yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  tca

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (1)

  20. tca siklusu...yapacağım sunum... çık artık aklımdan bari burda rahat ver

  2 nisan 15:02

  19. Karantinada yine aklıma düşendir. İnternetten "nasıl yapılır nereden alınır" bilgileri araştırıyorum. Ya bu ya tekrar (gbkz: acnelyse).

  Karantinada yüzünü yakmak isteyen süslüler kulübü kuruyorum şu an.

  1 nisan 15:18

  18. Ben bir aptallık edip cross tekniğini denemek istedim.ve belamı buldum.%60 tca aldım.sonra sağ ve sol yanağımda çokta derin olmayan iki tane izime sürdüm.amacım azıcık sürmekti...ama ne yazık ki bezelye tanesi kadar sürmüş oldum.bundan öncesinde aylarca araştırma yapmış ve nasıl yapıldığına bakmıştım oysaki..ama işte kendinize bu konuda hiç güvenmeyin benim gibi kendinizi doktor sanıp bu işe hiç girişmeyin:( şuan bir yanağımda kırmızı bir leke izi ve daha büyük bir çukur mevcut.diğeri ise 17 gün olmasına rağmen düşmeyen bir kabuk...50 koruma ve avene cicafalte krem kullanıyorum.ve sabır ile bekliyorum en az 3 ayda en çok 6-12 ayda düzeltme olabileceğini okudum.allahtan kendime azıcık akıl diliyorum...

  Edit:bu hayattaki en büyük pişmanlığım üç aydan fazla oldu,çukur doldu ama yanık izi kaldı.hiç bir oranda olan konstantrasyonunu yapmayın.bırakın doktor yapsın.

  2 ekim 2019 10:31 2 şubat 23:30


  17. Amerika'dan aldığım %15lik tca ile başladım yüzüme ve vücutta çatlaklara yapmıştım. Yüzüm birden beyaz oldu ve yanmaya başladı ben de direk yıkamıştım. Etkisi hakkında pek bir şey söyleyemem bir kerelik kullandım ama çatlaklar için %30dan devam ettim. 3 4 seans falan yaptım. Tamamen geçirdi diyemicem ama yarıladı kaç senelik çatlakları. Bu kış da devam etmeyi düşünüyorum bakalım :)

  16 ağustos 2016 16:53

  16. ekim 15 itibariyle gözümü karartıp deneyeceğim asit. önce bacaklarımda lokal olarak deneyip sonra yüzüme geçeceğim.özellikle dikkat etmem gerek bir şey varsa mesaj kutumu renklendirir misiniz sevgili süsler

  20 eylül 2015 21:40

  15. sadece tüm yüze %15'lik konsantrasyonlarla değil, küçük ve derin skarlara bir kürdan yardımıyla tatbik ederek %100 konsantrasyon kullananlar da var. tca cross deniyor hatta bu yönteme ve özellikle icepick skarların bu şekilde doabileceği söyleniyor. ancak nerede başlayıp nerede bittiği tam belli olmayan skarları daha da büyütebileceğini belirteyim.

  18 temmuz 2015 13:17

  14. saf olarak sıvı halde değil, kristal halde bulunan asittir. savunulduğu kadar zararsız bir ürün olsaydı, sanıyorum marketten, çarşıdan falan da alabilirdik. bu tür asitler hafifsenmeyecek kadar tehlikeli olabilir, zarar verebilir. ev tipi laboratuvar tecrübelerine dayanarak insanları buna teşvik etmemek gerek.

  10 aralık 2014 00:05


  13. cam şişede satılan bir asittir. asit cam şişede satılır çünkü plastikle tepkimeye girer.

  http://www.sigmaaldrich.com/catalog/product/sial/t6399?lang=en&region=TR

  10 aralık 2014 00:03 10 aralık 2014 00:06

  12. kristal yapıda olan başta sigma-aldrich ve merck tarafından üretilen bir asit. çözeltileri seiyonize suyla hazırlanır ve sıvı hale getirilir.

  evde uygulanabilir bir asit dediğim ilk entrye gelen yorumlar üzerine youtubeye bakabilirsiniz dedim ama araştırma kültürümüz yok madem, bu yüzden linki vereyim bakın youtube de 41.600 sonuç çıkıyor, ben hiç olmamış denenmemiş bir şeyi tavsiye etmiyorum. Bakın dünyada milyonlarca insan kullanıyor bunu her sene, ve evde kendi kendine yapıyor.

  http://www.youtube.com/results?search_query=tca+peel

  ayrıca ekleyeyim, kimseye yap demiyorum, kendiniz de yapabilirsiniz diyorum insanların kendi tercihi haliyle.

  9 aralık 2014 23:53 10 aralık 2014 00:33

  11. parmağına kazayla saf asit sürüp üstelik yıkamamasına yani asiti sonlandırmamasına rağmen parmak uçları soyulunca eski haline gelebilen süslülerin karşı çıktığı asit. Sevgili (yazar: linda) yazmış saafını kazayla sürdüm parmak ucuma ve yıkamadım buna rağmen soyulup eski haline geldi. Burada şahsen ben saf asit sürün demiyorum seyreltik %15 asit sürün ve üç dakika sonra cildinizi yıkayın diyorum. İş bu durumda safına maruz kalan bir cilt bile yıkanmamasına rağmen cilt üzerinde bir zarar vermiyor. Asiti isteyen kullanır istemeyen kullanılmaz. Ama birisinin bilgisi veya tecrübesiyle dalga geçmek için ciddi veriler vermek lazım.

  örneğin bu asit için merck msds bilgisinde hamilelerin ve emziren kadınların kullanmaması gerekir der. Şimdi her yıl türkiyede yüzbinlerce kadının cildine uygulanan bu asitler, doktor sürünce yakmıyor biz evde kullanabilirsiniz deyince cevher olup dalga konusu oluyoruz. Tamam biz cevherli kimyagerleriz ve isteyenler parası olanlar gidip doktorda kimyasal peeling yaptırsınlar bir sıkıntı duymam şahsen. Ama saf asit 1-2 saat yıkamamanıza rağmen elinize zarar vermiyorsa bu asiti kullanmaktan dolayı insanları cildinden olmakla korkutmayın zira inandırıcı olmuyorsunuz.

  9 aralık 2014 23:09 9 aralık 2014 23:12