sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (188)
 • oylar (34)
 • medya (2)

188. 2014 yazında almıştım, ilk far paletimdi. Hiçbirini tüketmedim henüz ama third eyed blinded bitmek üzere. Çok severek kullanıyorum ve kullanışlı bir palet olduğunu düşünüyorum. Islatınca eyeliner olarak kullanılabilmesi de artı bir özellik. Ruj yerine başka bir şey koyabilirlermiş ama. Görsel olarak da eğlenceli bir palet.

6 aralık 17:01

187. Adagio rengine bayılıyorum katlanma bölgesine sürünce çok hoş dumanlı bir görüntü oluşuyor bir tek bu renkle göz makyajınızı yapabilirsiniz, artı olarak sağ en üst köşedeki renk ve sol en alttaki rengi kullanıyorum, bunlar haricinde sık kullandığım ve çok bayıldığım bir renk yok maalesef koyu farları uygulamakta kötü olduğum için pek ellemiyorum koyu renkleri zaten, aşağıdaki krem allıkları uygulamayı seviyorum ama kremsi değil sürmesi zor o yüzden kremle birlikte uyguluyorum.

5 aralık 22:19 5 aralık 22:24

186. kötü bir palet kesinlikle değil fakat ben pigmentasyon olarak çok da başarılı bulmuyorum. allığı başta güzel fakat kalıcı değil şahsen. aydınlatıcı 1-2 saate uçup sonra sizi simlerle baş başa bırakıyor. farların tonu şahsen pek bana uymuyor. rujları kötü değil fakat hiç kullanamadım elimde çok ruj olduğu için ama farların pigmentasyonu ve rengine okeyim tatile giderken ya da günlük hayatta çantama bir tek bunu alayım derseniz size göre bir ürün.

13 ekim 20:59


4

185. Öncelikle renklerinden çok kapak tasarımının cezbettiği ürün. Palet 12 far, 1 aydınlatıcı, 1 allık ve 2 adet rujdan oluşuyor. Çoğunluğu parıltılı renkler. Benim en çok kullandığım/beğendiğim renkler adagio, iron maid-in, third eye blinded, disco disco, ve ruj olarak milly. Ürünün özellikle seyatlar için çok pratik oluşu, içerisinde aydınlatıcı, allık, far ve ruju birarada bulunması nedeniyle kolay taşınabilirliği ve yer kaplamaması en büyük artıları. Bir başka güzelliği de rujların bulunduğu bölmenin kapağının iç yüzünde renk kombinlerinin oluşu. Uyumlu farlar ve rujlar kombinlenmiş. Ben karar veremediğim zamanlarda buradan destek alıyorum.

17 eylül 18:37 17 eylül 20:41

5

184. Bir minik metalheadken kendisini erkek arkadaşımın bana sevgililer günü hediyesi olarak almasıyla edindiğim palet.

The balmın iki paletine sahibim, diğeri(gbkz: The balm meet matte nude) ikisinden de oldukça memnunum. Paletin ismi, renklerin isimleri, içeriği tam bir gece makyajı paleti. Meet matte nude paletteki en koyu renk ile bunun the metal ica rengini birlikte kullanınca harika şeyler ortaya çıkıyor. Meet matte bende primersız biraz crease çizgisine dolma yaptı fakat bu palette öyle bir durum yok. Kalıcılığından ve pigmentasyonundan son derece memnunum. Bence özellikle son zamlardan sonra indirimsiz almayın fakat indirimde bulurken de kaçırmayın derim.

17 eylül 02:29 17 eylül 02:42

183. Tam bir, valize at seyahate git paleti. Tabi beklentinizi bazı konularda düşük tutmanız lazım. Şöyle ki farlardan bazıları palette gördüğünüz rengi, göz kapaklarınıza bire bir vermiyor. Mesela bordoyla güzel bir makyaj hayali kurduysanız, hemen o hayali unutun. Çünkü o bordo gözde sıcak bir kahve oluveriyor. En alttaki dudak ve yanak ürünleri ise olması gerektiği gibi kremsi değil. Dudağa sürdüğünüzde dudağı kurutuyor. Yanakta fena değil diyebilirim. Bunun haricinde allık ve aydınlatıcı paletin en güzel yanı. Zaten ikisi de the balm’ın en hit parçalarından frat boy ve mary lou. Benim de paleti elimde tutma sebebim bu ikili :)

17 ağustos 00:41

182. Ennn işlevli paketlerden bir tanesi benim için. Hem mat hem simli renkleri barındırıyor. Aynı zamanda doğal tonlar ve gece makyajı yapılabilinecek tonlar var.Sadece bir tane far paletim olsun bi süre idare etsin diyorsanız sizin için çok uygun bence.

Gratislerde satılıyor, ben indirimden 60 küsür liraya almıştım 2 yıl oldu rahat. Renkler çok pigmentli özellikle koyu renklere dokunduğunuz an veriyo tonu.

Aynı zamanda 2 ruj 1 allık ve 1 aydınlatıcı var içinde ben rujları pek işlevli bulmadım ve kullanmıyorum fakat aydınlatıcısı çok çok güzel ve bereketli.

29 temmuz 19:38


181. Benim için tatil makyaj seti. İçinde 1 allık, 1 aydınlatıcı, 2 ruj- allık olarak da kullanılabilir- ve 12 far var.

Bence içerisinde ki aydınlatıcı çok güzel. Simler var ama zaten hafif uyguladığım için rahatsız etmıyor. Mary lou ile bence çok benzıyor ama birebir aynı olduklarını düşünmüyorum.

Allığı benim yüzümde biraz fosforlu turuncu duruyor. Öyle garip ki elime sürüyorum çok güzel duruyor ama yüzde sevemedim.

Alttaki ruj-allık karışımı şeyler için diyecek bir şey bulamıyorum. Üstünde ki ayrı kapak gibi yeri kapalı tutmama rağmen allık ve aydınlatıcı hep bunların üzerine doldu, kullanamıyorum.

Gelelim farlara. Ben bu palette ki farları aslında seviyorum. Tatile giderken başka ürün taşımak istemediğimde bunu atıyorum çantama ve istediğim makyajı çıkarabiliyorum. Pigment olarak çok iyi değiller bence, ama baz ile iş görür.

Evde olduğum zamanlarda bu palete elim gitmiyor. Değişik ürünler kullanmak daha güzel geliyor. Ama dediğim gibi tatil için yanına bir maskara bir ruj yeterli geliyor. Eğer bu tarz hepsı bir arada olsun kolay olsun dediğiniz bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız tavsiye ederim, ama onun dışında çok lazım mı? Bence değil

29 temmuz 18:41

5

180. Kendisi benim ilk far paletim olur. Makyaja ilk kez başlayacağım veya elimde bir palet olsun yeterli düzeydeki isteklerimi yerine getirsin derseniz; doğru bir adım atmış olursunuz. Genel olarak palet; farlar, aydınlatıcı, allık ve ruj-allık olmak üzere bölümlere ayrılmış.

Gözünüzün rengini eşitleyebileceğiniz, crease bölgesi için kullanabileceğiz veya isteğe göre mat-sedefli-simli farlar var. Farlar evet tozutuyor ancak; bazı orta ve yüksek segmentli farlarda da bu durum mevcut. Bence tolere edilebilir :)

Aydınlatıcısı şampanya tonlu; beyaz tenliyseniz sarılığı çok göze çarpmıyor. Allık da çok hoş bir tona sahip.

Rujlarını allık olarak da kullanabiliyorsunuz. Ama pek hijyenik olmadığı için o kısmı kullanmıyorum.

26 temmuz 18:46

4

179. öncelikle her ne kadar boyutları ufak da olsa 12 adet far 1 aydınlatıcı 1 allık ve 2 ruj için fiyatı oldukça uygun sayılır. far renkleri gerçekten çok güzel, farların tozuttuğu doğru ancak far bazı ile kullanıldığında pigmentasyonları çok güzel. aydınlatıcı zaten pek çok kişinin favorisi olan mary lou. allık rengi de çok doğal ve tatlı duruyor yüzde. rujlar bana bu palette en kullanışsız gelen ürünler. bunun yerine bronzer ve corrector olsaydı keşke dedim. rujların rengine yakın dudak kalemi kullansam da, rujları direk parmakla sürmek kötü bir görüntü yaratıyor. sanki dudağımdaki balm üzerine toz bir allığı dağıtmaya çalışmışım gibi hissediyorum. fırça ile sürmeyi denemedim belki fırça ile çok daha iyi sonuç elde ediliyordur. ama bunun yerine kendi rujlarımı kullanmayı tercih ediyorum renk olarak da. genelde paletlerimin temiz olduğu söylenir fakat bu paletteki farlar tozuttuğu için palet ilk günkü gibi kalmıyor ister istemez. son olarak koyu renk farlar kesik uçlu kaş fırçası ile kirpik dibine eyeliner gibi sürüldüğünde çok doğal ve hoş bir görüntü veriyor.

20 haziran 13:24