girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

13. netflix'te rastgele izlemeye başladım hatta ilk sezonun ilk bölümleri çok sarmamıştı nerdeyse izlemeyi bırakıyordum. iyi ki de birakmamışım. düşük hızda başlayarak gittikçe aksiyonda, bilim kurguda vs yükselen aşırı güzel bir dizi. şu an 3.sezondayım ve bırakıpta uyuyamıyorum. (gizlinot: swh)

26 şubat 23:46

12. ilk sezona katlanabilirseniz gerisi inanılmaz sürekleyici dizi.dizinin en güzel yanı bana bir sürü şeyi sorgulattı dizinin konusu dünyada çıkan savaşlar sonucu dünyanın yaşanamaz hale gelmesi ve bundan sonraki yüz yıllarda olanları anlatıyor ama görüyoruz ki insanlar zamanında yaptıkları hatalardan hiçbir zaman ders çıkarmıyor yine aynı saçma sınır kavgaları bitmek bilmeyen savaşlar insanlar yine kötü anlayacağınız.

dizi ile ilgili en sevdiğim kısım ise tam iyi tam kötünün olmamasız yani bir sezon çok sevdiğiniz bir karakterden nefret edebilirsiniz ya da nefret ettiğiniz bir karakter bir sonraki sezon kalbinizi kazanır.

burdan sonrası spoiler !!!!!!

dizide en karakterli insan raven ve murphy çıktı hiç çizgisini bozmadı canım murphy.

raven ne acılar çektin sen ya kız sevdiğinin ölümünü gördü sakat kaldı ama hep o yardım etti o olmasa ne yapacaklardı acaba.

5. sezonu gerçekten iple çekiyorum işler iyice kızışacak.

spoiler bitti!!!

30 ocak 18:56

11. İlk sezonu ciddi miktarda ergenlik içeren zaman zaman sinir bozucu ve mantık hataları olan çerezlik bir bilim kurgu dizisidir. Ama ikinci sezondan itibaren çıta gittikçe yükseliyor karakterler olaylar vs oturmaya ve mantık kazanmaya başlıyor. İnsanların zor durumlarda ne kadar çirkinleştiğine ve ahlakdışı kararlar verdiğine şahit oluyorsunuz artık bir boktadan sonra önemi olan tek şey hayatta kalmak haline geliyor. En iyi dediğiniz desteklediğiniz  karakter bile anlık sinirle korkunç şeyler yapabiliyor. 2.sezondan sonrası için konuşursak benim tırnaklarımı kemirerek izlediğim sonraki bölümünü heyecanla beklediğim bir dizi oldu. Ama dediğim gibi sağlam bir bilim kurgu aramayın fazla sorgulamadan binge-watching yapmaya uygun bir dizi. Yeni sezon nisanda çıkacakmış en son öyle bir noktada kaldı ki meraktan ölüyorum.

30 ocak 17:47


10. Bir haftadır izliyordum hazır başlık hortlamisken birkaç bişi yazayım. Bundan sonrası spoiler alert dikkat .............

....................

...................................

Öncelikle bir basliyim kafasında gittim geldim evet pilot bölüm belki çok çok enteresan olmayabilir ama olaylar da zaten dünyaya indikten sonra başlıyor. Dünya 97 sene önce radyasyona maruz kalmış bir şekilde terk edilmiş. Ve yeni nesil Ark denen istasyonu kurmuş (Nuh'un gemisinin adiymis) . Burada başkan ve temsilcileri ark da yaşam sürerken nesili artık kaldırmıyor , ve 100 mahkum çocuk dünyaya postalaniyor. Tabi buralar birden olmuş bide tak diye yanına birşey vermeden göndermelerine bende takıldım.. 100 mahkum çocuk gemiye binip belli koordinatlara yollanıyor. Sonra kaçak binen biri daha var alıyorlar başlarına belayı :d şaka şaka 100 genç dünyaya inince işte buradan Ark a selam biz yaşıyoz falan demiyorlar çünkü kaçak binen Belamy abimiz Ark in başkanını vurmuş gitmeden önce. Tabi buna mecbur kalmış biraz da , her neyse dünyaya indikten sonra bir bakıyorlar ki aslında burada insanlar varmış boşu boşuna Ark da kalmışlar onca sene , güneş , oksijen hava solunumu herşeyden mahrum kalmışlar..

Dünyaya inince bir sürü sorunu olan bu çocuklar birde birbirlerine giriyorlar bir takım olaylar ve üstünlük kurma çalışmaları yüzünden. Dünyalilar vs derken.. hastalıklar iç çatışma birbirlerine düşüyorlar zaman Zaman.

.. dizide saçmalıklar yok mu var tabiki bir yerde okuduğum gibi adamlar tak diye dünyaya inince aaa sanki hiç yabancı değiller kan basınçları düşmüyor veya yanlarına bişi vermeden yollanmislar öylesine.

Hikaye sürüklüyor yalnız. 2.sezonunda neler olacak merak ediyorum.

Favorim ise net değil ama Clarke i seviyorum ve Finn beni bul yiğidim diye buradan sesleniyorum.

30 ocak 15:46

9. Dün pilot bölümünü izledim, hiç beğenmedim. Ya arkadaşım tamam pilot bölüm, elinizdeki her şeyi koymalısınız yoksa dizi yayınlanmayacak falan da abartmışsınız biraz. Koştur koştur bir bölümdü. Her şey o kadar hızlıydı ki sinirim bozuldu. 40 dakikaya 3 saatte anlatılacak şeyi sığdırmaya çalışmışlar.  Şöyle bi an soluklanıp ne olduğunu düşünecek evre yok. ordan oraya atlıyor ordan oraya atlıyor. Umarım böyle devam etmez. Keyif almadım. Rahatsız ediciydi.

spoiler olabilir-----

Kızın dünyanın sonunu hüzünlü bir şekilde  anlatışıyla başladı, daha 2 dakika geçmeden ne ara gardiyanlar kızı bayılttı aldı da yüz kişiyi gemiye koydu ne ara başkana suikast girişiminde bulunuldu başkan ne ara iyileşti 100 kişi ne ara dünyaya vardı da aralarında çatışmaya başladı ne ara dağa vardılar 30 km'ydi hani? Ve daha bir sürü şey. 

***** spoiler başı 

spoilerlı edit : 2. sezonun son 2 bölümündeyim, dizinin o ordan oraya atlama hali düzeldi. Artık her şey daha mantıklı ve daha oturaklı gidiyor. Ve ne yalan söyleyeyim toplulukların önderlerinin genç kadınlar olması beni mutlu ediyor. Bıkmıştım artık ezilen kadın rolü izlemekten. Gücü elinde tutan, karar mertebesindeki kadınları izlemek iyi hissettiriyor. 

******spoiler sonu 

Diziye başlamayı düşünenler için diyeceklerim: Aşırı kaliteli bir yapım beklemeyin, mantık hataları falan çok, ergen dizisi  olayından tam olarak sıyrılamadı daha ama olaylar ilerledikçe merak uyandırıyor. Böyle biraz bilim kurgulu, aksiyonlu bi şeyler arıyorsanız Size bir şey katmasını beklemeden izleyebilirsiniz. 

30 ocak 15:30 2 şubat 17:08

8. kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. dizi, kass morgan'ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve jason rothenberg tarafından geliştirilmiştir. kıyamet sonrası kaynakları tükenen halk dünyaya dönmeye karar verir. izlenilesi bir dizi.

gelecek sezonu iple çekmekteyiz.

12 ocak 15:11

7. yeni sezonu başlamış!! aşk olsun hiç haber vermiyorsunuz.

--bellamy kalp ben --

mesai bitse de biram ve çerezimle şöyle yayıla yayıla izlesem.

3 şubat 2017 15:42


6. Mantık hatası çok fazla olan dizi, eğer sağlam bir bilim kurgu istiyorum derseniz önermem. Fakat mantık hatalarına takılmadan, kafa dağıtmak için izlendiğinde çok sürüklüyor. Üç gün oldu başlayalı, 2x3teyim. Favori karakerim şuanlık bellamy acaba neden

29 kasım 2016 12:08

5. daha sadece 1. sezon'dan 10 bölüm izledim. birazdan kalanlarını da bitireceğim.

allahım ben dizi 4. sezona gelene kadar neredeydim? ilk sezon bile böyle atraksiyonluysa diğerlerini düşünemiyorum.

izleyin kızlar.

6 ağustos 2016 12:29

4. 03x10 uncu bölümüyle beni hop oturup hop kaldıran dizi. bu sene sezon finalini yine bomba gibi yapacağa benziyor.

9 nisan 2016 20:34