yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • medya (0)

  95. beni çıldırtan olay. insanların bu kadar rahat ve görgüsüz olması şaşırtıyor açıkçası.

  18 haziran 2019 20:11

  94. başkalarının hakkını yemektir, görgüsüzlüktür.

  bir ürünün tester olmadığı halde açılmış olup olmadığını anlamak için firmaların önlem alabileceğini düşünüyorum. dışında koruyucu folyo sarılmış ürünleri satın almak insanın içini oldukça rahatlatıyor. bantlanmış üründense, dışındaki folyoyu kontrol etmek daha kesin sonuç verecektir, o bant geriye yapıştrılabiliyor çünkü. bazı ürünlerin de kapaklarının etrafında koruyucu oluyor.

  örnek olarak, sephora'nın kendi ürünlerinin (gizlinot: farlarını hatırlamıyorum ama rimel, likit ruj ve göz kalemi ürünleri) dışı kaplanmış oluyor. gayet de güzel oluyor.

  18 haziran 2019 12:39 18 haziran 2019 12:47

  93. malesef türkiye'deki tester ürün politikasından kaynaklanmaktadır.

  çoğu ürünün tester'ı yok ve sorduğunuzda da "artık göndermiyorlar" ya da "istedik ama daha gelmedi" deniyor. arkadaşlar bu yalan. her ürüne dair tester üretilir de gönderilir de. o tester'ın size ulaşmamasının sebebi satış görevlileri ve diğer mağaza çalışanlarıdır.

  amerika sephora'larında karşılaştığım durumu anlatayım. zaten ürünlerin hepsinin tester'ları var ve takip ediliyor. ancak oldu da gözlerinden kaçtı ve bir ürünün tester'ı o an yok; hemen raftaki ürünü açıp onu yeni tester ilan ediyorlar. sisteme o şekilde işleyip üzerine de "tester" etiketi hemen yerleştiriliyor. çünkü bir ürünü almadan önce müşterinin onu deneyimleme hakkına saygı ve özen gösteriyorlar. bizdeki tester ürün mağaza çalışanlarının ihtiyaçlarına hizmet ediyor sadece. bu konuda da marka yöneticilerinin ve ilgili birimlerin tavrı önemli. kesin talimatlarla belirlenecek olan "deneme ürün politikası" ile çözülebilecek bir problem bu. tester yok diye müşterinin ürünü denemesi çok saygısızca ve bencilce bir olay. kaba ve düşüncesiz müşteri bu problemin bir parçası olsa da problemin esas kaynağı mağazanın tester ürün politikasıdır.

  18 haziran 2019 11:20


  92. Dün yine bir markette gördüm bunu, loreal’ in renkli saç spreylerinden alacaktım. Pembe renginden iki tane kalmıştı ve resmen bomboşlardı. eğer diğer renklerine bakmak için elime almasaydım fark etmeyecektim bile ağırlıklarının eksik olduğunu. Sinir bozucu bir şey, göz göre göre hakkı olmayan şeyi kullanıyorlar insanlar. İnşallah bir gün paralarına kıyıp para verip almayı seçtiklerinde boş ürün şişesine para verirler bu tipler. Bıktım yahu, alışveriş yapasım kaçıyor ihtiyaçken bile. edit: imla

  18 haziran 2019 11:00 18 haziran 2019 11:02

  91. Hiç hoşlanmadığım ama maalesef çokça olan ve hatta çalışanların da buna vesile olduğu durum.

  Geçen hafta havalimanında bir süredir arayışında olduğum waterproof maskaralara bakıyordum. Le volume de chanel’in waterproof olanının fırçasını incelerken çalışan hanım geldi ve tatlı tatlı bilgi verdi. sonra da ‘isterseniz deneyebilirsiniz’ dedi. Kibarca teşekkür ettim ama raftan yeni ürün alıp maskarayı açarak ‘açılmamış ürün deneyin isterseniz dedi’. Gerçekten çok şaşırdım, alma fikrinde olsaydım bile bu tekliften sonra vazgeçerdim muhtemelen. Maskaraların göstermek amacıyla açılması bile yeterince kötü...

  18 haziran 2019 00:25

  90. Bugün otobüste iki kız konuşurken duydum. Kız “şampuana saç kremine para vermiyorum, arada bir markete gidip şampuandan şişeme bir miktar boşaltıyorum. Birkaç gün idare ediyor.” diyordu. Daha fazla konuşmak istemiyorum...

  17 haziran 2019 23:51

  89. işte bu gibi durumların olmaması için her zaman reyonun ortasından ürün alınmalıdır. bakın çoğu kişi en arkadan alır gramajı en yüksek denenme ihtimali en az olsun diye ama yanlış. özellikle saç spreyleri tarzı ürünler ortadan alınmalıdır. çünkü bazı kişiler dener direk en öne koyar bazıları da akıllılık yaptım zanneder ve en arkaya koyar bugüne kadar hangi ürüne baktıysam reyonun ortasındaki ürünün gramajı fazladır.

  17 haziran 2019 17:09


  88. bazı bilinçsiz müşterilerin açıp denemesini belki anlayabilirim ama bunu personel de yapıyor maalesef. hem de "bir şey olmaz" mantığıyla. gözümün önünde gerek yok dememe rağmen gösterip tekrar bantlamıştı çalışan.

  evet, tester ürün problemi her mağazada var, istediğimiz rengin testerı mutlaka yok ama açıp mıncıklayıp tekrar bantlayıp satmak da etik değil. o ürünleri mutlaka biri satın alıp hayal kırıklığı yaşayacak. 

  ki zamanında benim de çok kez başıma geldi, ne zaman maskara alsam, özellikle maybelline olanlar hep kuru çıkıyordu. yapısındandır diye düşünüyordum ama online alışverişte böyle bir sorun yaşamamıştım mesela. 

  aynı şekilde zamanında the balm'ın far bazını almıştım, kutusu da dört bir yandan bantlıydı ona güvendim. açıp baktım ki ürünün %25'ten fazlası boş. far bazını neden ısrarla denemişler anlayamadım. 

  makyaj malzemesini belki didiklemeden, mıncıklamadan alamıyorlar ama ojeler için neden diye sormak istiyorum. oje işte, şişedeki neyse o. neden tırnağında deneme gereği duyuyorsun ki. maalesef bunu da görmüş oldum.

  testerı bulunmayan ürünlerin internetten swatchlarına bakıyorum ben, zor bir şey değil. 

  17 haziran 2019 14:25

  87. Dün gratiste kızın biri arkadaşıyla tüm fondöten renklerini (gizlinot: Rimmel london idi yanlış hatırlamıyorsam) denemeye başladı ama paketi yırtma sesi ta nereden duyulabiliyordu. Benim yakınımda olan iki çalışan birbirlerine bakıp ben gidip söyleyeceğim dedi diğeri de müdürünü işaret edip önce ona sor gibisinden bir hareket yaptı. Müdür izin verince çalışan müşteriyi gidip uyardı ve tabii ki müşterilerden azar işitti. Çalışanları da anlayabiliyorum herkesi kontrol edemezler, üstelik herhangi bir uyarıda bazen saçma sapan tepki de alabiliyorlar. Tester ürünlerinin elbette eksiksiz olması gerekiyor ama testerı yok diye kimse kafasından ürün açıp deneme haddini ve hakkını kendinde görmemeli. Herşeyin bir adabı, usülü var. 

  17 haziran 2019 12:20

  86. tester olmayan ürünün açılmasını ya da denenmesini konuştuğunuz için sizi çok naif ve tatlı buluyorum. bir kere çok acelem vardı, şampuanım bitmek üzereydi ve indirim zamanıydı. gratise koşarak girdim, kullandığım şampuandan bir tane kalmıştı. onu kaptım kasayı boş gördüğüm için koştum aldım ve eve geldim. daha sonra sakin bir zamanda duşa girmek için açtım şişeyi resmen şok oldum. şişe olması gerekenden iki üç parmak daha eksikti. hani bu eksiklik fabrikasyon olabilecek olandan çok daha fazlaydı. bu bana ders oldu zamanla alacağım ağzı açılabilir tüm bu tarz ürünlere dikkat ettim. şampuanlar saç kremleri, kremler losyonlar, hatta deterjanlar yumuşatıcılar vs. aklınıza hemen hemen gelebilecek her şeyde bu tarz eksiklikler olduğunu gördüm. bu olay sadece gratis özelinde sınırlı da değil. marketler başka kozmetik dükkanlarında da yaygın bir şekilde var. içindeki ürünün olması gerektiğinden daha az olduğuna da şu şekilde emin oldum, raftaki başka ürünlerle fark var ya da başka mağazadaki aynı ürünle fark var. eğer şampuanların yumuşatıcıların fondötenlerin üzerinden doldurup götürüyorsanız allah size akıl fikir versin diyorum.

  17 haziran 2019 11:16