yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. Biraz önce annemi aramışlar, bulunduğumuz ilçenin adını vererek kendini ilçenin emniyet müdürü olarak tanıtmış Arayan kişi, annem kapatmış telefonu adamım yüzüne inanmamış tabi, hemen bizi aradı ararlarsa inanmayın diye.

  adamlar bazen arayıp tc numarasına kadar söylüyorlarmış insan panik olur tabi düşünsenize ellerinde tc, adres vs. Olursa. Prof. Bile kandırdılar, benim başıma gelmez demeyin, bir anlık boşluğa hepimiz düşübiliriz. Ama şunu bilmekte fayda polis, savcı bizi arayıp para istemez, çevremizdeki herkesi uyaralım arkadaşlar, ortalık kendini çAkal zanneden insanlarla dolu

  28 kasım 2014 14:37

  2. Günümüzde hayli popüler olan şey.

  Maalesef bazı densizler para kaynağı olarak telefondan insanları dolandırıyorlar. 'buna inanan da tam kezodur yha' demeyin sakın süslüler, ciddi ciddi kandırabiliyorlar. (bkz: canan efendigil karatay). kadın o kadar okumuş etmiş, gidip paşa paşa bırakıvermiş parayı.

  Bizim de başımıza geldi bu durum maalesef. Dedemi bir ara bir kız arıyormuş -bize sonradan anlattı- , dedem sürekli yanlış numara deyip kapatıyormuş kızın suratına. Kızda ha bire arayıp duruyormuş "amca sen mehmet misin?" , "amca sen ahmet misin?" diyip sürekli şansını deniyormuş.

  Daha sonra dedem bir gün "yahu kızım noluyosun?" dediğinde kız başlamış anlatmaya, ağlamaya zırlamaya.

  üniversite için yurtta kaldığını -eskişehir'de- ama ev arkadaşlarıyla anlaşamadığını anlatmış. Ev arkadaşları kızı dövüyormuş falan. Babasının ve annesinin trafik kazası geçirip vefat ettiğini söylemiş. Dedem de tabi yaşlı adam hemen çok üzülmüş, kızı eve çağırmış!! "Gel bize senin yaşlarında torunumla yaşıyorum ben de." demiş- o torun ben oluyorum.

  Kız "o zaman yol parası ver amca geleyim ben yanına senin" diyip bin lira istemiş. Dedem de şaşırmış falan "veremem o kadar kızım para ben emekliyim." falan demiş.

  bize anlattığında bu durumu ben direkt çaktım durumu. annem bile yedi yani bu hikayeyi. dedemle annem ağlaşırlarken açtım telefonu ben kızı aradım, kız bana küfür etmeye başladı. evimizin adresini bildiğini, yanıma gelip bana kötü şeyler yapacağını söyledi eğer dedemi ikna etmezsem.

  bende tabii ki kapatıverdim telefonu kızın numarasını engelledim.

  gelen giden hala yok, 2 yıl geçti üstünden.

  para alışverişini telefondan yapmaya çalışanlara taviz vermeyin lütfen. aman diyeyim.

  28 kasım 2014 16:04 ed.28 kasım 2014 16:35

  3. iki kere başıma geldi. biri şirket hattından, biri facebooktan. şirket hattından bilmem nerenin emniyet memuru hanımefendi bu hattı ne zamandır kullanıyorsunuz dedi bende belirttim bu şirket hattı ne zamandır kullanılıyor bilmiyorum. ısrarla ne zamandır diye soruyor. ve o kadar kabalar ki sağolsun türk polisi bu zamana kadar rozetine güvenip millete hayvan gibi davrandığından onlarda bu taktiği kullanıyorlar. hani sert gözüküp inandırmak mesele. suratına kapattım. tekrar aradılar. yanımdaki abla açtı ona da dayamış küfürü. (gizlinot: hem dolandırıcılar hemde terbiyesiz )

  face olayı da amcamın eski eşinin hesabı çalınmış. mail adresini kullanmadığından.. onun gibi konuşup listesindekilere -güya hediye çeki vermek için- telefonlarına sms göndertip evet olarak yanıtlamalarını istemiş. bana da aynı şekilde. ben hemen çaktım tabi. internete yazdım bir çok kişi mağdur olmuş. faturaya 60 lira yansıyormuş. aklınızda bulunsun süslüler.

  28 kasım 2014 16:38 28 kasım 2014 16:42

  4. insan hep haberlerde görüyor, hikaye gibi geliyor. ama kendi başına gelince durumun kötülüğünü daha iyi anlıyor. benim yakın yaşlı bir akrabam bu sene 120 binlik parayı kendi elleriyle bu çeteye teslim etti.

  adam savcı gibi arıyor. arkada telefon telsizleri gibi sesler. "şu an devlet operasyon yapıyor dolandırıcılar hesabınız üzerinden para transferi yapmış, ne kadar paranız varsa söyleyin, evdeki altınlarınız ve paralarınızın da raporunu tutacağız. onları da hemen bize verin, belgeleyip size göndereceğiz. " diyorlar. telefonu kapattırmaya asla izin vermiyorlar. böylece karşıdaki kişinin başkalarına danışmasını ve aramasını engelliyorlar.

  bunlar güneydoğulu çok büyük bir çeteymiş. tüm aşiret bu işi yapıyormuş.

  işin kötü yanı yakalandıklarında ağır ceza almıyorlarmış. "biz para istedik verdi, öldürmedik, kaçırmadık." diyorlarmış.

  29 kasım 2014 01:37 29 kasım 2014 01:37

  5. 0850 433 67 97 numarasından defalarca arandım, açmadım. sonunda açtım nedir diye.

  yapı kredi world card'dan iki yıl önce sağlık hizmetleri istemişim, ama bir yıl hiç kullanmamışım, borcum 800 liraymış bugün 12.00ye kadar iptal hakkı veriyorlarmış, iptal ettirmezsem 1600 lira olcakmış borç.

  yok böyle birşey yani. siz farkında olmadan onaylamış olabilirsiniz diyor.he dedim canım heee. ben sonra ararım sizi dedim. adam hala ısrar ediyor, 12ye kadar iptal ettirmeniz lazım yoksa ay sonu sistem yenilenecek falan. 800 lira borcumu yatırmam lazımmış.

  kapattım tabi.

  sonra internetten 2dklık bir araştırmayla herkese yaptıklarını öğrendim. aman dikkat diyeyim

  2 kasım 2015 09:32

  6. benim de bir kere kıyısından döndüğüm dolandırıcılık yöntemidir.

  ben faturalı hat kullanıyorum bir de hattıma bağlı telefon taksidi var haliyle de biraz yüksek bir telefon faturası ödüyorum. 4-5 ay önce gece telefon faturanız ödenmiştir diye aveadan bana mesaj geldi halbuki ben ödememiştim faturamı, annem babam da ödememiş allah allah kim ödedi acaba diye düşünürken sabahına bir numara beni aradı abla ben öğrenciyim yanlışlıkla kendi faturam yerine seninkini ödedim çok zor durumda kaldım bana fatura parasını gönderebilir misin dedi. ben de öğrenciyim falan deyince üzüldüm ve baktım gerçekten de faturam ödenmiş tam gönderecektim ki bunun yeni bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu farkettim. sizin faturanızı kredi kartlarından ödüyorlarmış daha sonra siz parayı gönderince bankaya dilekçe yazıp ödemeyi geri çekiyorlarmış. bu olaydan bir kaç ay sonra yine benim telefon faturam biri tarafından ödendi bu sefer başka biri beni arayıp abla öğrenciyim yanlışlıkla ödedim parayı gönder deyince eeehhh yeter be dedim baya bi bağırıp çağırdım hiç bişey diyemeden kapattılar.

  ödedikleri telefon faturası bedeli yüksek olan süslüler aman dikkat edin

  2 kasım 2015 11:49

  7. 0212 998 05 15 numarasından da gerçekleştirilmeye çalışılan dolandırıcılık. yine aynı genel sağlık sigortası yalanını söylüyorlar. dikkatli olalım.

  23 aralık 2015 11:24

  8. beni bi kere "ehliyetinizi düşürmüşsünüz, almak için şu hesaba para yatırmanız gerekiyor" diye aramışlardı. "ehliyetim sizdeyse benim elimdeki ne o zaman ? " dediğimde küfür edip kapattılar. böyle amatör dolandırma görmedim ben. ama yine de dikkat.

  23 aralık 2015 13:18

  9. Gecenlerde dedemi aramislar babamin agzindan. Babamin adini falan da ogrenmisler demek ki, telefonda adam kendini oyle tanitmis. Bana para lazim cabuk gonder demis karsidaki adam. Dedem tamam falan demis ama sonra babami aradi sen az once beni aradin mi diye. Oyle cikti foyalari ortaya. Sonra kapidaki zilde yazan isim kagidini falan her seyi cikardik. Bilgilerinize ulasmak acisindan bu kisiler tarafindan ciddi ciddi takip ediliyor olabilirsiniz. Karsidaki tc kimlik numaranizi soylese bile inanmayin.

  23 aralık 2015 15:07

  10. bir gün ofiste telefonum çaldı, numarayı hatırlamıyorum ama arkadan telsiz sesi geliyor.annemlerin oturduğu mahallenin karakolundan polis memuru ali dedi.kardeşime ulaşması gerektiğini söyledi.ben de hehe deyip kapattım.(gizlinot: kardeşimin adını fln veriyor)

  aradan bir kaç ay geçti.gene aynı mahalle karakolundan aynı polis aradı.ben polis memuru ali, kardeşinize ulaşmam gerekiyor diyor.ben tabi ikinci kez aynı şekilde aranınca adamdan şüphelenip tuhaf konuşunca adam karakolu arayıp beni isteyin dedi.kapatıp aradım tabi.numarayı da internetten baktım o vermedi.istedim telefona çıktı.ben tabi bir kusura bakmayın fln demek durumunda kaldım ama polis siz doğrusunu yaptınız dedi.

  sonuç: kardeşimin tanık olarak yazıldığı dava varmış ve ifadesi alınacakmış.

  23 aralık 2015 18:50