yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (1)

  1. Ukde veren (yazar: teletabiis)

  2016 yılında akp, tecavüzcü ile mağdurun evlenmesi, evlilik yaşının 14'e çekilmesi için kanun tasarısı hazırlamıştı. Bu ukde onun için olmalı. O zamanlar böyle bir karikatür vardı, hatırlar herkes medyaya koydum . Geçmemişti meclisten, şimdi akp bunu tekrar getirmeye çalışıyor.(link: https://m.bianet.org/bianet/toplumsal-cinsiyet/180857-2005-te-kanundan-cikartilmisti-tecavuzcuyle-evlendirme-geri-donuyor İlgili haber 2016'da)

   Hükümet, küçük yaştaki kız çocuklarıyla evlenendiği için cezaevinde bulunanların affedilmesi için tekrar bir kanun hazırlığı yapıyor. AKP’nin Merkez Yürütme Kurulu’nda görüşülmüş. 

  15 yaşındaki kızla evlenen 60-70 yaşındaki erkekler affedilecek algısı oluşmaması için düzenlemeye yaş farkı konulması yönünde yapılan müzakarelerde kadın milletvekillerinin “yaş farkı 10’un üstünde olanlar affedilmesin” önerisi kabul görmedi. Kadın bu kişiler, nasıl böyle bişey olur diyeceğine 10 olsun diyor. 

  Yaş farkının 15 yaş olması benimsenirken, “resmi evliliğin sürmesi, şikâyet olmaması” kriterlerinin de getirilecekmiş. 

  Önce bir parti, koskoca bir parti bu kadar geri zekalı nasıl oluyor anlamak mümkün değil. 

  Hayattaki tek amaçları neyi ve kimi s.kebiliriz .

  Kızın yaşı küçük, hayatı dünyayı tanımıyor. Gelmişler aradaki yaş farkı az olacak diyor. Lan geri zekalı, çocuk bu. Daha o büyümemiş çocuk büyütecek.

  Küçük yaşta kızla evlenen toplam 42.000 kişi varmış, yaş farkı 15 denilir ise. Eğer bu hali ile meclise girer ve geçer ise sadece 76 kişi kalıyor içerde. 

  Birde şu var, tecavüze uğradığı için adam ile çevre baskısı ile evlenen kızlar var. Bu adamlar da bundan faydalanacak, her gün tecavüze uğrayacak. 

  Klasik islam anlayışı, siz kadınlar için, çocuk vermek ve adamın cinsel ihtiyacını görmek. Sizin fikriniz ya da özgürlüğünüz yok. 

  Yaşa işte buna uygun olarak yapılıyor. 

  O kızlar çocuk verecek, o adamlar yani muhafazakar kitle akitçi kitle en hayvanca dürtülerini çocuklar üstünde yaşayacak. 

  Neden mi akit, Çünkü akit haberi müjde olarak (link: https://m.yeniakit.com.tr/haber/erken-yasta-evlilik-affi-sonunda-geliyor-magdur-ailelerin-yuzu-gulecek-586965.html Veriyor). 

  Çocuk yaşta evliliğin önüne geçmek yerine, çocuklar yetişsin çocukluğunu yaşasın diyeceğine hükümet kadınların mağduriyetini adamların cinsel yozlazmışlığını tercih ediyor. 

  Geçmiş olsun. Yasa tekrar meclise gelir. 

  Not, bana göre erken yaşta çocuk ile evlilik tecavüzdür. 

  Bu şekilde evlenmiş bir kadının sözlerini okuyun; 

  Nikâh kıyılıp eve gittiğim andan itibaren hep ağladım. Korkumdan kapının arkasına saklandım. O bana yaptığının bedelini 7 ay içeride kalarak ödedi ama ben evli kaldığım 6 yıl boyunca her gün tecavüze uğradım, her gün bedel ödedim. O adamı görünce, korkudan mı mide bulantısından mı bilmiyorum sürekli kusuyordum. Geceleri korkudan uyuyamıyordum. Korkmasam bile yanında uyumak istemiyordum. Tiksiniyordum. Onu görmek büyük acı veriyordu ve bu acı hiç geçmiyordu. Ahıra gidip hayvanlarla uyuyordum. Kimi zaman da kayınvalidemin yanına kaçıyordum. Tecavüzcü bir adamla evlenmek anlatılır gibi bir şey değil.

  ilgili medya:
  1
  9 aralık 2019 19:40

  2. Sözün bittiği yer yazmayacağım ya sözün başladığı yer olmalı, mide bulandırıcı, iğrenç, yazının tamamını bile okumakta zorluk çekmişken bu yasa yürürlüğe girse neler olacak farkında mıyız? Her bir haber gördüğümde içim paramparça olduğu, benden binlerce parçalar koptuğu yetmiyormuş gibi bunu duymak dehşete düşürdü. Bu yasayı onaylayanların kızları tecavüze uğrasa böyle bir şeyi kabul ederler miydi? Yanlış anlamayın tecavüze uğrasınlar demiyorum tiksindirici bir durum. Ya ben artık sokağa çıkmaktan, sessizlikten korkuyorum. Şansa yaşıyoruz ve bunu erkek müsveddeleri belirliyor yani sadece bize denk gelmediler henüz. Şuan üniversitemde son sene ve 1 aydır çalışmadığım için iş ararken bile korkar oldum ya gece dönerken başıma bir şey gelse ben evde oturayım en iyisi diye. Bu hale geldik, getirildik işte. Sessiz çığlıklarım var diye düşünürken dün saatlerce hıçkıra hıçkıra ağladım ya kim bilir kimlerin yüreği yanacak daha. Ama doğru ya “namus temizlenir” pis reziller

  10 aralık 2019 02:07

  3. 18 yaşından küçük kız ''çocuk''larının kocaya kaçması ''aşk'' değildir öncelikle bunu yazayım.

  18 yaş sınırı kanunlarla belirlenmiştir. Bu hem kız hem de erkek bireyler için geçerli olmakla beraber bireyin bu yaşa kadar belli bir ruhsal ve fiziksel gelişimi söz konusudur.

  Yani kafaya göre 18 yaş diye belirlenmemiştir.

  Bununla beraber bir kaç tane istisna hariç kötüye kullanmaya fazlasıyla müsait olan bu yasa tasarısı neredeyse 20 yıldır bu ülkeyi yöneten ve kendileri iktidara geldiğinden beri kadın ve çocuk tecavüz ve cinayetleri yıllar geçtikçe artan iktidar partisi tarafından meclise getirilmiştir.

  Çoğunluğa sahip oldukları için de büyük ihtimalle bu sapkın yasa geçecektir.

  Yasalar önünde 18 yaşından küçük çocuklara tecavüz, evlilik yoluyla meşru hale getirilecektir.

  Unutmayın bu ülkede malum vakıflarda erkek çocuklarına tecavüz edildi ve bakan çıkıp '' bir kereden bir şey olmaz'' diye açıklama yaptı.

  Allah sonumuzu hayır etsin! Bu ülkede bir şeyler ancak kadınlar ile değişebilir.

  Edit: imla

  10 aralık 2019 16:48 10 aralık 2019 16:49