4.2
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (268)
  • oylar (37)
  • medya (16)

268. Gratis karta 10 lira ve üzeri alışverişe 64.90 liraya getirdiğim palet. Uzun süredir böyle mat ve ana renklerin olduğu kaliteli bir palet istiyordum fakat indirimsiz fiyatı çok fazla geliyordu. Sonra erteledikçe fiyatının daha da artacağını şu an almazsam hiç alamayacağımı fark edip aldım. Renkleri gerçekten çok kullanışlı herkese uyacak geçiş renginin olması da benden bir + puan aldı. pişman olacağımı düşünmüyorum

10 ağustos 18:55

267. 2 senedir kullandığım ve pek bir sevdiğim far paletim. esmer olduğum için zaten koyu paletleri tercih ediyorum ve makyajda mat sevdam olduğu da bilinen bir gerçek olduğundan başka palet tercihim olmaz diye düşünüyordum.

bazı renklerim bitmeye yüz tuttuğundan son gratis indiriminde gidip bakayım dedim ancak mat tonlara biraz ışıltı verelim demişler sanırım. benim kullandığım paletle birebir aynı palet şeklinde devam etmiyor. renkler yine mat ama saçma bir ışıltı var içlerinde. bu nedenle yeniden aynı paleti alır mıyım konusu kafamda soru işareti oluşturuyor.

palet genel itibariyle koyu renkler içeriyor ve miktarları fazla olsa da 9 renk için o kadar para ödemek eğer hem gece hem de gündüz makyajı için bu paleti kullanamayacaksanız bence çok fazla. ben esmer olduğum için koyu renkleri de günlük kullanımıma yedirebiliyorum ancak açık tene sahip olanların bu paleti alırken biraz daha düşünmesi gerek bence.

2 ağustos 17:42

266. Yaklaşık 2 senedir kullandığım tek far paletim.İçinden sevmediğim tek far Matt Thomas.Matt Lin adlı farın dibini gördüm,bence farları karıştırmak adına kullanılabilecek,baz olarak ya da biraz daha aydınlık bir görüntü için kullanıyorum.

Geçiş için katlanma bölgesine kullandığım farlar: Matt Rossi (daha soğuk tonlu makyajlar için),Matt Lopez (sıcak tonlu makyajlar için) ve Matt Evans (daha nötr duruyor pek fazla tercih etmesem de güzel bir ton).

Kirpik diplerimde daha sert bir görüntü için Matt Ahmet, daha yumuşak bakışlar için Matt Redd farını kullanıyorum.

Matt Kumar ve Matt Moskowitz ise daha çok giydiğim renklere göre makyajlarımda göz kapağımın üzerine hafif dokunuşlarla kullanıp bolca dağıtarak makyajın havasını değiştiren 2 far.

Ek olarak,gözlerim çok koyu bir kahve rengi ve bu far paleti ile 2 senedir istediğim her türlü makyajı yapıyorum,tek eksik yanı hiçbir parlak renk bulundurmaması ama birkaç renkli farla kombinlerseniz güzel sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.

25 temmuz 11:38


265. genellikle doğal tonlarda günlük makyaj yapacağım zamanlarda elimin gittiği palet. genel olarak farların pigmentasyonu mükemmel değil ama fena da değil. aynı şeyi karıştırma rahatlığı için de söyleyebilirim.

en sık olarak matt lin'i tüm göz kapağıma sürüp, katlanma bölgesine de matt evans'ı geçiyorum. matt evans paletteki en sevdiğim renk olabilir, çok kullanışlı. çoğu makyajımda geçiş rengi olarak kullanıyorum.

matt thomas rengi kullanışsız gibi görünse de, katlanma bölgesine ve dış köşelere matt rossi'yi sürüp, tüm göz kapağına da matt thomas'ı geçince bence fena durmuyor. yalnız matt thomas'ın gerçekten pigmentasyonu çok zayıf ve gözkapağından hemen kayboluyor rengi. 

hızlıca göz makyajı yapmak istiyorsam matt lopez'i tüm göz kapağıma sürüp dağıtıyorum. pratik bir göz makyajı oluyor.

yalnız ben matt kumar'ı yalnızca bir kere kullandım hiç elim gitmiyor, pek kendime yakıştıramadım rengi.

matt moskowitz ise too faced sweet peach far paletindeki delectable rengiyle birebir aynı duruyor gözde (direkt pana bakınca farklı gibi dursa da) ve delectable'ı karıştırması biraz daha kolay olduğu için ben onu kullanmayı tercih ediyorum.

24 temmuz 10:22

264. Sadece 9 tane mat renk seçme imkanım olsaydı kesinlikle bu paleti secerdim. İlk bakışta matt moskovitz ve matt ahmet gibi renkler günlük hayatta kullanmaya çok elverişli değil gibi dursa da kontrollü ve kademeli bi uygulama ile günlük hayata kolaylıkla adapte olabilecek renkler bence. Özellikle matt lopez rengine bayılıyorum, içindeki sıcaklıkla ve farin yumuşakligi ile katlanma bölgesi için son derece ideal. Lakin artan dolar kuru sebebiyle fiyatı biraz tuzlanmaya başladı ama indirimde kesinlikle alınması gereken bir ürün. Şimdiye dek alıpta pişman olan kimseyi görmedim. Paletle yapmayı en sevdiğim makyaj ise şöyle: matt lopez ile matt evans i katlanma bölgeme geçip yanları matt kumar ile hafif koyulastirdiktan sonra wet n wild comfort zon dan soldan ikinci rengi göz kapağıma sürmek.

8 temmuz 20:48 22 temmuz 21:34

263. Hakkında o kadar olumlu yorum okuduğum, bana hediye gelip kullanmaya başlamamla birlikte çok da olumlu şeyler düşünmediğim bir palet oldu. Sanırım benim elimdeki palette bir sıkıntı var çünkü gerçekten swachlarda gördüğüm gibi bir pigment alamıyorum hiçbir şekilde. Hele o siyah koluma sürdüğümde bile görülmüyor malesef

3 temmuz 01:47 8 temmuz 03:14

262. ablam indirimden almıştı,şu an fiyatı ne kadar bilmiyorum ama o zamanlar baya uyguna gelmişti.içerisinde hem kahverengi tonlar hem de koyu tonlar var . bi paletim olsun hem gündüz makyajı yapayım hem de gece makyajları yapabiliyim derseniz kesinlikle almalıısnız. kalıcılığa da gayet iyi,tozutması var fakat aşırı değil üstelik içinde aynası da var ve seyahatlerde de rahatça kullanabilirsiniz

2 temmuz 11:05


261. Elimde hiç mat far yokken almıştım. İçindeki renklerle aklımdaki tüm kombinasyonları gerçekleştiririm, gerek tek başına gerek ışıltılı farlara uydurarak kullanırım diye düşündüm. İyi ki de almışım. Elimde hala tek tük başka paletlerin içindeki renkler dışında mat farım yok. İhtiyacım da yok. Renkler çok kulanışlı ve pek çok makyaj çıkıyor. O zamanlar 60 TL gibi bir fiyata almıştım.

Verdiğim paraya değdi ama muhtemelen şu an zam üstüne zam geldiği için diğer tüm balm ürünleri gibi yanına yaklaşılmaz olmuştur. Şu an alacaklar için içindeki farların muadili rahatlıkla bulunabilir. Çok daha uygun fiyata aynı renklere sahip olunabilir.

23 haziran 21:20

260. diğer mat paletlere göre kullanılabilir renklerin içerisinde daha çok olduğunu düşünüyorum. tozutma yapıyor ama bu çoğu farda olan bir şey bence ve sürerken gözaltıma falan da gelmiyor. onun dışında renk vermesi, pigmentasyonu açısından gayet tatmin edici olduğu için özellikle günlük makyajda kullanılabilir.

3 haziran 18:06

259. ikinci far paletim olur kendisi. (gizlinot: ilki tabi ki comfort zone :D) . kahve tonlarda ışıltısız far paleti istiyordum ve bunu aldım. evet fiyatı biraz yüksekti ama renkler görüldüğü üzere mükemmel. farları kullnmadan önce altına yine the balmın time balm kapatıcısını sürüyorum. ve rengi tam gösteriyor hem de renklerin uçmasını engelliyor. kalıcılıkları güzel. farlar dökülme de vapmıyor. fiyat dışında hiçbir eksi tarafı yok.

31 mayıs 13:35