yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (483)
  • medya (3)

  483. Vejeteryan olduktan sonra aknelerim geçti. Ben de cildime tekrar zarar vermemek için ruj, göz kalemi ve maskara ile yetiniyorum. Bazen allık sürmeyi özlüyorum o kadar.

  20 ocak 20:38

  482. fondoten veya pudra zaten kullanmıyordum ama pandemi başladığından beri göz altı kapatıcısını bırakmış oldum ben. yıllardır mosmor göz altlarımı kapatacağım diye hergün kapatıcı kullandım. bu yüzden ince çizgilerim çıkmıştı. şimdi bir yıldır hiçbir ürün kullanmadım ve göz altlarım o kadar aydınlandı ki!

  bundan sonra asla hergün kapatıcı kullanmam.

  6 mayıs 2021 16:15

  481. far sürmeyi öğrenip detaylı göz makyajları yapmaya başlayana kadar hiç başlamamıştım. ''görünürde'' sorunlu bir cildim yok ama cilt ne kadar iyi durumda olursa olsun ağır bir göz makyajı yapılmışsa, ten ürünüyle incecik de olsa cilt tonu eşitlemenin makyajı bütün ve özenli gösterdiğini düşünüyorum. bu durum harici ten makyajı yapmıyorum. iki halde de cildimde olumlu/olumsuz bir etki gözlemlemedim şimdiye dek.

  5 mayıs 2021 00:29


  480. eğer bir gün ten makyajını bırakırsam cildimin düzeleceğine inanırdım. makyaj yüzünden cildimin iyileşmesine fırsat vermiyorum derdim. ama pandemi tüm yüz ürünlerimi akladı :) uzuuun zamandır makyaj yapmıyorum cildimde en ufak iyileşme, değişme olmadı hepsi suçsuzmuş. :)

  6 mart 2021 12:34

  479. yaklaşık 12 yaşımdan beri çeşitli tiplerde akne problemiyle yaşıyorum. dönem dönem daha iyi olsam da cildim her zaman akneye son derece meyilli. ben de küçük yaşlarımdan beri ten makyajıyla bu "kusurlarımı" saklamaya çalıştım hep. aslında bunca zaman ten makyajını bırakamama sebeplerimden en büyüğü yıllar önce annemin bir gün aynı anda indirimde görüp nasılsa kullanıyorum bu fiyata alayım dediğim bir cilt bakım ürününden sonra o kadar şey kullanıyorsun hâlâ cildin berbat yüzün bakılacak hâlde değil demesi olmuştu. zaten kişiyi dış görünüş olarak zorlayan problemlerle yaşamak zorken en yakınımdaki bir insandan böyle özgüven dümdüz edici bir cümle işitmek beni mahvetmişti. o günden beri de cildim iyi de olsa kötü de olsa birinin beni ten makyajı olmadan görmesi korkusu içindeydim. daha sonra cilt bakımına biraz daha özen gösterecek kadar maddi duruma sahip olunca cildim tam olarak iyileşmese de iyileşme belirtileri göstermeye başladı, yatıştı biraz ama hâlâ bugün de ten makyajı yapmasam mı diye aklımdan geçirdiğim günlerde masumlar apartmanı hasibe gibi annem geliyordu sanki bir kapıdan ve yine o cümle. bir gün bir cesaret o sesleri susturmayı başararak eski bir arkadaşımla buluşmaya ten makyajım olmadan gittim. içimde bir korku ama. kesin benden soğuyacak artık benimle görüşmek istemeyecek gibi mantıklı düşünebilsem mümkün görünmeyecek sebepler. buluştuğumuz ilk andan ayrılana dek karşımdakinin davranışlarında doğal olarak herhangi bir değişim görmemek, hâlâ ilgiye değer bir insan yerine konduğumu görmek seneler önce dümdüz olan özgüvenimi biraz yükseltmişti. bu olaydan cesaretle o günden sonra ten makyajını hemen her gün için bıraktım diyebilirim. bu olayın üstüne gittikçe daha rahatladığımı hissettim. cildim hâlâ akneli ve lekeli. ama artık bu durum insan ilişkilerimi, özgüvenimi ve mental sağlığımı etkilemiyor. cildim çokça ilgi isteyen bir cilt ve ben de bununla yaşamaya çalışıyorum çünkü bana hiçbir zaman yeni bir beden verilmeyecek. iç dökme gibi oldu biraz ama kıssadan hisseye gelirsek benim gibi kendi istediği için değil kusur olmayan kusurlarını gizleme mecburiyeti içindeki herkesin asla böyle bir mecburiyet içinde olmadıklarını, oldukları hâlleriyle değerli bir birey olduklarını hatırlamalarını isterim. 

  5 mart 2021 19:05 5 mart 2021 19:07

  478. 40 yaşıma 2 kala bu çukurlardan,izlerden kurtulabilirsem..o günleri görebilirsem şayet kesin bırakırım.ama çok uzak bir hayal gibi.onca ilaç ve tedavi sonrası bile berbat cildim..

  25 aralık 2019 16:50

  477. Asla bırakamam dediğim bir şeydi. Ama bir süre bırakmayı denediğimde o cildimin gün boyu ağırlaşmama hissi, yüzümü ufacık bir kaşıdığımda tırnağıma dolmayan fondöten, cildimin yağlanmıyor oluşu (makyaj yokken cildim asla yağlanmıyor gün boyu) akşama doğru suratımda bulamaç bir şekilde Bronzer olmaması vs beni aşırı iyi hissettirir oldu. Cildim bebek poposuna dönmedi şimdi Allah var hala aynı ama gözeneklerimin daha az dolduğunu çok net anlayabiliyorum.

  25 aralık 2019 14:23


  476. Heidi yanaklarım sağ olsun Tamamen gerçekleştiremediğim eylem. Gerçi Son dönemde sadece ruj, rimel ve eyeliner kullandığım için ten makyajı yapmıyorum. Far süreceksem ten makyajı yaparım ama bu aralar pek uğraşmıyorum.

  20 aralık 2019 18:35

  475. Saçlarımın presten yandığı, cildimde akne tedavi dönemi sonrası lekelerin kaldığı bir dönem birkaç sene kendimi nadasa çektiğimde gerçekleştirdiğim eylem. 

  Cildime temizleme/tonik/memlendirici üçlüsünü hiç aksatmadım. Makyaj olarak sadece far/eyeliner/maskara ve ruj uyguluyordum. Bol bol su içtim, günde 3 litre. Saçlarıma da sadece şampuan kullanıp tarayıp çıkıyordum, sonrasında hiçbir şey sürmüyordum. İki gün taramıyordum. Isı anlamında kurutma makinesi bile kullanmıyordum (gerçi hala kullanmıyorum).

  sonuç çok güzel oldu, yanan saçlarım zar zor da olsa uzadı, kestirdim. O zamandan beri capcanlı yumuşacık saçlarım var. Şu an sadece şampuan/maske ve argan yağı kullanıyorum. Cildim ise hava aldı, canlandı, gözenekleri açıldı, lekeler gitti. Ten makyajını artık sadece önemli günlerde ve gezmeye gideceğim zamanlar yapıyorum. Hiçbir sorunum yok, günlük rutinime devam ediyorum.

  19 aralık 2019 13:24

  474. Eğer bir gün gerçekten kaliteli yüz kremleri, nemlendiriciler ve göz çevresi kremi kullanabilirsem, düzenli olarak cilt bakımına gidip uyku düzenimi sağlayabilirsem, sağlıklı beslenebilirsem ve tüm bunlara ek olarak stresten uzak bir yaşama sahip olursam ancak ozaman ten makyajını tamamen bırakabilirim.

  27 kasım 2019 01:46

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar