sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (216)
  • medya (1)

  216. aslında pek kılla tüyle ilgisi yok. Asyalılar, koltukaltlarını falan almadığı halde terlese bile kokmuyorlardı. Bazı arkadaşlarım, deodorant kullanmıyordu. terlediğinde gram koku oluşmuyordu sadece ıslaklık oluyordu o kavurucu sıcaklarda. 

  Bunun bilimsel bi açıklaması vardı şu an bulamayacağım. Ama bizde koku oluşumu var. Yediklerimiz de baharatlı, yağlı olunca doğal tabii ki... yoksa kılsız olup da leş gibi ter kokanı da biliyorum. ama tabii kılları almak daha iyi. 

  En kötüsü de şu, hani bi mağazada ya da dışarıda yolda giderken bi anda koku burnunuza çarpar... :( Bi anda Yüzünüz ekşir... :( 100 tl’ye naylon, polyester şeyler giyeceklerine 30 tl’ye pamuklu tişört giyseler dünya biraz daha güzelleşebilir.

  7 nisan 15:05

  215. Her gün duş alıp, deorant-roll on kullanıpda hala koku oluyorsa bunun bir diğer sebebi giysilerimiz kesinlikle. bir kaç kişi söylemiş, pamuklu giysiler çok önemli. kokuya aşırı dikkat eden biri olarak dolabımdan polyester olan her şeyi çıkardım. Ben kokmuyorum asla gün içinde ama bu içerikler kokuyor ve siz sanıyorsunuz ki sizde sorun var. cidden lanet bir şey. %100 pamuktan şaşmayalım..

  6 nisan 20:41

  214. (bkz: yaklaşıyor yaklaşmakta olan)

  6 nisan 19:22

  213. kendine bakmama göstergesidir.

  bu koku normal bir şeydir evet anlıyorum ama abicim/ablacım allasen bir önlem almakta gerekmez mi? çok mu zor yani? hem hijyen için hem çevre için azıcık düşünceli olalım. ve lütfen ter üstüne parfüm sıkmayalım.

  5 nisan 23:53 5 nisan 23:58

  212. Koltukaltıma karbonat sürdüğümde ter içinde kaldigim zaman bile bende asla oluşmayandır

  5 nisan 23:44

  211. gecen gun pamuklu bi gomlegin altinda askili ama polyester bir bluz giydim. aksam eve gec donunce o bluzla uyuyakaldim. uyaninca duş aldim ki keskin bir ter kokusu olustugu icin daha bir ozendim koltuk altlarima. ertesi gun hala kokuyordum ya. saka gibi. polyester allah belani versin, daha ne diyim ki.

  5 nisan 23:39

  210. cennet vatana baharın gelişinin en keskin habercisi...

  reis, "ya duş alın ya deodorant kullanın" diye kanun hükmünde kararname çıkar, al istanbul belediyesi senin olsun. hiç saymayın oyları baştan.

  5 nisan 16:22 5 nisan 16:22

  209. bu konuda yakın şahit olduğum bir olayı anlatmak isterim. aynı iş yerinde çalışan bir abimiz vardı ve inanılmaz şekilde hemen terliyor ve kokuyordu. bir sürü tahlil yaptırdı. bir şey yok. ama koku çok. terleme çok fazla.

  kullanmadığı roll-on almadığı tavsiye kalmamıştı. karbonatlardan tutun bilmem ne kremlerine kadar hepsini kullandı ama nafile. işin üzücü tarafı kendisinin cidden çok temiz olmasıydı.

  sonra herkesin söylediği ama çok takmadığı kıyafet mevzusunu denedi. pamuklu, sağlıklı kıyafetler almaya başladı. 5 gömlek yerine 1 gömlek vb gibi tercihler yaptı.

  şaka gibi aşırı terleme kesildi. zaten duşunu alan temiz biriydi.

  böyle bir hikayemdi süslüler. canını sıkan varsa bu durumdan dolayı denesin derim.

  5 nisan 15:43

  208. valla hormonel bozukluk vs belki anlayabilirim ama onun dışında şu çağda ter kokmayı anlayamıyorum. herkesin evinde bi kova su ve bi kalıp sabun var. nelere ne paralar harcıyoruz ajitasyon yapmaya gerek yok.

  3 yıldır falan çayyolu metrosunu kullanıyorum. hemen hemen her gün kötü kokan birine denk geliyorum. artık ne kokusu allah bilir. ağız mı ter mi ayak mı kıyafetlerin pisliği mi. kabul edilebilir birşey değil kimse kusura bakmasın.

  5 nisan 15:08

  207. bugün burnumun direğini sızlatandır.

  hastanede randevumun olduğu bölüme doğru ilerlerken birden suratıma kesif bir ter kokusu çarptı, evet resmen suratıma çarptı. tanıdım; sentetik içerikli giyside beklemiş, tahminen birkaç günlük ter kokusu. maalesef baş örtülü bir kadından geliyordu ve resmen çevresini sarmış durumdaki yeşil ter bulutunu çıplak gözle görebiliyordum. neden baş örtülü kadınlar için bu sorunu ortadan kaldıracak, pamuklu ve kullanımı rahat tekstil ürünleri daha az üretiliyor ki? o kadar eminim ki duş alıp temiz temiz giymiş olsalar da gün sonunda o berbat sentetik içerikli kumaşlar insanı zor durumda bırakır hale geliyor.

  not: bu girdi baş örtülü kadınlara ilişkin herhangi bir yerme içermemektedir. derdim ucuz sentetik tekstil üreticilerinin baş örtülü kadınlara kötülük yapmasıdır.

  5 nisan 15:07