girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (103)
  • medya (0)

103. Gucci - envy me

20 şubat 02:26

102. Cecile iris

Burberry baby touch

19 şubat 17:30

101. chanel chance eu tendre (muadili zara apple juice)

chanel coco mademoiselle

19 şubat 16:34


100. jimmy choo edt . Edt olsa da kalıcılığı yeterli, temiz boğmayan bir koku.

19 şubat 11:53

99. Elimde olan ve denediğim parfümlerin çoğu bu kategoriye uygun olduğu için uzun uzun yazacağım, hem de sıkılıyorum biraz. :d

Prada iris: iris çiçeğinden dolayı herkesin sevebileceği bir parfüm değil. Pudralı, bebek mağazasından hallice bir koku ama iris çiçeğinin acılığı da hissedildiği için koku biraz farklı geliyor. Kalıcılığı bu kategorideki birçok parfüme göre çok iyi.

Prada infusion d’iris: bunda da iris çiçeği var ama daha geride kalıyor, diğerindeki gibi hissedilmiyor. Hafif ve oldukça temiz bir koku. Kalıcılığı ve hissedilebilirliği yüksek.

Chloe love story: en sevdiğim parfüm, tüm yaş gruplarına hitap eden yumuşacık bir koku bence. İçinde hafif odunsuluk da var, kokladıkça huzur buluyorum.

Chloe love eau florale: chloe love sevmeyenler buna bence bayılacaktır ama yanılmıyorsam piyasan kaldırıldı. Chloe love’daki o abartılı çiçek kokusu bunda yok. Tertemiz, hafif tatlı bir koku. Bir yerlerde bulabilsem diğer parfümlerin yüzüne bakmazdım. :/

Jlo glow: bildiğimiz beyaz sabun kokusu, kalıcılığı da orta. Seviyorum ama sıradan geliyor biraz

Gucci envy me: ergenken hatırlıyorum bir komşumuz kullanıyordu ve apartmanın her köşesinde kokusu vardı. Ben denedim ama bende hem kalıcı olmadı, hem de ona yakıştığı kadar yakışmadı. Yine de burnumdan gitmez kokusu. Hep tertemiz, bakımlı, yumuşatıcıyla yıkanmış temiz kıyafetli bir kadın gelir gözümün önüne.

Lacoste pour femme: ilk aldığımda çok seviyordum. Kremsi, klasik, hafif bir koku ama şu an kokusunda beni iten bir şeyler var. Kalıcılık orta.

Cerruti 1881: temiz, güzel bir çiçek kokusu, kokusunu aldığımda etrafı toz pembe görüyorum. :d kendi kokusunun yanı sıra sıkınca kendimi de bakımlı ve temiz hissediyorum. :d

Dg light blue: lisede kimya hocamın kokusuydu ve önlüğü hep bu parfümden kokardı. Dayanamayıp sorunca bir kağıda parfümün adını yazıp verdi. Gidip denedim, yakıştı ama kalıcı olmadı bende. Alkol kokusunu almadığım nadir parfümlerden, açılışı bile o kadar güzel ki. Önce limon kokusu ve tene oturdukça kremsi, temiz ve taptaze bir kokuya dönüşüyor. Her mevsime, her yaşa uygun olduğunu düşünüyorum.

Cacharel noa: bu parfümü denediğim gün kendimi harika hissetmiştim. Edt olmasına rağmen buram buram kokan, pudralı, hafif ve feminen bir koku. İkinci denemede malesef hiç yakışmadı, bu sene de küçük boyunu sipariş ettim ama yok, olmuyor. Alkol kokusu kalıyor sadece tenimde. Keşke yakışsa :(

Bulgari omnia crystalline: Çok iltifat aldığım, tertemiz bir koku. Bir bebek nasıl kokarsa bu parfüm de öyle kokuyor, çok çok güzel bence mutlaka deneyin. Ama kalıcılığı çok düşük :/ bu kadar mükemmel bir koku yapıp da kalıcılığı sıfır yapmak...

Dalin bebek kolonyası/floral: bunu yazmasam olmazdı. :d İlk sıktığımda biraz rahatsız etse ve burun yaksa da tene oturmuş kokusu biraz çiçek, biraz da bebek kokusu karışımı :d kolonya olduğu için kalıcı değil tabi.

Başka aklıma gelmiyor, önerilerinize de açığım bu arada :)

18 şubat 19:51

98. D&g light blue benim için en iyi örnek bu kategoriye. Uygun fiyatlılarda da oriflame elvie olabilir. 

18 şubat 00:24

97. başlığı okuduktan sonra aklıma ilk gelen parfüm avon-soft musk oldu. çok hafif, temiz ve sanki böyle bebek pudrasını andıran bir kokusu var.

18 şubat 00:21


96. Estee Lauder - Sensuous Nude

17 şubat 22:09

95. Tartışmasız J Lo glow. Bildiğin beyaz sabun kokusu. 

17 şubat 19:21

94. Versace Vanitas bence. Tam bir yumuşatıcı kokusu

17 şubat 15:06