girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (121)
  • medya (1)

121. starbucks gibi bayatlayan kahveyi yeniden roast etmez, her yarım saatte bir mutlaka yeni kahve demler, hem her zaman taze kahvesi olur, hem de mağazaları her zaman mis gibi kokar.

üstelik mağaza çalışanlarını nedense kimsenin iş vermediği 40 50 yaş üzeri kadınlardan seçer, onlara da pamuk gibi bakar.

23 mart 05:02

120. bundan 4-5 yıl önce, çok dillerde olmadığı zamanlarda gerçekten kaliteli ve nispeten uygun fiyatlı ev gereçleri, kıyafetler satan bir kahveciydi. sonra birden bir şeyler oldu ve ucuz düz penyeleri bile uçuk fiyatlara satmaya başladı. kalite oranı düştükçe fiyat arttı. güzel ve konseptliydi gerçekten yazık etmez umarım bir an önce kendine gelir.

 fakat kahvelerini hala severek tüketiyoruz

23 mart 02:03

119. Tchibo öyle bir yer ki ürünlere katalogdan baktığınızda "Aaaa ne ilginç ürünler, hem de ucuz, gidip hemen alayım" hissi geliyor. Dükkana gidip almaya niyetlendiğiniz ürünü görünce de "Buna bu kadar verilir mi ya?" deyip çıkıyorsunuz.

O yüzden "Tchibo'nun ürünlerini beğeniyor musunuz?" derseniz "tüm kalbimle evet" derim. Peki "Bugüne kadar Tchibo'dan ne aldın" diye sorarsanız da cevabım "hiç" olur

22 mart 15:02


118. Ankara atlantis avm de pop-up şubesi var denilmiş. Aynı şekilde Ankara Podium AVM'de de pop-up şubesi var. Outlet veya sezon sonu elde kalmış ürünler satılıyor burada. Her hafta yeni ürünler geliyor, indirimli satılıyor. Yakın olanların arada bir bakmalarını tavsiye ederim.

22 mart 09:32

117. Kapsül makinesini aldigimda euro kurundan mutevellit kapsul satin alabiliyordum. Ancak su an en ucuz kapsul tanesi 1.5 tl. Ve ben gunde 2 tane kahve iciyorum. Gunde 3 tl evde yaptigim kahveye veremem ogrenci halimle. O yuzden size yaptigim oluculugu anlatıyorum kizlar. Yine tchibodan vakumlanmis espresso alip onceden kullandigim bos kapsulun icine doldurup tekrar makinede demliyorum. Valla yine guzel oluyor ve bayagi karli. (Her bir kapsul 7.5 gram 10lu paket 75 gram ve 15 tl. Ben 15 tlye 250 gram ogutulmus vakumlanmis kahve aliyorum)

22 mart 03:04

116. Tchibo'nun kapsüllü makinelerinden birini kullanıyorum ben de. Brasil serisi <3 ben diyorum (gizlinot::)) Brasil'in kapsülü Tchibo'da satılan en yüksek sertlik seviyesine sahip (6) ama kahveyi sütlü tüketmeyi sevdiğimden diğer kapsüllerin aroması düşük geliyor bana sanırım. Yakın bir zaman önce indirimde 96'lı paketlerde 77 lira gibi bir fiyata satıldı. Öyle olunca çok ekonomik oldu. Bir daha yakalarsam gene alacağım.

22 mart 01:17 22 mart 01:18

115. Şuan Yaşadığım şehirde bulunmadığından ankara’ya her gittiğimde az bir miktar filtre kahvelerinden çektirip alıyorum, erkek arkadaşıma da her gelişinde sipariş veriyorum. Bu gidişimde uzun süre kaldığım için de neredeyse her gün uğrayıp kahve+tatlı yaptım. Filtre kahvesi çok taze ve güzeldi, starbucksa Kıyasla daha keyifle içtim. Tatlıları da taze ve lezzetliydi,Özellikle limonlu cheesecakeini öneririm.

21 mart 23:29


114. Cafissimo kahve makinesini kullanıyorum,kapsül kahvelerinin çoğunu denedim şimdiye kadar(genellikle espresso kapsüllerden alıyorum).1’e 1 oranında espresso ve sütle hazırlıyorum kahvemi,cok hosuma gidiyor bu sekilde.En son Brasil espresso kapsüllerinden aldım,ilk kez deniyorum,tadı aroması gayet güzel.

21 mart 18:34

113. Az önce Türk kahvesini aldım. Hemen heyecanla yaptım ama benim için bir hayal kırıklığı oldu. Su gibi, hiç aroması yok. Davidoff kahvesi de indirimdeydi, onu da aldım ama henüz onu denemedim. 

21 mart 15:41

112. mutfak-banyo-hobi-ev-bahçe vb konularında kaliteli ve hoş. kahvelerini seviyorum (gizlinot: kahveyi sadece buradan alıyorum). spor ve iç giyim ürünlerini kaliteli buluyorum.

fakat bir tek günlük kıyafet konusunda satılan parçalar demode geliyor artık (kadın tarafı). erkek ürünleri yine iyi.

21 mart 14:47 21 mart 14:53