yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. Bilen bilir ben bu adamı ilk zamanlardan beri takip ettim. Öğrenciydim o zaman. Allahtan bagis falan yapmadım. Melek gibi bir adam olarak gelirdi bana. Ama sonra iş güç derken koptum videolardan. Bastan beri videolarında hayatinda tutarsızlıklar olduğunu da farketmiştim aslında. Ama isin bu raddeye gelecegini asla tahmin etmezdim. Bilgisayar mühendisiyim diyordu ama gunun her saati arabada evde yolsa vs oluyordu. Şehir değişikliği yapıyordu. Serbest çalışıyor bile olsa bi insan bu imkanları için günün herhangi bir saati mesai harcaması lazım diye düşünürdüm. Neyse bu adam bekar heralde diye düşünürdüm çünkü güvercine bir oda tahsis eden bir adam evli olamaz odayı pislik götürüyordu çünkü. Yorumlarda abi evli olsan yenge seni boşardı gibi yorumlar geliyordu. Çok net hatırlıyorum çünkü ben de merak ediyordum ailem var falan diyordu çünkü sürekli. O yorumlardan birinin altına "evliyim" yazdı. Altına cevap olarak abi yenge çok sabirliymis falan filan yorumlar devam etti. Ama ben ilerleyen zamanlarda bu adamın yalan söylediğini çok net anladım. Çünkü karisi olsa böyle şehir değiştirmesine belirsiz bir hayatı olmasına izin verir miydi?

  Hatta ben bu adamı benim gibi takip eden kişiler ne demiş diye ekşi sözlükte adını arattığımda başlığın silindiğini görmüştüm. Heralde başka bir tayfun demir var ünlü birisi o sildirdi basligini isim benzerliği diye düşünmüştüm.

  Uzun lafın kısası ben bundan 2 sene önce her videosunu izleyen biri olarak taa o zamanlardan ufak tefek tutarsızlıklarini farkeden biri olarak çok şaşırsam da açıkçası hâlâ onu masum sananlara daha çok şaşırıyorum. Adam bir numaralı dolandırıcı işte herkesin başına gelebilecek suçlamalardan çok daha üst düzey suçlamalar kararlar var adamın üzerinde. Bence bu adamı seven insanlar bir an evvel gözünü açsın. Bu adam da hapisten tekrar çıkmayıp insanları yine kandıramasın.

  22 eylül 12:53

  7. Bana sıkıysa yakala filmindeki frank william abagnale'i hatırlatan insan. 50 tane suçtan aranıp youtube kanalı açmak ve orda meşhur olmak nasıl bir cesarettir yiğidim.

  21 eylül 20:18

  6. yakalanmıştır, hayvansever olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi işlediği suçlar.

  20 eylül 17:46


  5. Ekşi sözlük yorumlarına biraz bakarsanız gerçek yüzünü görebilirsiniz. Sahte kimlik, dolandırıcılık, neler neler. Adam şu an başka birisinin hayatını yaşıyor belki de. Öyle videolar paylaşılmış ki bu kadar benzerlik imkansız dedirtir insana. Hayvanseverlik sadece kılıf olabilir ya da hem hayvansever hem de kötü bir insan olabilir. Hayvanları seviyor diye savunuluyor bu adam. Suçlu olsa bile sincaplara yaptığı yeter demek ne kadar mantıklı? Sadece soruyorum.

  8 haziran 14:05

  4. ara ara bakıyorum videolarına, ben de sincap karamel sayesinde tanışmıştım. o kadar tatlı bir sesi var ki, aç saatlerce dinle rahatlatıyor sizi. yardıma muhtaç bulduğu hayvanlarla o kadar güzel, sabırlı ilgileniyor ki.

  güzel kalpli insan.

  4 ekim 2018 00:13

  3. Benim de sincap karamel sayesinde keşfettiğim, youtube'a hergün en az 2-3 video yükleyen youtuber. Sesi o kadar naif ki izlerken huzur doluyorum. özellikle Muğlaya taşındıktan sonra her videosunu atlamadan izlemeye başladım. bir gün izlemesem alfle bonibonu, dumanı,kadifeyi, ponciği merak ediyorum ne yapayım :)

  5 ağustos 2018 23:34

  2. Belki daha youtube'da 20.000 abonesi bile yokken arada sırada izlediğim, karamel'den sonra ise sürekli takip ettiğim yardımsever sıfatının da ötesinde daha nice güzel sıfatları hak eden kişidir kendisi.

  Isırılası alf'i çok seviyordum, ardından koca yürekli cesur kız karamel ve küçük bonibon derken iyice izlediğim bir kanal oldu.

  Yardımseverliğin de ötesinde tayfun beyin yaptıkları. Hayatını, işini, keyfini bir kenara bırakıp nice minik can için koşturduğunu görebilirsiniz kanalında. Nick name hikayem de alf'ten geldiği için ayrı bir sempatim var bu kanala ama elini uzatabildiği kadar yardıma muhtaç canlara uzatmaya çalışıyor ya kendisi, iyice takip eder oldum ve her videosunu neredeyse izliyorum. Şu ana kadar sincaplara, köpeklere, kedilere, güvercin ve saksağana kadar birçok zor durumda hayvana aslında işi veterinerlik olmamasına rağmen ve haliyle bir veterinere göre de bilgi sahibi olmadığını da belirtmesine rağmen öyle ilgiyle, öyle sevgiyle, öyle işine aşkla bağlı biri gibi bakıyor ki helal olsun dedirtir.

  Böyle güzel insanlardan allah razı olsun. Sizlerden de izlemeyenler varsa bir videosunu olsun izleyin. Şimdi de arka ayakları tutmayan sevimli bir köpek dostumuz ulaştırılmış kendisine. İzleyince gözlerim doldu ve bu girdiyi yazmak istedim. Tayfun bey sayesinde zaten sevdiğim canlılara çok daha farklı gözle bakmaya başladım. Birçok insanda da bu şekilde bir farkındalık yarattığına/yaratacağına inanıyorum.

  Umarım bir gün hiçbir canlının zarar görmediği bir ülke oluruz. Umarım böyle güzel kalpli ve fedakar insanlar çoğalır. Allah bahtını yolunu açık etsin, şifasını bulsun ona denk gelen ve denk gelmeyen her canlı...

  5 ağustos 2018 18:39


  1. Çoğumuzun tanıdığı sincap karamelin tedavisi ve bakımıyla ilgilenen kişi. Kendi adında bir youtube kanalı var. Daha önce yardım edeceği hayvanlar için ev tutmuştu şimdi ise sanırım bir arazi aldı ve hayvanlar için bir yaşam alanı oluşturuyor. Hayvanların doğal dengelerini bozmayıp gücü yettiğince iyileşmelerine yardım ediyor ve doğada yaşabilecek olanları uygun alanlara bırakıyor. Yardıma muhtaç hayvanlar sadece kediler ve köpekler oluşmadığı için hayvanları baktığı evde saksağan ve güvercini de var. sincapları alf ve bonibon şirinlikleri ile gözlerimden kalp çıkartıyor. O kadar çok hayvan var ki bahsetmek istediğim hepsini buraya yazsam destan olur gerçekten o yüzden link bırakıyorum. 

  (link: https://m.youtube.com/channel/UCO4Ke287_D5mtbhxfMOABuA Link)

  29 haziran 2018 23:50