yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • oylar (4)
  • medya (1)
  3

  43. beraberinde kullandığım kremlerle çenemi istila eden kistik aknelerden beni kurtaran hap idi on gün öncesine kadar. tedavi biteli 5-6 ay kadar oluyor. o süreç içerisinde çıkan sivilce sayım da üçü dördü geçmez. ama on gün önce öyle bir 'breakout' yaşadım ki... 5-6 tane akne çıktı peşpeşe ( tam adet öncesi) bitti derken bi tane daha çıktı. şuan yine google----> akneli ve akneye meyilli ciltliler---> enter.

  13 ağustos 19:08

  42. Yaklaşık 3 kutu falan kullandım. İlk zamanlar içerken doktorun yarım saat dik dur akşam yemeğinden sonra ve bol su iç tavsiyelerine uyduğum halde bir hafta mide bulantısı yaptı ama daha sonrasında alıştım.etkisine gelecek olursak gerçekten sivilceleri kurutuyor benim stresse bağlı da tetikliyordu sınav haftaları önceden çok çıkarken bu ilaçtan sonra belki 1 2 tane çıkmıştı. Yüzüm baya düzelmişti ki 3. Kutuda aşırı mide bulantısı yapmaya başladı aynı şekilde içtiğim halde artık içemez oldum maalesef . İlacı bıraktığımdan beride yüzüm eski haline geri döndü şimdi tekrar doktara gidip yazdırıcam ama şu mide bulantısı işinin neden olduğunu sormam gerek tabi :(

  2 ağustos 20:47

  41. şahsen tecrübe etmedim fakat yakın bir erkek arkadaşım kullandı ve onda gördüklerimi yazabilirim diye düşündüm. kendisinin deri üstünde ve deri altında ağrılı pek çok sivilcesi vardı, önce monodox sonra tetradox kullandı. ağır bir ilaç olduğu için mideye zarar vermemesi adına mutlaka dolu mideyle içilmeli. arkadaşım içtikten sonra yarım saat bir saat arası dik bir şekilde oturmaya gayret ederdi ilaç midesinde oynamasın diye. yani titiz ve özenli olmak lazım. ilaç tedavisi bittikten sonra deri üstündeki sivilceleri oldukça azaldı fakat deri altındakiler olduğu gibi duruyordu doğal olarak. sizin de sivilceleriniz deri altına kadar uzanıyorsa tetradox en verimli yöntem olmayabilir.

  1 ağustos 22:43

  3

  40. akne problemim için kullandığım ilaç. ilaç tedavisi biteli dört ay oldu, verilen kremleri de yeni yeni bıraktım gibi. cildimi temiz tutmaya çalışıyorum. şuan bir problem yok. ama yorumlarda etkisini kaybettiğini okudukça üzüldüm. umarım olmaz, yoksa bu sefer yolumuz roaccutane'a çıkacak.

  5 haziran 15:12

  39. 1. Haftasındayım. İlk başta psikolojik olarak yorumlardan sonra etkiledi beni. Ama şu an fark ettim ki ne mide yanması ne de diğer yan etkiler var. Bol su ile içiyorum ve 1 saat ayakta duruyorum.

  1 haftalık süreçte etkisi: yeni sivilce çok az çıkıyor ama yine de çıkıyor.

  Gelecek dönemde yine editlenecek.

  16 gün bitti. Midemde bir sorun yok. Sadece şişlik hissediyorum son günlerde. Sebebi ise eminim ki kabızlığa sebep olması.

  Yüzümde sivilce çıkmıyor. Bir tane küçücük çıkmış. Cilt üstünde de esthederm ürünleri kullanıyorum gözenekler ve temizleme için. O da cildi temiz tutmak için önemli oldu.

  30 gün bitti üzerinden zaman geçti veee evet sivilceler yine çıkıyor. Hatta bittiği anda çıkmaya başladı bende. Çok ama çok geçici çözüm.

  10 mayıs 00:04 1 temmuz 21:56

  38. dikkatli kullanılması gereken bir ilaç. doktorların yazdıktan sonra kullanımı hususunda hastayı bilgilendirmeleri gerekir yoksa yemek borusunu bile delebiliyor.

  30 nisan 12:12

  37. sivilce tedavim için 4 ay boyunca kullandım gerçekten hafifletti tamamen bitirdi diyemem ama bu benim cildimde ki sivilcelerim bakteriyel ve rosacea etkili olması sebebiyle eğer ki gerçekten çoook kötü bir cildiniz yoksa roaccutane ve türevlerini kullanmadan evvel bu ilaca yönelim derim... (gizlinot: Malesef bazı doktorlar direk uğraşmadan roaccutane tedavisine başlıyor.)

  29 nisan 21:34

  36. Nedeni bilinmeyen sivilce tedavim için başlamıştı doktor. 3 ay kullandım kullanırken beslenmeme ekstra özen gösterdim. Hayvansal proteini ilaçla birlikte almamak çok önemli bir nokta kullanan bir çok kişi atlamış durumu. Bende fiziksel bir sıkıntıya sebep olmadı iki adet kremle birlikte kullandım sabah akşam olmak üzere. 3 ay sonunda faydasını da gördüm. Sivilcelerim tabii bitmedi tamamen ama büyük ölçüde azaldı soyma özelliği olan krem kullandığımdan yüzümdeki renk eşitliğinde yardımcı oldu. Çok su içen ve sağlıklı beslenen bir insanım. Gelecek ay içinde hormon testini tekrarlatıp hormon tedavisi mi yoksa dermatolojik bir tedavi mi görücem onu kesinleştireceğiz doktorla beraber.

  29 nisan 20:42

  35. 1 hafta kullandıktan ve dik oturma- bol su ikilisine özen gösterdikten sonra aniden bir akşam bana cehennem bulantıları yaşatan ve midemde ne varsa kusturan ilaç. en azından bi yere takılıp kalıp hayatımı karartmadı. zaten bir haftada bi etkisini de görmemiştim, bana en büyük yararı sivilcelerimle barışmamı sağlaması oldu herhalde (gizlinot: swh)

  29 nisan 09:17

  34. Sivilcelerim için clindoxyl jel ve nadixa ile beraber yaklaşık 10 haftadır kullanıyorum bu ilacı. Okuduğum yorumlardan sonra korkmuştum ve moralim baya bozulmuştu ama hiç de bişey gelmedi başıma. Akşam yemeğimin sonlarına doğru bol suyla içip 40 dakika ayakta durdum ve beşinci paketimdeyim 1 kere bile olsun mide ağrısı çekmedim. Hayatıma aynı şekilde sadece daha az sivilceyle devam ediyorum hahaha yanağımın her tarafı içli içli akneyken şu anda bir kaç izden başak hiç bişey kalmadı suratımda. ben yorumları okuyup da boşuna moralinizi bozmayın derim. Her bünye aynı değil sonuçta. Eğer uyarılara uyarsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Herkes gereksiz abartmış gözünüz korkmasın.

  11 mart 20:43 25 mayıs 16:19