girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

19. 3 sezon bellarke olsun diye bekledim, sonrasında sıkılıp bıraktım. En son neler oldu onu bile hatırlamıyorum ama bence bu shipi fazla uzattılar

3 haziran 20:51

18. Güncel olduğum ve yeni bölümünü beklediğim dizi.Güncel olmayanlar için bundan sonrası spoiler olabilir.

**spoiler**

Octavia sen nasıl bir şeye dönüştün ya. Gerçekten sana olan bütün sevgim ve hayranlığım sönüyor. Bellamy'nin kardeşi olamazsın yani sen.

Öte yandan Clarke ve Bellamy bir türlü kavuşamıyor. Bellamy sana çok kızgınım ya. Dünyadan ayrılmadan önce Clarke ile bir şeyler alevleniyordu. Madem öldüğünü düşünüp yeni bir ilişkiye başladın döndüğünde Clarke i görünce de bi açık ol di mi. Ya o ya bu ikisinin arasında kalmış gibi saçma sapan hareketler. Valla seni çok seviyorum bebeğimsin ama yapma böyle. Octavia'ya da kardeşim atsan atılmaz satsan satılmaz gözüyle bakma o gözünü karartmış durumda seni bile keser.

Clarke sana olan antipatim sönüyor. Gerçekten sönüyor bu sezon iyi gidiyorsun lütfen saçmalama ilerde.

İsim hafızamın leşliğinden Clarke'ın anasının adını unuttum ama o kadını hiçbir sezonda sevmedim hala sevmiyorum böyle angutluk olamaz ya. Neyse dizi karakterleriyle konuşmayı bırakmam gerek.

**spoiler bitti**

Valla gelsin yeni bölüm şu an sınava hazırlanıyorum diye şahsiyeti falan bıraktım ama haftada bir gün sana vakit ayırıyorum the100. Umarım bozmazsın bu sezon gümbür gümbür ilerliyor.

3 haziran 19:29 3 haziran 19:30

17. Bir ara sıkı takip ediyordum. Daha sonra klark a daha fazla dayanamayarak bırakmıştım ki çok antipatik bir karakter olamaz. Ay nasıl sevmiyorum ya ama sabah youtube dan şansa dizinin videolarına denk geldim. Bebeyim bellamy senin için tekrar diye başlıcam sevgiler saygılar.

Edit: yanlış yazmışım onu düzelttim.

3 haziran 19:18 4 haziran 04:07


16. 5. sezonun gelmesiyle bendenizi sevinçten havalara uçurmuştur. 3. bölüm yüklenmiş hatta. dizi tüm heyecanıyla bomba gibi devam ediyor spoiler vermemek için kendimi zor tutuyorum. bilimkurgu, macera, gerilim sevenler için tavsiye edilir. ilk bölümlerde birazcık sabredin ama. yine çok heyecanlı aslında ama sanki hep 18-19 yaşlarında oyuncular olacakmış zannediliyor. değil. sadece o kadar spoiler veriyorum hadi :)

edit: bu akşam duvara yansıtıp izlemeyi düşünüyorum son bölümünü ^.^

12 mayıs 13:30 12 mayıs 13:31

15. yeni sezonu bugün başlayan dizi. büyük bir bellamy aşığı olduğum için uyanır uyanmaz izledim.

--------spoiler-------

clarke' ın tek başına kaldığı günlerde jasperı andığı ağladığı kısımlarda ben de duygulandım. uzaydan gelen yeni suçlu gemisindeki karakterler hoşuma gitti şu katliamcı olan adam baya bela olur gibi, ki geneli bela olacak zaten sdfgb. bellamy tam echo' ya octavia dertlerimizin en küçüğü olacak dedikten sonra sığınağın gösterilmesi sdfgh en çok görmeyi beklediğim yerdi ama maalesef öbür bölüme. bir de tam bir bellamy clarke desteklememe rağmen bellamy echo ilişkisinin olacağını düşünmüştüm ama biraz üzüldüm artık yeter be beş sezon oldu diye sinirlendim o an sdfghg

--------spoiler----

izleyip de konuşmak isteyen olursa dm'ye beklerim sdfgh

25 nisan 17:35 25 nisan 17:35

14. bence cw son yıllarda aynı olayları farklı sahnelerde döndürüp dolaştırıp tekrar önümüze çıkarıyor. the 100, the secret circle, the vampire diaries falan o kadar benzer diziler ki birbirlerine.

the 100 da cw nun kurbanı bana göre. gerçekten çok zekice kurgulandığını düşünüyorum fakat hep bir ergen draması, çok vurucu olma potansiyelli sıradan sahneler... bilemedim, fikir güzel ama uygulaması kötü.

27 şubat 00:56

13. netflix'te rastgele izlemeye başladım hatta ilk sezonun ilk bölümleri çok sarmamıştı nerdeyse izlemeyi bırakıyordum. iyi ki de birakmamışım. düşük hızda başlayarak gittikçe aksiyonda, bilim kurguda vs yükselen aşırı güzel bir dizi. şu an 3.sezondayım ve bırakıpta uyuyamıyorum. (gizlinot: swh)

26 şubat 23:46


12. ilk sezona katlanabilirseniz gerisi inanılmaz sürekleyici dizi.dizinin en güzel yanı bana bir sürü şeyi sorgulattı dizinin konusu dünyada çıkan savaşlar sonucu dünyanın yaşanamaz hale gelmesi ve bundan sonraki yüz yıllarda olanları anlatıyor ama görüyoruz ki insanlar zamanında yaptıkları hatalardan hiçbir zaman ders çıkarmıyor yine aynı saçma sınır kavgaları bitmek bilmeyen savaşlar insanlar yine kötü anlayacağınız.

dizi ile ilgili en sevdiğim kısım ise tam iyi tam kötünün olmamasız yani bir sezon çok sevdiğiniz bir karakterden nefret edebilirsiniz ya da nefret ettiğiniz bir karakter bir sonraki sezon kalbinizi kazanır.

burdan sonrası spoiler !!!!!!

dizide en karakterli insan raven ve murphy çıktı hiç çizgisini bozmadı canım murphy.

raven ne acılar çektin sen ya kız sevdiğinin ölümünü gördü sakat kaldı ama hep o yardım etti o olmasa ne yapacaklardı acaba.

5. sezonu gerçekten iple çekiyorum işler iyice kızışacak.

spoiler bitti!!!

30 ocak 18:56

11. İlk sezonu ciddi miktarda ergenlik içeren zaman zaman sinir bozucu ve mantık hataları olan çerezlik bir bilim kurgu dizisidir. Ama ikinci sezondan itibaren çıta gittikçe yükseliyor karakterler olaylar vs oturmaya ve mantık kazanmaya başlıyor. İnsanların zor durumlarda ne kadar çirkinleştiğine ve ahlakdışı kararlar verdiğine şahit oluyorsunuz artık bir boktadan sonra önemi olan tek şey hayatta kalmak haline geliyor. En iyi dediğiniz desteklediğiniz  karakter bile anlık sinirle korkunç şeyler yapabiliyor. 2.sezondan sonrası için konuşursak benim tırnaklarımı kemirerek izlediğim sonraki bölümünü heyecanla beklediğim bir dizi oldu. Ama dediğim gibi sağlam bir bilim kurgu aramayın fazla sorgulamadan binge-watching yapmaya uygun bir dizi. Yeni sezon nisanda çıkacakmış en son öyle bir noktada kaldı ki meraktan ölüyorum.

30 ocak 17:47

10. Bir haftadır izliyordum hazır başlık hortlamisken birkaç bişi yazayım. Bundan sonrası spoiler alert dikkat .............

....................

...................................

Öncelikle bir basliyim kafasında gittim geldim evet pilot bölüm belki çok çok enteresan olmayabilir ama olaylar da zaten dünyaya indikten sonra başlıyor. Dünya 97 sene önce radyasyona maruz kalmış bir şekilde terk edilmiş. Ve yeni nesil Ark denen istasyonu kurmuş (Nuh'un gemisinin adiymis) . Burada başkan ve temsilcileri ark da yaşam sürerken nesili artık kaldırmıyor , ve 100 mahkum çocuk dünyaya postalaniyor. Tabi buralar birden olmuş bide tak diye yanına birşey vermeden göndermelerine bende takıldım.. 100 mahkum çocuk gemiye binip belli koordinatlara yollanıyor. Sonra kaçak binen biri daha var alıyorlar başlarına belayı :d şaka şaka 100 genç dünyaya inince işte buradan Ark a selam biz yaşıyoz falan demiyorlar çünkü kaçak binen Belamy abimiz Ark in başkanını vurmuş gitmeden önce. Tabi buna mecbur kalmış biraz da , her neyse dünyaya indikten sonra bir bakıyorlar ki aslında burada insanlar varmış boşu boşuna Ark da kalmışlar onca sene , güneş , oksijen hava solunumu herşeyden mahrum kalmışlar..

Dünyaya inince bir sürü sorunu olan bu çocuklar birde birbirlerine giriyorlar bir takım olaylar ve üstünlük kurma çalışmaları yüzünden. Dünyalilar vs derken.. hastalıklar iç çatışma birbirlerine düşüyorlar zaman Zaman.

.. dizide saçmalıklar yok mu var tabiki bir yerde okuduğum gibi adamlar tak diye dünyaya inince aaa sanki hiç yabancı değiller kan basınçları düşmüyor veya yanlarına bişi vermeden yollanmislar öylesine.

Hikaye sürüklüyor yalnız. 2.sezonunda neler olacak merak ediyorum.

Favorim ise net değil ama Clarke i seviyorum ve Finn beni bul yiğidim diye buradan sesleniyorum.

30 ocak 15:46