sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • medya (0)

1. kaybolup giden yitik kişilerdir.

ya da artık öyle birine sahip olmadığım için bana öyle geliyor :/

cep telefonlarının ilk kullanılmaya başlandığı zamanlarda bu arkadaşlar rastgele numara çevirip sesin çok güzelmiş, senden hoşlandım, arkadaş olalım mı derlerdi. aslında o zamanın sapığı bile naifmiş.

sonra müzik dinletenleri vardı ama öyle rastgele değil mesaj içerirdi o şarkılar.

ahizeye üfle diyenlerden hiç denk gelmedi şükür.

hele bazıları vardır sesi uzun süre birden kesildi mi merak edersin acaba ne oldu diye.

evet sanırım uzun zamandır sap olduğum için kendilerine yaklaşımım gayet minnoş oldu.oysa ne manyaklar gördüm vakti zamanında bana sinir krizi geçirten. zaman ne garip bir kavram. içindeyken yandığın kül olunca gülümsetebiliyor bile.

ama telefon sapığı dendi mi aklıma sıdıka'nın manyak kenar'ı gelir. bir sahnede sıdıka konuşurken telefonu eşofmanın içine koymuştu resmen travma olmuş halen unutmamışım. hatta buldum (link: https://www.youtube.com/watch?v=r_7ogFv7nho bile).

3 kasım 2015 00:22

2. bu gün bir tanesine denk geldim hiç beklemezdim açıkçası.

telefondan aranan kişi X olsun. arayan da y.

y'nin arkadaşıyla x arasında önceden bir mevzu geçmişti.

ikisi de x'in telefon numarasını falan bilmiyor bu arada.

neyse nereden buluyorsa (gizlinot: burası ayrı bir olay) bu kızı arıyor.

konuşma aynen şu;

x: alo

y: x sen misin?

x: evet?

y: ay pardon ben başka x'i aramıştım.

x:????

daha sonra arkadaş çok zeki olduğundan x'i engelliyor whatsapptan ekleyip kim olduğunu bulamasın diye. e telefon denen şey bir tek x de olmadığından başkasına kaydedip bakıyor kim olduğuna ve bingo!

yapmayın böyle şeyler. hayır ben başka x'i aramıştım nedir ya? (gizlinot: jslkfjsldjfls) bari daha yaratıcı bahaneler bulun. ayrıca y'yi tanıyorum. gerçekten böyle bişey yapacak birisi olduğunu düşünmemiştim çok severdim kendisini.

1 eylül 2016 16:04

3. Telefon sapıklığı hala var.

Telefona hangi uygulamayı indirdiysem engellenen kişinin mesajını ve beni aradığını o uygulama içinde görebiliyorum. Böyle olmayan bi uygulama bilen yazsın.

"hala bir sapık sahibiyseniz,siz izin verdiğiniz için vardır" demek ülkemizdeki "karşı koymadığı için tecavüz sayılmaz" diyen zihniyetten farklı mı acaba?

20 haziran 2017 13:16

4. mağdur durumunda olan kişinin hiçbir zaman bir suçu olamaz. adı üstünde mağdur zaten. ayrıca mağdurların suçlulara karşı sürekli kendini koruyup, önlem alması söylenen bir sistemi de hiçbir şekilde kabul edemem. aksine suçlulara büyük cezalar verilmeli diye düşünüyorum. yani teknoloji bu kadar ilerlemişken bu sapıklığı yapan tespit edilip gerekirse hattı iptal edilebilir ya da ciddi bir para cezası verilebilir, siciline işleyebilir. suçlara ciddi yaptırımlar olmadığı için hep insanların cesaret bulduğunu düşünüyorum ben.

20 haziran 2017 13:51

5. Telefon sapığına izin verdiğiniz için var denmesi nasıl bir hastalık acaba? Kimsenin bir başkasının konforunu bozmaya hakkı yok. Elin manyağı bana bulaştı diye zibilyon tane uygulama indireceğim ve onu engelleyecek, yok yetmeyecek numara değiştireceğim. Eğer ben bunları yapmazsam sapığa izin verdim olacak. Olduu. "Eee, ablacım niye çıkmış o saatte sokağa?" demekten ne farkı var?

Konuya dönersek benim yaptığımı söyleyeyim. Telefon sapığı dadanmak üzereyken telefonu anneme verdim. Annemin bağırarak seni polise veririm, şikayet ederim, bir daha bu numarayı aramaya kalkma demişti. Bir tanesi de mesaj attığında koçum, operasyon için kullanıyoruz bu numarayı. Hattı meşgul etme diye mesaj atmıştım. Kendisi biraz daha yazıp içeri mi alalım seni deyince kesmişti. Dlkfkdkfkg. Benimkiler direkt ben odaklı değil de numara çevirip denk gelenlerdi.

20 haziran 2017 14:12

6. bunların banka gibi kurumsal şirket türünde olanları da mevcut ne yazık ki. bir banka tarafından yarım saatte bir, farklı kişilerce her seferinde hayır dediğim için sürekli aranmak, birkaç kez açmayınca da geçen gün de aradık ama ulaşamadık diye kendilerini üste çıkarma çabalarına diyecek söz bulamıyorum. telefonu açınca görüşmeniz kayıt altına alınmaktadır deyip de bekletmeleri yok mu ona da ayrı sinir oluyorum. Hayır Ben sizi aramıyorum ki meşgulseniz hattın bir ucunda kalıp bekleyeyim, arayan siz, bekleten yine siz yeter ama artık deyip şikayet ettim en son. bir süredir ses yok dikkate alındıysa pek bir mutlu olacağım.

20 haziran 2017 15:33

7. telefon sapıklığına giriyor mu bilmiyorum ama bir dönem şu furya vardı.

vodafone öncesi telsim zamanlarıydı sanırım yani baya eski şey kampanyası başlamıştı. arandıkça kazan. seni arıyorlar konuştuğun her dakika için kontör mü dakika mı ne kazanıyordun. kim buldu nasıl buldu bilmiyorum ama arap ülkelerinden birini ( hangisi bilmiyorum) sallamasyon numarayla çaldırıp kapatıyorlardı. adamlar geri arıyor bunlar başlıyor dua okumaya. orada dua okunurken sanırım kapatılmıyor mu neymiş. biz de kuzenlerle yapmıştık. aldık elimize dua kitabını oku babam oku. saatlerce millete dua okumuştuk. iyi ki başımıza bişey gelmedi.

20 haziran 2017 22:21

8. Daha geçenlerde başıma geldi; bir numara iki kere arayınca merak ettim kimdir ne değildir diye. Aramızda geçen muhabbet aynen şu:

Ben: buyrun beni aramışsınız?

Sapık: he, ben aradım.

Ben: ne için aramıştınız? Kimi aramıştınız?

Sapık: ben kadın arıyom.

Ben:?!₺@€#^! (Yanlış anladığımı umarak) pardon, kimden aldınız numaramı?

Sapık: internetten aldım, ben kadın arıyom.

Ben: telefon çat diye suratına kapatılır. Numara derhal engellenir.

20 haziran 2017 23:55

9. Beni bir yıl boyunca her cumartesi saat tam 12de arayan bir sapığım vardı. Gerçi çok konuşmazdı, adımı söylerdi anlatır mısın derdi ben de nasıl bir salaksam anlatırdım. Birden aramayı bıraktı sonra. Hakkımda bildikleri de gizli kaldı sağolsun düzgün bir sapıkmış :d Şimdi aklım almıyor ne cesaret bir yıl bunu sürdürmüşüm... şimdi olsa ikinci aramaya bile fırsat vermeden numaramı değiştiririm. Ergenlik ayrı bir kafa süslüler.

21 haziran 2017 00:00

10. sapıklık demeyelim de işte eğlencesine şu yapardık.

iki arkadaş otururken rastgele bir numara çevirir (gizlinot: bazen tanıdık birini de arardık )

önce birimiz konuşur "alo merhaba, ben ahmet'i/zeynep'i aramıştım" derdik

karşı taraf " burada öyle biri yok" deyince "oldu o zaman" deyip kapatırdık.

sonra diğerimiz aynı numarayı arar " alo ben ahmet/zeynep beni arayan oldu mu?" diye sorardık.

saçma sapan eğlenirdik bununla :)))

21 haziran 2017 10:31