sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (47)
 • medya (0)

47. Sırf dyson reklamı yapabilmek için kopyalanmış bir içerik. Kopyalanmış demek de yanlış olur çünkü ne ocd’si olanlar gerçek ocd’li, ne de pis ve dağınık evler gerçekçi. 1-2 ay temizlenmemiş evleri seçmişler, gerçek programdaki evleri gerçekten izlemişler mi? Ocd’si olan bir insanın, elinde temizlik eldiveni takılıyken, temizliğe ara verip birine elini öperek öpücük göndermesi mümkün değil ki. Bir de ilk bölümde bir marie kondo’dan bahsedişleri var ki utandım. Çinlilerin yüzyıllardır kullandığı bir yöntemmiş. Bir şey yapılacaksa daha doğrusu kopyalanacaksa ya tam yapılsın ya hiç yapılmasın. Dyson da global bir marka, bu kadar kalitesiz bir içeriğe nasıl tamam dediler anlamak mümkün değil. Tek izlenebilir kılan kişi kadir, hafiften gülümsetiyor o kadar. 

23 mayıs 20:57 23 mayıs 20:58

46. Okb'li bir insan eldivensiz köpek dışkısına dokunmaya yeltenmez. İkinci bölümde de sakıza dokundu resmen. Çıplak elle. çıldırıyorum.

bir süpürgenin reklamı yapılırken nasıl bu kadar saçmalanabilir bilmiyorum. kadir ve köpek sahnesi de aşırı yapmacık olmuştu. Yani okb'si olan birinin kendini maksimum düzeyde sakınması gerekirken bunlar temizlik yapan normal insanlar gibi hissettim ben. kadife var ya, hepsinden güzel rol yapıyordu. olumlu gördüğüm tek şey kediydi yani. kızın kucağında uyudu ve ben her şeyi bırakıp kediyi izlemeye odaklandım. (gizlinot: kedim kucak kedisi olmayınca kendimi böyle avutuyorum galiba.) yoksa gideri yok programın. Eğlenceli ama. hızı 1,5 yapıp izledim. konuşmaları filan komik oluyor öyle. (gizlinot: swh)

eğer programa kalite katmak istiyorlarsa gerçek anlamda istifçi bulmalılar bence. obsessive compulsive cleaners'taki gibi.

23 mayıs 20:35 23 mayıs 20:38

45. obsessive compulsive cleaners'da iki taraf da klinik olarak hasta insanlardan oluşuyordu... bunda titiz insanlar ve dağınık evler var... nerede kurumuş fare ölüleri? nerede kirleniyor diye evine misafir kabul etmeyenlar? ama kendimden utanmamı da sağladı, çünkü benim evin şu andaki haliyle kirli dedikleri evlerin aşırı bir farkı yok...

23 mayıs 03:36 23 mayıs 04:15

44. 40 dakika Dyson reklamı izlettirmek denilebilir özet gerekiyorsa.

Evler sonradan kirletilmiş, çoğu yeri temizlemiyorlar bile. Gündelikçi gibi gidip geliyorlar evlere. Tek izleme nedenim kadir gibi bir karakter bulundurması. Umarım bu ucuz numaraları bırakıp gerçekten kirli olan evleri temizlerler. Çıkacağı söylenen öğrenci evi bölümünü bekliyorum son kararım için.

22 mayıs 16:10

43. sayelerinde gaza gelip akşamın köründe banyoyu bir güzel çamaşır suyu ile fırçaladım fjksdjfdls

bende güzel etki bırakıyor özellikle kadir <3

Bir de yeni doğum yapmış olan kadın (gizlinot: ismini malesef hatırlayamadım) tam klasik türk kadını değil mi? Temizlik yaparken eldivenleri ilk 2 dkdan sonra kullanmıyor (gizlinot: fskhfjkdshfsdf) resmen annemi, teyzemi, halamı falan gördüm (gizlinot: gdsgdsgsd)

ben aksine kirli bezleri sıkmaktan falan nefret ederim. Eldivenle daha iyi çalışanlardanım.

22 mayıs 10:07

42. Troll mu tam olarak emin değilim sonraki bölümde öğrenci evi temizleyeceklermis fotoğraflar gercekten klasik temiz olmayan öğrenci evi bu bölüm beklentilerimizi karşılar belki. Bu sekilde insanlar internet üzerinden evinin temizlenmesi icin başvurursa daha doyurucu bir program olur diye düşünüyorum.

21 mayıs 22:38

41. maalesef bu programa da battım. kurgu olduğu çok belli ve buram buram dyson reklamı kokuyor. tozları resmen alıp bırakmışlar, lekeler desen 1 hadi bilemedin 2 saatlik, banyo lekeleri kurumuş elma suyu. ayrıca o kadar pis olsa bir ev bir günde asla temizlenemez. çekim yapıyorlar bir kere, kamerası kurgusu derken zaten yarım gün gitti. ama bir kere izledim, devam ettirmeliyim.

21 mayıs 14:43

40. Herkesin beyan ettiği görüşe katılıyorum, kesinlikle kurgu olduğu inanılmaz belli olan yapımdır kendisi. Evlerin görece temizliği/pisliliğine takılmadım, sonuçta burası türkiye, evi inanılmaz pis ve dağınık olan biri çevresinden yiyeceği linçten dolayı aşırı dağınıklığını göstermek istemeyebilir. Ancak madem yapıyorsunuz kurguyu bir zahmet ocağın üzerine döktüğünüz yemek artıkları da daha 5 dakika önce dökülmüş gibi durmasın. 

Ayrıca, kadir inanılmaz sempatik bir karakter. İlk bölümdeki ev sahibesi bile hemen gidip kadir’le diğer kişilerin dedikodusunu yapmaya çalışıyor. Hani kadir YouTube kanalı açıp “benimle komple ev temizliği” minvalinde videolar çekse baya ilgi görür, izlenir. Çünkü temizlik yapmıyor adamın işi resmen “entertaining”.

21 mayıs 11:31

39. Türk uyarlama yarışmalarında genelde ilk başta her şey kurgu oluyor daha sonra işler biraz ciddileşiyor. O nedenle daha iyiye gideceğine inanıyorum. Bir de tabii ki seni seviyoruz kadir. 

21 mayıs 00:05

38. türk versiyonunu fazlaca orijinaline göre fazlaca düzenli bulanlardanım. türklerde titiz ev hanımlığı anlayışı yaygın olduğundan ve genellemek gerekirse, türklerin amerikalı ortalama bir aileden daha temiz ve düzenli olduğunu söyleyebiliriz.İstifçilik ve stok yapma çılgınlığı ülkemizde deli gibi kampanyalar eşliğinde icraat edilmediği için amerika versiyonu gibi evler beklemek anlamsız olabiliyor haliyle.

20 mayıs 23:57