sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (0)

  40. sample ile tester farklı şeyler değil miydi, burada birçok süslü tester anlatmak için sample tarifi yapmış. sample'lar tabi ki iyidir çünkü bizim kullanımımıza özel olarak sunulur. örneğin recete.com'un gönderdikleri. ancak tester denince işler değişiyor. hayatımda hiç gratis, watsons ya da sephora gibi bir yerde özellikle mikrop taşıma riski yüksek olan ürünleri denemedim. mikrop taşıma riski yüksek olan ürünler (yazar: gizemdr) süslümün verdiği linkteki videoda da bahsedildiği gibi özellikle göz ve dudak ürünleridir.

  her zaman söylüyorum, makyaj bir zorunluluk değildir. yapmak zorunda değiliz. illa makyaj yapacaksak da kullandığımız ürünlerin tarihlerine, fırçaların temizliğine ve bize özel olmasına dikkat etmeliyiz.

  gratis'e ne zaman gitsem mutlaka rujları deneyen, fırçalarla makyaj yapan kızlar görüyorum. allah aşkına kızlar yapmayın. yıl 2019 oldu, herkesin orasına burasına sürdüğü şeylerin hijyenik olmayacağını bilebileceğimiz bir devirdeyiz. mesela benim şu anda gözümde alerjik enfeksiyona bağlı sorunlar mevcut. gidip o tester maskaraları sürsem hem gözlerim daha kötü olacak hem de benim gözümdeki mikrop testera girmiş olacak. çok merak ettiğiniz ürünlerin testerını sadece bakarak inceleyin, en fazla da elinize swatchlayın. asla dudaklarınıza, yüzünüze, gözünüze sürmeyin.

  bunlara ek olarak da, bir gün çok da samimi olmadığım bir arkadaşımla yemek yiyorduk. dudağındaki kırmızı ruj bulaştığı için silme kararı aldı. ben de salak olduğum için aa bende bir ruj var dedim (gizlinot: yani gerizekalı, o ruju bir daha kendin süremeyeceksen neden millete ruj söylüyorsun). hayatımda ilk kez böyle bir olaya şahit oldum. kızla gratis'e girdik. ıslak mendili verdim ağzını bir güzel sildi, sonra gitti tester bir fondöten alıp tüm ağzına sürdü. hayretle izliyorum o sırada kızı. sonra bir güzel benim rujumu sürdü dudaklarına. allığını falan tazeledi, aydınlatıcısını sürdü ve çıktık. şimdi hala o en fazla 3 kere kullandığım ruja bakıp üzülüyorum. en kısa zamanda yenisini alıp onu atacağım. tester fondöten ağza sürülür mü ya, gerçekten...

  12 mart 14:10

  39. Kapalı olanını verdiklerini burada öğrendiğim ürünler.

  Keşke alabilsek.. Zaten bana çekiliş de çılmıyor deneme yanılma yöntemiyle ürün alıyorum hep. Genelde yanılmayla sonuçlanıyor ama neyse.

  Öte yandan açık ürünleri nasıl kullanabiliyorlar anlamıyorum. Anlamıyorum derken eleştirmek anlamında değil. Ben de yapmak istiyorum anlamında.

  Açık bir ruju denemeyi çok istiyorum çünkü ten rengime uygun bulamıyorum. Yani rengini beğeniyorum. Boşa para vermiş oluyorum. Ama deneyince de enfeksiyon kapma riski var.

  Göz farkları, allıklar hep böyle..

  Bir tek tüpten çıkanlara güveniyorum. Fondöten gibi.

  12 mart 01:29

  38. Hiç bir yerden alamadığım şey. Malum çalışanlar stok yapıp gardrops türü uygulamalarda satışa koyuyor, o kadar çok gördüm ki bana neden tester gelmediğine inandım.

  Sadece yves rocher’den geçen haftalarda istedim. Üye olup tester alabilir miyim? Diye. Müşteri temsilcisi hanımefendi o kadar kaba ve ters davrandı ki aldığıma pişman oldum. Testerları kullandım, memnun olduğum ürün oldu ancak sırf satıcının tavrından dolayı ürünü almayacağım.

  11 mart 22:15

  37. (link: https://www.youtube.com/watch?v=_68Btc0GzmE link )

  şöyle bir videoya denk geldim. far vs gibi ürünler de dahil bir ürünü iki kişinin kullanmasının aslında ne kadar sağlıksız bir durum olduğunu gösteriyor. yapılan testlerde alınan örnekler alkol ile temizlenmiş örnekler ve bu durum ürünün %90 oranında temizlenmesini sağlıyormuş. yüksek fiyatlı ürünler dahil hiçbir tester ürünün alkol ile temizlendiğini ne yazık ki görmedim ülkemizde. keşke ikinci el kozmetiğin de ne kadar sağlıksız olduğunu herkese gösterebilsek :(

  *videoda türkçe altyazı da mevcut.

  11 mart 22:09

  36. Ankamalldeki beyond mağazasına her gittiğimde ben sormadan satış elemanı kendisi verirdi bir kaç tane.keşke her marka ve mağazada durum aynı olsa..malesef testerı bırakın bazılarında dayak yemeden çıktığımıza dua eder olduk

  7 eylül 2018 04:03 30 eylül 2018 01:10

  35. mac in 150 tl lik alışverişe gönderim dediği ama gönderilmeyen deneme boy ürünler.(gizlinot: sinirliyim)

  6 eylül 2018 01:02 6 eylül 2018 01:21

  34. (gbkz: Recete.com)un çokça gönderdiği şeydir tester. Bargello da bir kadın bir erkek tester'ı yollamıştı geçen. Hoşuma gidiyor çünkü yeni ürün denemiş oluyorum ama bende varsa çevreme hediye ediyorum mutlu olsunlar, yeni ürün denesinler diye.

  5 eylül 2018 21:21

  33. hayatım boyunca tester istemek hiç aklıma gelmedi, kimse de vermiyormuş zaten bir kaybım yok galiba... yalnızca makyajtrendi ve lilakutu alışverişlerimden edinebildiğim şey

  5 eylül 2018 00:03

  32. küçük ama bizi mutlu etmeye yetebilecek iken magaza çalışanlarının kendilerine , eşine , dostuna vs. ayırması yüzünden neredeyse hiç elde edemediğimiz şey. 

  13 temmuz 2018 00:22

  31. Çok severim fakat favorim delux sample boyları , bunun için  sephora play üyesiyim. Bu deneme sampler sayesinde marc jacobs maskara, kat von d tatoo liner, ıt cosmetic by by under eye, make up forever ultra hd fondoten denedim ve tam boylarını aldım. Krem yada losyonları pek sevmiyorum, kısa sürede sevip sevmediğimi anlayamıyorum ama makyaj ürünlerinin samplerina bayılıyorum. Mini rujlar favorim çünkü cesaret edemediğim ön yargılı olduğum renklere sahip oluyorum too faced melt matte quin b yi bu şekilde edindim. Bu plum rengi gidip almazdım ama çok sevdim. Tester, sample işini makyaj malzemesinde daha çok seviyorum.

  12 temmuz 2018 07:46 12 temmuz 2018 07:46