4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (102)
  • oylar (25)
  • medya (5)

102. The Balm'dan aldığım ilk paletim ve ihtiyacım olan bütün her şeyin mevcut olması pratiklik sağlıyor. Haliyle elimden hiç düşmedi aldığımdan beri. Aralarından beğendiklerim farlardan Benvenuto ve Tervetuloa. Hiç sıkılmadan sonsuza dek kullanabilirim. İlk bronzer pudram da bu palet sayesinde oldu onu da beğendim fazlasıyla çünkü soğuk ve kontür yapmak için elverişli. Lip and Cheek kısmının kapağının ayrı olması güzel hijyenik açıdan.

16 ekim 15:44

101. ışıltılı pembesi (benvenuto) ışıltılı moru (valkommen) ve şampanya rengi (bienvenue) çok güzel. ayrıca aydınlatıcısı bronzerı ve allıkları çok kullanılabilir renkler, özellikle aydınlatıcısı gözün iç kısımlarında çok güzel parlıyor. rujlarını hiç kullanmıyorum. bronzer soğuk tonlu olduğundan kontür olarak da güzel duruyor. koyu pembe allığına bayılıyorum. genel olarak güzel bir palet. ama o ışıltılı siyah farı koymak kimin fikriydi allahınızın aşkına ışıltılı siyah ney lan!?

9 ekim 22:25

5

100. Palet 9 far, 1 aydınlatıcı, 1 bronzer, 2 allık ve 2 ruj/krem allıktan oluşuyor. İç kapağında yer alan ayna oldukça büyük ve kullanışlı. Uçakta dahi rahat rahat makyajımı yaptığı bilirim. Balm Jovi gibi seyahat paleti kategorisinden, konsept olarak tasarım, resim ve isimler) ciddi ciddi tatil/seyahat paleti. Ben paleti yere düşürdüğümden içindeki allıklardan birini kırdım. Presleme imkanım da o sırada olmadığından allık direk çöp oldu. Allığın yeri boş kalmasın diye yarım kalan rujlarımı erittim ve o bölmeye doldurdum. Diğer bölmelerdeki ürünler de bittiğinde yine rujlarla destekliyorum bu sayede hepsi bi palette elimi altında olmuş oluyor. Bu palette en sevdiğim renklere gelince bienvenido, welkom, bienvenue. Farklı renkleri denemek ve renkli makyaj yapmak isteyenlere önerilir.

17 eylül 18:54 18 eylül 19:24


99. 9 farklı farının renkleri pek uyumlu olmasa da her seferinde güzel makyajlar ortaya çıkardığım tam da adına uygun seyahat paletimdir. kendisi gerçeken kullanışlı bir palettir öyle ki içerisinde 9 far 2 allık 2 ruj 1 highliter 1 bronzer bulundurur. highliterinin alt tonu buğday tenli olan bana tam uymustur. allıklardan seftali alt tonlusunu daha çok kullanıyorum.rujlara pek elim gitmiyor açıkçası.Farlarının bir baz ile desteklenmesi daha iyi olacaktır. indirimdeyken 70 liraya almıştım.

8 eylül 17:41

98. 2 yıldır kullanıyorum. Alttaki krem yapıdaki iki ürün çok çabuk bozulduğu için kazıdım. Adı huan ying olan allığını çok severek kullanıyorum.Bronzerı küllü ve kontür için yaratılmış.Aynı zamanda bronzerı katlanma bölgesinde geçiş sağlamak ve hafif gölgelendirmeler yapmak için kullanılabiliyor.Farlarından wilkommen walkommen tervetuola ve welcome en sık kullandıklarım doğal bir göz makyajı için bu 4 rengi kullanıyorum.aydınlatıcısını biraz fazla sarı buluyorum ama iş görüyor,yeni bir aydınlatıcı alma gereği duymadım 

4 eylül 11:41

97. Çok işlevli;ışıltılı tonlardan mat tonlu farlardan tutun da,aydınlatıcısı,bronzerı,krem allıklarına kadar her şeyi bulunduran far paleti.

Far renkleri hem günlük hem gece kullanılabilecek çok güzel renklere sahip. Zaten the balm far konusunda çok başarılı;pigmentleri çok güzel ve dağılma yapmıyor.

Seyahat için çok pratik,2 fırça ve rimelle birlikte atın çantaya gitsin. Bu far paleti sayesinde başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok

30 temmuz 14:47

5

96. The balm paletlerim arasında en severek kullandığım ve dışarı çıkarkende çantamdan ayırmadığım canım paletim. 9 tane far arasından bir rengide mi sevmez insan . Ama yok işte hepsini seviyorum dağılması çok güzel . Hem gece hemde gündüz renklerine sahip bir palet. Aydınlatıcısı bence biraz mary louyu andırıyor. Bronzer bana biraz koyu geliyor o yüzden açık tenli bayanların alırken bakıp denemesini öneririm . Allıklara ise hiç sözüm yok mükemmel. Özellikle seyahatler için de kurtarıcı. The balm buna benzer paletler çıkarsa hep alırım sanırım. 

27 temmuz 23:37


4

95. Makyaja merak saldığım zaman çok yakın bir arkadaşımın önerisiyle almıştım bu paleti yaklaşık 1,5 sene oluyor. O zaman farlarını hiç mi hiç kullanamamıştım çünkü yeni başlayan biri için bazıları gerçekten zor renkler. Hatta 'yav ben bunu niye aldım, keşke almasaydım.' dediğim çok oldu ilk zamanlar. Ama sonra makyaj yeteneklerim artıkça paletin değerini anladım.

Farlardan başlayayım, dediğim gibi yeni başlayan biri için pek uygun değiller. Bazıları simli,(gizlinot: ben mesela hala simli far kullanmaktan hoşlanmıyorum.) bazıları ışıltılı ve sadece bir tanesi mat.

Welcome: Paletteki tek mat far, beyaz renkte. yapısı incecik ve yumuşak. Ben kaş altımı aydınlatmak için kullanıyorum.

Bienvenue: Çok güzel ışıltılı bir altın sarısı. Gözde palette durduğundan biraz daha farklı duruyor.

Bienvenido: Haki rengi, içinde altın yansımalar var biraz simli gibi ama hiç sırıtmıyor. Bence paletteki en orijinal renk bu. Ben günlük makyajlarımda çok severek kullanıyorum.

Benvenuto: Işıltılı bir pembe biraz gül kurusu yansımaları var sanırım bazen de çok çok hafif mor yansıyormuş gibi geliyor bana ama emin değilim. Kullanışlı bir far, günlük/hafif makyajlar için harika.

Tervetuola: Uzaktan mat gibi gözükse de içinde mini minicik altın sarısı simler var. Kahve gibi de şeftali gibi de harika bir katlanma bölgesi rengi. Paletteki en sevdiğim farlardan biri bu da.

Welkom: Işıltılı bir koyu mavi. Bence paletteki en kötü farlardan biri hatta en kötüsü. Rengini vermesi zor. Alt kirpik dibime sürüyorum, tamam mavi ama üst kirpik dibimde bildiğiniz siyah o kadar sinir oluyorum ki bu renge. (gizlinot: kullanamayınca sinir yapıyor bende :D)

Willkommen: Işıltılı, yumuşacık günlük makyajlara uyan çok tatlı bir açık kahverengi. Welkom'un aksine renk vermesi oldukça iyi.

Valkommen: İçinde yine altın sarısı minik simler kulanan koyu kahverengi. Pigmentasyonu iyi gibi.

Fáilte: Yine palette sevmediğim renklerden biri. Mat siyah tebeşir yapıda bir far, içinde minik altın rengi simler var. İlk aldığımda kendi kendine taşlaştı, sonra üzerini hafifçe kazıdım.

Paletteki tek aydınlatıcı Kuwakaribisha:

Mary Lou'ya çok benziyor. Bence Mary Lou kadar sevilmeyi hak ediyor.

Paletteki tek bronzer Croeso:

ince yapılı ve bence sıcak tonlu bronzer, ben başta mat olduğunu düşünmüştüm ama içinde minicik ışıltılar var.

Bildiğiniz gibi iki allık iki de dudak ve yanak için rujumsu krem ürün var.

Huan Ying: Bence açık pembe şeftali arası, ışıltılı ve yanakları çok sağlıklı gösteren bir allık.

Dobrodošli: Yine ışıltı ama bu sefer koyu pembe ve biraz da gül kurusu bir allık. Açık tenliyseniz kışın sürdüğünüzde tüp patlamış gibi hissedebilirsiniz yüzünüzde. Ben ayarlayamayınca öyle oluyordu. Ama hafif bronzlaştığınızda çok doğal ve güzel duruyor.

Bem-Vindo: Koyu pemde, dudakta normal bir ruj kadar kalıcı yanakta ise bayağı kalıyor. Çok heyecanlanmışım ya da koşmuşum da gelmişim gibi bir renk veriyor yanağıma sürdüğümde. Sürerken dikkatli sürüyorum çünkü çok pgmentliler.

Vitajte: Turuncu daha doğrusu yavruağzı sanırım. Dudağımda hiç beğenmedim ama yanağımda çok sağlıklı ve doğal durdu. Krem allık sevenlere öneriyorum. Bu ürünün de bem-vindo gibi pigmentasyonu ve kalıcığı iyi gayet.

şimdi baktığımda aldığım fiyata göre gayet iyi bir palet, özellikle seyahat için çok iyi onu aldım bunu unuttum derdi olmuyor. (gizlinot: Bir de bu ürünlerin hepsini tek tek almaya kalksaydım çok çok daha fazla ödeyecektim. Almadım mı? aldım. Orası benim kerizliğim. :/)

27 temmuz 01:45 27 temmuz 14:18

94. İlk paletim, ilk göz ağrım 🤩

Birkaç yıl önce dolar kuru bu kadar yüksek değilken indirime girer girmez almıştım.

Farlarından ziyade bronzerı, highlighterı, 2 toz allığı, 2 tane de lip/cheek krem stain’i ile son derece kullanışlı, eğer kullanıyorsanız fondöten ve kapatıcı ile sizi sonsuza kadar idare edebilecek bir palet.

The Balm’ın ürünlerinin kalitesini kullanan kullanmayan herkes biliyordur zaten, fiyatlarının tuzlu olmasına rağmen önerdiğim ürünler. 

Highlighter’ı Mary Lou’ya benziyor bence, severek kullandığım bir palet. Öneriyorum meraklısına.

27 temmuz 00:40

93. Farlarını özel günlerde eyeliner olarak kullanıyorum. Oldukça pigmentli, simli. Gözkapağının tamamına sürüldüğünde gelinin kız kardeşi izlenimi vermeye uygun.

26 temmuz 18:46