yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (529)
  • medya (3)

  529. 40 yaşıma 2 kala bu çukurlardan,izlerden kurtulabilirsem..o günleri görebilirsem şayet kesin bırakırım.ama çok uzak bir hayal gibi.onca ilaç ve tedavi sonrası bile berbat cildim..

  25 aralık 2019 16:50

  528. Asla bırakamam dediğim bir şeydi. Ama bir süre bırakmayı denediğimde o cildimin gün boyu ağırlaşmama hissi, yüzümü ufacık bir kaşıdığımda tırnağıma dolmayan fondöten, cildimin yağlanmıyor oluşu (makyaj yokken cildim asla yağlanmıyor gün boyu) akşama doğru suratımda bulamaç bir şekilde Bronzer olmaması vs beni aşırı iyi hissettirir oldu. Cildim bebek poposuna dönmedi şimdi Allah var hala aynı ama gözeneklerimin daha az dolduğunu çok net anlayabiliyorum.

  25 aralık 2019 14:23

  527. Hiç bir sebeple bırakmayacağım. uzun süre makyajı, özellikle ten makyajını bıraktım. sonuç? hiç bir şey değişmedi. Pürüzsüz görünüme takıntılı bir insan olarak bırakmanın uzun vade de bir sonuç değiştirmediğine şahit oldum. O zaman hiç gereği yok. Makyaja devam.

  24 aralık 2019 18:21


  526. Ilk önce üşengeçlik ve yanlış ürünler yüzünden sivilce sebebiyle bırakmıştım. Ne kullanırsam kullanayim iyi temizlediğime emin olduğum halde sivilce çıkarıyordum. Zorunlu olarak bıraktım. Sonra bu hissiyatta öyle bir alıştım ki ne rahatmış ten makyajı olmaması. Artık keyiften yapmıyorum. Arada sadece allık aydınlatıcı gibi ürünleri kapatıcı ten ürünü olmadan kullanıyorum ama onu bile çok nadir yapıyorum. Sürekli yeni ürün denemediğim için de cildim rahatladı sivilce ve lekelerimde azalma oldu gerçekten. Işe giderken yaptığım makyajın 12 saatten uzun yüzümde kalması da bir etkendi tabi ki.

  20 aralık 2019 22:36

  525. Heidi yanaklarım sağ olsun Tamamen gerçekleştiremediğim eylem. Gerçi Son dönemde sadece ruj, rimel ve eyeliner kullandığım için ten makyajı yapmıyorum. Far süreceksem ten makyajı yaparım ama bu aralar pek uğraşmıyorum.

  20 aralık 2019 18:35

  524. Sadece güneş kremi süreceğim dediğim günlerde dahi üzerine güzel bir pudra geçmeden duramazken son 4 senedir hayata geçirdiğim devrim. Bir süre sonra iş öyle bir hal alıyor ki, yapsanız dahi makyaj yüzünüzde ağırlık hissettiriyor. Cildiniz eskiden çok alışkın olduğu ten ürünlerine reaksiyon göstermeye başlıyor. Daha da garibi yapmadıkca cildinize "kıyamamaya" başlıyorsunuz. Evet garip, ancak başka türlü nasıl ifade edilir bilemedim. Bu defa yaptığınız her makyajda ne kadar kusurlu da olsun cildinizin kendi saf dokusunu arıyor gözleriniz. Yine de şöyle tastamam bir ten makyajı insanı harika hissettirmek konusunda bir numara! Sadece hobi olarak olsa dahi ten makyajı zevki diye bir gerçek var, böyle ince ince özene bezene yapmalık, terapi mübarek.

  20 aralık 2019 01:25 20 aralık 2019 01:26

  523. Saçlarımın presten yandığı, cildimde akne tedavi dönemi sonrası lekelerin kaldığı bir dönem birkaç sene kendimi nadasa çektiğimde gerçekleştirdiğim eylem. 

  Cildime temizleme/tonik/memlendirici üçlüsünü hiç aksatmadım. Makyaj olarak sadece far/eyeliner/maskara ve ruj uyguluyordum. Bol bol su içtim, günde 3 litre. Saçlarıma da sadece şampuan kullanıp tarayıp çıkıyordum, sonrasında hiçbir şey sürmüyordum. İki gün taramıyordum. Isı anlamında kurutma makinesi bile kullanmıyordum (gerçi hala kullanmıyorum).

  sonuç çok güzel oldu, yanan saçlarım zar zor da olsa uzadı, kestirdim. O zamandan beri capcanlı yumuşacık saçlarım var. Şu an sadece şampuan/maske ve argan yağı kullanıyorum. Cildim ise hava aldı, canlandı, gözenekleri açıldı, lekeler gitti. Ten makyajını artık sadece önemli günlerde ve gezmeye gideceğim zamanlar yapıyorum. Hiçbir sorunum yok, günlük rutinime devam ediyorum.

  19 aralık 2019 13:24


  522. Yeni işe başladığım şu günlerde yapmayı amaçladığım şeydir. Normalde makyaj masasının karşısına oturup uzuun uzun vakit geçiririm, biraz şundan süreyim biraz bundan kullanayım. Ama sabahın 7'sinde bi gözüm yatağa bakarken bu süreyi nasıl kısaltabilirim derdine düştüm. Benim için ten makyajı yapmamak demek fondöten kullanmamak demek. O yüzden şimdilik sadece sivilce izlerimi kapatıp hafif bi allık sürmeyi düşünüyorum. Gözüm alışırsa tabi...

  27 kasım 2019 08:19 27 kasım 2019 11:16

  521. Eğer bir gün gerçekten kaliteli yüz kremleri, nemlendiriciler ve göz çevresi kremi kullanabilirsem, düzenli olarak cilt bakımına gidip uyku düzenimi sağlayabilirsem, sağlıklı beslenebilirsem ve tüm bunlara ek olarak stresten uzak bir yaşama sahip olursam ancak ozaman ten makyajını tamamen bırakabilirim.

  27 kasım 2019 01:46

  520. Acnelyse tedavisine başladığımdan beri yapmak durumunda kaldığım eylem. Derim soyulduğu ve kupkuru kaldığı için, yapmamak yapmaktan daha iyi oluyor. Zaten amacım artık ten makyajını bırakabileceğim bir cilde sahip olmaktı. Hadi bakalım belki de olur.

  26 kasım 2019 20:45

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar