sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (36)
 • medya (0)

1. Şu hayatta en nefret ettiğim şeyler arasında. Ama bence insanlar kadar marketlerin de suçu var. Oraya tester koymazsan, meraklının teki de açar bakar. Mimarlık 3. Sınıfta hocam bana 'buraya sen merdiven koymazsan insanlar bu taraftan yürümek zorunda kalır, mimar böyle durumlarda öğretmenlik yapar, eğitir insanları' demişti. Gerçekten de öyle. Ya hepsini ağzını hiç açılmıycak şekilde kapat kimse açamasın yani açmamaları için önlerine engel koy bi yerde de eğitmiş ol onları, ya da duş jelinin bile testerını koy oraya.

20 aralık 2015 19:20

2. bir keresinde markette gezinirken kişisel bakım bölümünde 2 tane 10 yaşlarında kız çocuklarının kremleri parfümleri sürüp kendilerine oradaki makyaj malzemeleriyle makyaj yapmaya çalıştıklarını gördüm. tepkisiz kalamadım ve gittim yanlarına güzelce uyardım onları. ben bir kez görüp uyardım ama diğerlerini kim uyaracak?

20 aralık 2015 19:46

3. bir kere yanlışlıkla yaptığım şey. ama benden önce bin kişi parmaklamış zaten kapağı açık ve üzeri parmak izliydi. haliyle tester sandım ben de. sonra tam parmağımı sürdüm ki çalışan gelip "o tester değil yalnız" dedi. ama suç benim değil, ilk kim o koruma bandını açıp ürünü mıncıklamışsa onundur. zaten alınacak bir hali kalmamıştı kimse almamıştır o ürünü.

ben bilerek yapmadım ama bilerek yapanlara gerçekten çok uyuz oluyorum. swatchlamasalar da açıp bakıyorlar. e o ürünü açtığında haliyle kullanım süresini (genelde 12 ay) başlatmış oluyorsun cici kız, eline sürmesen ne fayda eder...

20 aralık 2015 19:55

4. sanırım bir kere yanlışlıkla yaptığım şey oldu. bu arada ben de çok hassasımdır ürünlerin daha önce kullanılmaması konusunda. millet indirim zamanı tester bile olsa satın almak istiyorum diyor, şok oluyorum. rujları, maskaraları deniyor benim içim rahat etmiyor. suçu tamamen üstüme almak istemiyorum. çünkü yeni standa yeni gelen bir üründü. bence yeni ürünlerin mutlaka 1 adet testerı olmalı, eski ürünleri internette de araştırabiliyoruz çünkü. baktım tester yok ama kenarda 3-4 tane palet üst üste konulmuş ve içlerinden biri o kadar kirliydi ki yeni olmasına imkan yoktu. aradığım palete elim gitti. aklıma sonradan geldi ama artık yapacak bir şey yoktu. acaba tester değil miydi diye kendi kendimi yedim. sonradan görevlilerin yedek testerları hatta testerları kendilerine ayırmış olabileceklerini düşünüp kendimi rahatlatmaya çalıştım çünkü her ürünün testerı varken yeni ürünün olmaması garibime gitti biraz. boşluğuma gelmiş oldu, umarım tester olarak kullanacakları bir ürünmüştür ya da ondan sonra tester yaparlar.

20 aralık 2015 20:29

5. hatanın hem tüketici hem de aracıda olduğunu düşündüğüm durum. ama aracı kurumun özellikle daha fazla hatalı olduğunu düşünüyorum. tester olmaması tek başına büyük bir sorunken onun yanında leş gibi stantlar, kendi yerinde olmayan ürünler malum. sabah açıldığı ilk saatlerde o mağazaların içinde, statların önünde hunharca makyaj yapan görevlileri ben çokça gördüm, aranızda görmüş olanlar da vardır. rujlar, rimeller göz kalemleri özellikle elde denenmeli bence hijyen açısından, her gün orada rujundan rimeline sürmek ne kadar sağlıklıki. üstelik testerın amacı tüketiciye fikir vermek.

tüketici tarafında ise, arkadaş bak aklıma geldikçe sinirleniyorum. insanlar o ürünü seksen bin türlü bantlamışlar belliki o ürün açılmamalı değil mi? ısrarla niye açmaya çalışıyorsun ki niye? bazen aldığım ürünün bantlarıyla evde cebelleşirken önce sinirlenip sonra hak veriyorum mağazaya.

20 aralık 2015 20:33

6. Gerçekten bunu kasıtlı yapanların neyin kafasında olduğunu anlayamıyorum. Kardeşim sen tester olmadığı halde sadece kapağı açılmış olsa bile o ürünü içine sinerek alır mısın? Almazsın. Kim almak ister ki? Ee o zaman ne diye mıncıklıyorsun? Azıcık empati ya.

Bir de tester olmayan ürünü alıp kurcalayıp, sürdükten sonra onu bırakıp açılmamış olanını alıp çıkan gördü bu gözler. Nasıl bir yüzsüzlüktür.

Yukarıda bazı yazarların da belirttiği şeyi ben de çok gözlemliyorum gerçekten. Yeni gelen bir serinin testerı neden olmaz? Stand boş olduğu halde yepyeni ürünler neden o çekmecelerden çıkmaz da bir saat çalışanlara yalvarmak zorunda kalırız? Bir de o testerları millet napıyo yiyo mu gerçekten bunu da çok merak ediyorum. Özellikle gratiste elimi hangi ruja atsam içinde ruj yok ya. Çalışanların bilerek söktüğünü düşünmeye başlayacağım. Bir mac e giriyorum. O testerlar nasıl güzel. Hiç bir yere bulaşmamış insan zevkle deneyebiliyor. Gratiste watsonsta elime ruju almaya tiksiniyorum. İnsan değil de hayvan denemiş gibi hepsi heryere bulaşmış. Ay hiç utanmıyorlar da ya. çok sinirlendim yine ya. Niye çalışan da müşteri de sorumluluğunu yerine getirmez? Niyee niyeeğ? Valla elime geçirip yolasım geldi.

Konu neydi ne oldu çok dolmuşum süslüler kusura bakmayın:(

20 aralık 2015 21:32

7. bunun müşteri tarafından yapılması acı oradaki çalışan tarafından yapılması ise bir trajedi. yahu bunun testeri yok mu dediğim her ürünü lap diye açmasana kadın, durun yok şimdi almayacağım sadece bakacaktım açmayın dedim olsun ben bantlarım onu dedi sonra ürünü bi açtı ki zaten çoktan biri açıp denemiş parmak izleri var üzerinde resmen şok geçirdim kadın anlam veremedi şaşkınlığıma bazen takip edemiyoruz müşteri açıp deniyor dedi. e o zaman satma onu o tester olsun

20 aralık 2015 23:09

8. Bunun düşüncesiyle elim en arkadaki ürünlere gidiyo

21 aralık 2015 01:33

9. her indirim döneminde gratiste denk geldiğim durum. loreal ve max factor gibi stantlarda görevliler beklediğinden böyle bir şey olmuyor ancak essence, golden rose, flormar, saç ürünleri ve cilt bakım stantlarında her defasında karşılaşıyorum. bu markaların testerları zaten var ancak her defasında üzerinde tester yazan rujlar dışında bir sürü yeni ruj açılmış ve denenip bırakılmış olarak görüyorum. özellikle essence stantı tam bir faciaya dönüyor.

bir sürü şampuan ve saç kremini dahi kapakları açılmış, ambalajlarına ürün bulaşmış şekilde görüyorum. bir ürünü denemeden bende almak istemem ancak bu resmen yağmalama oluyor.

aslında alınacak hala ürün varken hepsi denenip denenip bırakılmış olduğu için haliyle ne kimse bir şey alabiliyor ne o ürünlerin stokları hemen yenilenebiliyor.

21 aralık 2015 19:05

10. Tam bir rezillik. İnsan olmayı ne zaman öğreneceğiz bilmiyorum gerçekten. İtiraf etmem gerekirse nadiren ben de yapıyorum ama sıfır ürün hiç açmadım. Varsa parmaklanmışa bakıyorum ki ben zaten almayacağım ürünü denemem. Ürün mıncıklamayı sevmem seveni de sevmem. Ülkemizde tester denen ürünler mağaza çalışanları tarafından zaptedildiğinden müşterilerde kapalı ürünlere hücum ediyor. Boyner'de çalışmış biri olarak söylüyorum ki özellikle çalışanlar tester parfümlerle banyo yapıyorlar.

21 aralık 2015 19:20 26 ocak 2016 13:15