada sırada izlediğim, karamel'den sonra ise sürekli takip ettiğim yardımsever sıfatının da ötesinde daha nice güzel sıfatları hak eden kişidir kendisi.

Isırılası alf'i çok seviyordum, ardından koca yürekli cesur kız karamel ve küçük bonibon derken iyice izlediğim bir kanal oldu.

Yardımseverliğin de ötesinde tayfun beyin yaptıkları. Hayatını, işini, keyfini bir kenara bırakıp nice minik can için koşturduğunu görebilirsiniz kanalında. Nick name hikayem de alf'ten geldiği için ayrı bir sempatim var bu kanala ama elini uzatabildiği kadar yardıma muhtaç canlara uzatmaya çalışıyor ya kendisi, iyice takip eder oldum ve her videosunu neredeyse izliyorum. Şu ana kadar sincaplara, köpeklere, kedilere, güvercin ve saksağana kadar birçok zor durumda hayvana aslında işi veterinerlik olmamasına rağmen ve haliyle bir veterinere göre de bilgi sahibi olmadığını da belirtmesine rağmen öyle ilgiyle, öyle sevgiyle, öyle işine aşkla bağlı biri gibi bakıyor ki helal olsun dedirtir.

Böyle güzel insanlardan allah razı olsun. Sizlerden de izlemeyenler varsa bir videosunu olsun izleyin. Şimdi de arka ayakları tutmayan sevimli bir köpek dostumuz ulaştırılmış kendisine. İzleyince gözlerim doldu ve bu girdiyi yazmak istedim. Tayfun bey sayesinde zaten sevdiğim canlılara çok daha farklı gözle bakmaya başladım. Birçok insanda da bu şekilde bir farkındalık yarattığına/yaratacağına inanıyorum.

Umarım bir gün hiçbir canlının zarar görmediği bir ülke oluruz. Umarım böyle güzel kalpli ve fedakar insanlar çoğalır. Allah bahtını yolunu açık etsin, şifasını bulsun ona denk gelen ve denk gelmeyen her canlı...

5 ağustos 18:39


2. kalbi çok güzel olan bir insan. klasik bir minnet vardır böyle ruhlara, deriz ki: "sizin güzelliğiniz için dönüyor bu dünya." Hakikaten öyle. karşılıksız seviyor her hayvansever gibi. Fırsat bulduğu her canlıya yardım ediyor. çok mutlu oluyorum böyle insanları gördükçe. Destek olalım, bir takibi çok görmeyelim:)

30 haziran 17:19

1. Çoğumuzun tanıdığı sincap karamelin tedavisi ve bakımıyla ilgilenen kişi. Kendi adında bir youtube kanalı var. Daha önce yardım edeceği hayvanlar için ev tutmuştu şimdi ise sanırım bir arazi aldı ve hayvanlar için bir yaşam alanı oluşturuyor. Hayvanların doğal dengelerini bozmayıp gücü yettiğince iyileşmelerine yardım ediyor ve doğada yaşabilecek olanları uygun alanlara bırakıyor. Yardıma muhtaç hayvanlar sadece kediler ve köpekler oluşmadığı için hayvanları baktığı evde saksağan ve güvercini de var. sincapları alf ve bonibon şirinlikleri ile gözlerimden kalp çıkartıyor. O kadar çok hayvan var ki bahsetmek istediğim hepsini buraya yazsam destan olur gerçekten o yüzden link bırakıyorum. 

(link: https://m.youtube.com/channel/UCO4Ke287_D5mtbhxfMOABuA Link)

29 haziran 23:50