yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  21. argyle rengi ile ciddi düşündüğüm ama farklı şehirlerdeki pek çok gratis şubesinde başka bir renkte olanını bile bulamadığım allık serisi. onlineda da yok.

  not: süslülerim @aylakmadonna ve @nilll sağolsun üretimden kalktığını şimdi öğrendim. hatta argyle rengi hiç gelmemiş bile. benim gibi arayıp bulamayanlar olursa diye silmeyeceğim bu girdiyi. daha doğrusu ülkeye seri artık toptan gelmiyormuş.

  4 ocak 20:27 4 ocak 21:34

  5

  20. Pigmentasyonu ve yoğunluğu çok yüksek olan yıllardır kullanmama rağmen azalma bile olmamış favori allığım. Spring olan pembe rengini kullanıyorum ve gerçekten kalıcılığıyla doğallığıyla ve bereketiyle al ve yıllarca kullan..

  22 ekim 2019 11:48

  19. kullan kullan bitmeyen bir ürün.kalıcılık konusunda pek begenmedim ve çok dikkatli surulmesi gerekiyor

  24 şubat 2019 22:30


  5

  18. swissdot şeftalisinin her ten rengine yakışacağıbı düşündüğüm, ömürlük allık. Alın aldırın; ürün bitirme takıntınız yoksa pişman olmazsınız. 

  18 eylül 2018 02:43

  17. houndstooth, tolie, pinstripe ve swissdot allıklarına uzun zamandan beri sahibim. her biri ile ilgili düşüncelerimi tek başlık altına yazmak istedim.

  öncelikle; the balm'ın bu seriye ait allıklarının tamamı mat yapıda gerçekten pigmentli, fırçaya çok az ürün almanız yeterli olduğu için de herhangi bir rengini satın alırsanız her gün kullanmanıza rağmen en az 2 sene dibini göremeyeceğinizi bilmenizi isterim. iyi dağıtılmaları biraz zor, bazen koyduğunuz yerde aşırı pigmentli bir şekilde kalabiliyorlar bu yüzden kullanırken iyi bir allık fırçası kullanmanızı tavsiye ederim. rt blush brush, nascita ocean serisi açılı allık fırçası ya da bu fırçalara muadil yapıda fazla sık kıllı olmayan bir allık fırçası işinizi görür düşüncesindeyim. tozutma problemi ortalama seviyede, kullandığınız fırçaya da bağlı olarak minimuma indirilebiliyor. günümüzde indirimsiz fiyatları zaten uçmuş durumda iken, indirimli fiyatları da bence oldukça pahalı olduğu için; daha da önemlisi bunlar çok bereketli allıklar olduğu için, satın almadan önce gratis'e kendi fırçanızı götürerek testerlarına bakmanızı ve kolunuzda değil de direkt yüzünüzde denemenizi tavsiye ederim.

  şimdi gelelim herbiri ile ilgili şahsi fikirlerime:

  * houndstooth: en klasik pembe tonlarından biri. her cilt tipinde, her cilt tonunda ve her mevsimde kullanılabilir diye düşünüyorum. yine de orijinal bir renk olmaması sebebiyle benim elimin en az gittiği allık bu seride.

  * pinstripe: bence serinin en orijinal rengi. beyaz ve açık buğday tenlilerde ve özellikle soğuk alt tonlu ciltlerde; cilt tonu ayırt etmeksizin kullanılacaksa da sonbahar ve kış aylarına çok yakışacağını düşünüyorum. soğuk tonlu makyajlarla ve katlanma bölgesinde geçiş rengi olarak da efsane gidiyor.

  * tolie: seride dibini gördüğüm ilk allık. beyaz ve açık buğday tenlilerde çok güzel durduğu gibi ben esmer arkadaşlarıma da çok yakıştırıyorum. bana göre serinin en riskli tonu, tam bir çilek pembesi. ancak iyi dağıtıldığında en doğal, en güzel duran allık bu bence. ilkbahar ve yaz aylarına daha çok yakıştırıyorum ama pekala soğuktan kızarmış görüntüsü vermek için kışın da kullanılabilir.

  * swissdot: bence ülkemizdeki tüm uygun fiyatlı ve şeftali tonlu allıkların içerisinde her tene en çok yakışanı ve en güzeli. katlanma bölgesinde de efsanevi bir geçiş rengi oluyor. sonbahar ve yaz aylarına; sıcak tonlu makyajlara çok yakışıyor. cilt rengi ayırdetmeyen bir tonu olduğunu düşünüyorum ama yine de sıcak alt tonlu ciltlerde daha iyi duracağını düşünüyorum.

  hepsi benim bebeklerim, hepsini kesinlikle tavsiye ediyorum ancak yine de makyaja yeni başlayanlar için kullanımı biraz zor olabilir, öncelikle evde deneme yanılma yaparak bu allıkları kullanmaya alışmalarını tavsiye ediyorum.

  17 eylül 2018 13:54

  16. Pigmenti yüksek ve her gün kullanılsa dahi asla bitmeyecek gibi durmasıyla kalıcılığı gayet iyi olan allık serisi. 

  1 eylül 2018 12:22

  15. yazın tatile gitmese bile kenarda işe/okula giderken yanıyor insan. o zaman kullanılan allık ile şubatta kaç aydır güneş görmeyen yüze kullanılan allık farklı olmalı bence. bu serinin allıkları daha çok kış/ilk bahar dönemine uyuyor. pembe, insana renk veren ve canlı gösteren tonlarda. ışıltı veriyor. pigmentasyonu, formu gayet yerinde. bi de kokusunu çok sevdim ben. severek kullanıyorum.

  17 ağustos 2018 17:34


  14. En sevdiğim allığım diyebilirim. Ben rose rengini kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Doğal duruyor ve de kalıcı.

  11 temmuz 2018 16:51

  5

  13. en koyusu olan pinstripe plum rengini çok severek kullanıyorum. çok gündelik kullanabildiğimi söyleyemem elbette ancak özellikle koyu tonlarda veya gece makyajına çok yakışıyor. renginin koyu ve mor olması gözünüzü korkutmasın, pigmentasyonu yüksek ama az az kontrollü kullanınca makyaja çok hoş bir hava kattığını düşünüyorum

  11 temmuz 2018 14:56

  12. iki yıl önce hot mama ile birlikte swiss dot rengini almıştım. Hot mama nın dibini gördüm , bu arkadaşta tık yok. Pigmentasyonu harika , yanlışlıkla biraz fazla gezdirdiysen fırçayı , rengi dağıt dağıtabilirsen. Kalıcılık konusunda 2-3 saat yaklaşık olarak.

  Sanırım ömürlük kullanacağım ürün olacak ,çünkü ben pembe allık sevmem. kız takasa mı koysam ,bak şimdi.

  13 mayıs 2016 13:09