sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (154)
 • medya (3)

154. Yakın zamanda türkiye’den çekileceği söylentileri olan kahve ve ev konseptli alman markası. Ben 1 yıl önce tchibo ve body shopun çekileceğini düşünüyordum zaten. Sevdiğim mağazalardandı ve çokça alışveriş yapıyorduk. Kapsül makinemiz de var ve çekilmesi durumunda makineyi çöpe atmamız gerekecek. Uygun fiyatlı güzel kahveleri vardı. Ama zaten gördüğüm kadarıyla kapsüllerini isviçre gibi ülkelerden çok daha uygun fiyata satıyorlardı burada. Ekonomiden çok anlamam ama daha çok orta gelire hitap eden bir markanın özellikle seçimler sonrasında paranın hızla değer kaybetmesi beklentisiyle hitap ettiği kitlenin parasının yetmemesi sonucunda çekilmesi ve genel ekonomik durgunluktan kaçması doğal geldi bana. Kapsüller 30-40 tl olduğu zaman itiraf edelim pek çoğumuz zaten alışveriş yapamayacağız tchibodan. 20 tl olduklarında bile hep indirim bekler olduk. Yabancı orta gelir markaların zamanla çekileceğini düşünüyorum zaten. Yerli muadiller arayalım diyorum ama onların fiyatları da gün geçtikçe artıyor ve temel nedeni hammaddede de dışa bağımlı olmamız(kahve için olmazsa olmaz zaten).  Türkiye’nin ciddi anlamda korumacı bir ekonomi politikası izlemesi gerekecek gibi. Bu da ürün çeşitliliğinin bir hayli azalması, rekabetin azalmasına bağlı olarak ürün kalitelerinin de düşmesi anlamına gelecek sanırım. Bazıları seviniyor yabancı markaların çekilmesine lakin bu sevinilecek bir durum değil. Bir sürü çalışanın da işsiz kalmasına neden olacak. 

1 saat önce

153. %100 pamuklu çorap bulabildiğim tek marka.

lcw pamuğu en çok kullanan markalardan birisi olmasına rağmen çorapları en fazla %60-70 pamuklu, koton, penti vs. onlar da aynı şekilde. tchibo'nunkiler genelde %95 ve %100 pamuklu oluyor, 5'li paketleri indirimde oldukça uyguna geliyor.

26 aralık 2018 20:40 ed.31 aralık 2018 10:27

152. Barista ürünlerinin bazılarında güzel indirimler var. Ben çok ihtiyacım olan paslanmaz çelik toz kahve ölçü kasığı ve hiç ihtiyacim olmayan 4 barista kahve kaşığı satın aldım. Kahvesini evde yapmayı sevenler diğer ürünlere bakabilirler. Yarın sabah olsun da kahvemi ölçü kaşığımla yapayım diye sabırsızlanıyorum.

Buraya sıklıkla bakıyorum. Özellikle spor, outdoor, sağlıklı yaşam ve mutfak ürünleri dikkatimi çekiyor. Biraz pahalı olduğu yadsınamaz ancak indirime giren ürünleri takip ederseniz eğlenceli şeyler bulabilirsiniz.

18 aralık 2018 00:19

151. 2011'de aldığım yoga pantolonu şu kadar senedir diz izi bile vermedi, yine o zaman aldığım spor sütyenini geçen sene attım. Kıyafetleri uzun süreler sağlam kalıyor ama buna ragmen son dönemdeki fiyatlarını görünce bakmakla yetiniyorum.

24 kasım 2018 16:52

150. black friday indiriminden dün sipariş ettiklerimi, yoğunluk, haftasonu falan demeden bugün öğleden önce ulaştırandır. türkiyeye ilk girdiğinden beri alışveriş yapıyorum. buradan aldığım herşey yıllarca dayanıyor. ayrıca çekirdek kahveleri de çok güzel ama son zamanda aşırı zam gelmiş.

24 kasım 2018 14:33

149. antin kuntin eşyalar satan alman kafe, milyoncu arası zincir. Filtre kahveleri tam ayarındadır.

8 kasım 2018 15:41

148. giyim ürünlerini oldukça kaliteli buluyorum keza mutfak eşyaları da öyle...

Bir ara paket türk kahvesini almıştım, arçelik telve kahve makinesinde hiç köpük çıkarmadı desem yeridir, tadını da sevmedim, yumuşak içim kahve sevmediğim için olabilir.

8 kasım 2018 01:36

147. Double Türk Kahvesi Starbucks'da satılan Türk kahvesinden daha ucuzmus. Yeni fark ettim. Ve sanki tadı da daha güzeldi. Kahve kartım da var, bedavaya geldi hatta. Yalnız her yerde bulamıyorum seni Tchibo. Yoksa hep sende icicem de. Bi de Mocha'na bayılıyorum.

7 kasım 2018 23:44

146. african blue kahvesini proje çizdiğim ve jüri için uyanık kalmam gereken gecelerde çok severek tüketiyorum. guatemala ise benim günlük kahvem. 100 gramı 7 tl olduğu zamanlar hafta da 1 muhakkak ikisinden de çektiriyordum. zamlardan sonra aramıza mesafe giren kahveci.

7 kasım 2018 22:38

145. kahvelerini tüketiyoruz, african blue favorim ancak çok zamlandı. Eskiden daha uygun fiyatla aktüel sayılabilecek ürünlerini alırdım. Ancak hem seçenekleri azaldı, hem de fiyatlar çok uctu. Bir de cafe kısmından pek haz etmiyorum çünkü o pastalar falan bayağı fena muameleye maruz kalıyor çalışanlar tarafından.

7 kasım 2018 10:53