sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (65)
 • medya (0)

65. the balm markası ülkemizden çekilecek söylentileri yaklaşırken kendimce the balm markasından severek kullandığım ve herkese tavsiye edebileceğim birkaç ürünü yazayım istedim. bu arada yine markanın bir çok ürününü çok beğenmekle birlikte kendimce diğer markalarda pek bulamayacağınız ya da dolar kuru ile birlikte iyice yükselen fiyatına rağmen performans olarak çok iyi bulduğum ürünleri yazmaya gayret ediyorum. markanın favorim olan ürünleri:

far paletleri: elimde çok fazla far olduğu için markaya ait kullandığım tüm far paletlerini elimden çıkardım. ancak bu markanın far paletleri kötü veya kullanılamaz demek olmuyor tabii ki. the balm farların en büyük problemi tozutması ve ıslak kullanılmaya çalışıldığında çabuk taşlaşmaları. bunun haricinde genellikle küçük pan'a sahip farları bile bereketli, iyi pigmentli ve uzun süre gidiyor diyebilirim. markadan spesifik olarak önerebileceğim far paletleri ise meet matt(e) trimony, beach, in your hand paletler ile voyage 2 paletler. özellikle trimony palet mat far severlerin ömürlük mat far ihtiyacını karşılamakla beraber allık/bronzer ve kontür gibi de uygulanabilecek renklere sahip muhteşem bir palet. beach palette kullanmadığım tek bir renk bile olmaması, diğer paletlerin de seyahatlerde "her şeyi bir arada barındırma" kolaylığı nedeniyle tercih edilebilir ürünler olduğunu düşünüyorum.

girls' get away trio allık paleti: allıkta ve bronzerda "deli gibi pigment" aramayan herkesin göz bebeği olabilecek bir palet olduğunu düşünüyorum. içindeki tüm ürünler aynı zamanda katlanma bölgesinde far olarak kullanıldığında da muhteşem duruyor. bir de bu paletteki ürünler diğer the balm ürünlerine göre hayli az tozutuyor. indirimde 45-50 tl civarında satılıyor ve bence bu fiyatına göre performansı gerçekten iyi bir palet.

desert kontür allığı: bence, markaya ait en eşsiz ve en muadilsiz ürün budur. açık tenlilerde muhteşem güzellikte bir kontür ürünü olarak kullanılabilmesinin yanında bronzer ve/veya kahve alt tonlu allık olarak da kullanılabilmesi; katlanma bölgesinde muhteşem bir geçiş tonu oluşturması açısından da takdire şayan olduğunu düşünüyorum. tek başına bronzer ihtiyacınız varsa ve girls' get away trio allık paleti almayı düşünmüyorsanız 45-50 tl aralığındaki indirimli fiyatını hak eden tek the balm bronzer'ı olduğunu düşünüyorum ben. (gizlinot: markaya ait bahama mama'yı hem dağıtılması çok zor hem de çok koyu buluyorum. take home the bronze anti-orange serisini kendim deneyimlemedim ama kullanıcı yorumlarından okuduğum kadarıyla desert kadar iyi olduğunu düşünmüyorum.)

hot mama allık: nars orgasm allık muadili olduğunu sağır sultan duyduğu için belirtmeyecektim ama yine kendimi tutamadım. yazın kullanılabilecek şeftali-pembe rengi ve rose-gold ışıltı yansımalı harika bir allık olduğunu düşünüyorum. esmerinden en açık beyaz tenlisine herkese yakıştığını düşündüğüm için de hala sahip olmamış olan tüm hanımefendilere özellikle bu allığı tavsiye ediyorum. gözde iki kat uygulanıp katlanma bölgesinde biraz daha fazla dağıtılınca da eşsiz renkte bir fara dönüşüyor, sırf bu sebeple bile kendisini tavsiye edebilirim.

instain allıklar: tolie, pinstripe, houndstooth ve swiss dot allıkların her birini kullanmış biri olarak, aşırı pigmentli, ömürlük kullanım için uygun gramajda ve çok özgün renklerde allıklar olduğunu düşünüyorum. son kullanma tarihi takıntınız bulunmuyorsa gerçekten alın tepe tepe ömürlük kullanın diyebileceğim ürünler, çünkü tozutma problemleri yok denecek kadar az ve taşlaşmıyorlar. şahsi zevkime göre de drugstore ürünler arasında en muadilsiz renklere sahip allıklar, markanın instain serisinde yer alıyor.

put a lid on it far bazı: kullandığım tüm drugstore far bazları arasında ki ben zaten high-end herhangi bir makyaj malzemesi kullanmıyorum, kuşku götürmez derecede en iyisi diyebilirim. farın rengini belirginleştirmesi, hassasiyet yaratama, göz kapağında birikmeyi önleme, bereketli olma vb. bir far bazından beklenebilecek her şeyi kusursuz yerine getiriyor. eğer far bazına 45-50 tl arasında bir bütçe ayırabilecekseniz ve kemik rengi far/transparan pudra ile sabitleme aşaması da size zulüm gelmiyorsa bu far bazını kesinlikle öneriyorum.

mary-lou manizer aydınlatıcı: bence markanın çıkarmış olduğu tüm aydınlatıcılar ve/veya aydınlatıcı paletleri içerisinde en kullanılabilir/en güzel olan budur derim. bende bu aydınlatıcının şöyle bir izlenimi var, diğer tüm aydınlatıcılarımı elimden çıkarsam mary-lou bana ömürlük yeter diye dününüyorum. çok açık tenli iseniz belki biraz sarı kalabilme durumu var. bir de fondöteniniz mat bitirişli ise ya da cildiniz çok kuru ise bazen uygulandığında sim sim durabiliyor. ama seyrek kıllı bir far karıştırma fırçası ile kontrolü kaybetmeyecek şekilde uyguladığınızda hem doğal hem de patlayan bir aydınlatıcı şeklinde uygulanabilir olması bana bu aydınlatıcıyı çok sevdiriyor. fondöteni yerinden oynatmaması ve ten makyajı olmadan da bahsettiğim şekilde bir fırça ile çıplak ten üzerine de uygulanabiliyor olması bana ürünü sevdiren özelliklerinden. likit olanı denemedim ama sezgilerime dayanarak toz olanın daha pratik olduğunu düşünüyorum, bilemedim.

Şaka maka, baya the balm-sever'mişim ben de... (gizlinot: swh) son bir not olarak şunu da eklemek istiyorum ki markanın sexy mama isimli pudrası, balm shelter isimli renkli nemlendiricisi, schwing isimli eyeliner'ı ve meet matt(e) hughes serisi likit mat rujları da güzel. saydığım her bir ürünü bizzat deneyimlemiş bir insan olarak güzel olduklarını onaylıyorum. ancak muadilsiz ürünler olmadıkları için burada kendilerine yer vermek istemediğimi belirterek, huzurlarınızda bu uzun girdiyi saygı ve sevgilerimle diyerek sonlandırıyorum.

19 mart 11:17 19 mart 11:28

64. artık the balm'dan çok daha iyi alternatifler olduğu için aslında mutlaka alınması gereken ürünleri yok.

fakat gene de benim için en iyi ürünü mary lou manizer aydınlatıcı.

far paletlerinin neredeyse hepsi çok güzel, ikinci olarak da onlara şans verilmesi gerektiğini düşünmekteyim. mesela son zamanlarda foiled again paletini çok beğendim.

bir de allıkları gerçekten çok hoş görünüyor. fakat o parayı vermeye kıyamıyorum.

17 mart 01:36

63. Likit mat rujları çok güzel charming, loyal  ve committed var bende. Loyalden çok bulaştığı için memnun değilim ama committed ve charming  hem renk olarak hem kalıcık olarak çok güzel. Aplikatörüyle de sürümü çok rahat 

17 mart 01:18

62. Alliklarini cok beğeniyorum kesinlikle denenmeli schwing  eyelineri cok güzel keskin siyah ama cok akan bir eyeliner olduğu icin cok da tavsiye etmiyorum onun dışında far paletleri de alınabilir güzeller:)

Edit: düzenleme 

16 mart 09:09 17 mart 20:23

61. Schwing eyeliner kesinlikle denenmeli. Meet matte hughes likit mat rujların ikonikleşmiş rengi charming herkese yakışan, risksiz bir ruj. Islak görünümden ziyade yaldır yaldır parlamak isteyenler için de mary lou manizer. 

16 mart 03:54

60. Girls’ Getaway Trio Allık paleti. Balm Springs, Balm Beach ve Balm Desert serisinin oluşturduğu bu üçlü normal panlarına göre daha az gramajda ama asla ve asla bitmeyecek türden çok kullanışlı bir allık paleti. Tozutmuyor, fırçaya aldığınızda fazlasını vursanız dahi dökülmüyor her tene uyacağını düşünüyorum. 

15 mart 23:43

59. mary lou manizer, schwing eyeliner, likit mat rujları, ve time balm bazı.

Bir zamanlar bir far paleti 100 tlyi geçmez ve %50 inerdi. O yüzden pek çok ürün deneme şansım oldu. Halen farları, kalemleri, allık ve bronzerlarını beğeniyorum ancak fiyat/performans eskisi kadar tatmin edici değil malesef

15 mart 22:48

58. Mary lou ve schwing eyeliner. Daha iyisini kullanmadım.

15 mart 19:45

57. The Balm Schwing Eyeliner: Başka eyeliner kullanamıyorum, göz yapıma göre uygun fiyatlı (kampanya döneminde alınırsa) muadil ürüne rastlamadım.

The Balm Meet Matte Hughes Sincere: Özellikle bu tonun bütün makyajlarda kullanılabiliyor olması ve rujun yapısının dudaklarımı bir tık daha dolgun göstermesi nedeniyle bittikçe yenilediğim ürünler arasında yer alıyor.

15 mart 18:16

56. mary lou, mary lou, mary lou

15 mart 15:47