sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.2
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (271)
 • oylar (51)
 • medya (14)

271. Çıktığı ilk zamanlar bir heves gidip almıştım , çok güzel anilarimiz da olmuştu kendisiyle ama koyu renklerin ister kahve ister bordo olsun hemen oksitlenip mor bir bulamaca dönüşmesiyle gözümden düşüp kuzenime verdiğim palettir bu . Çok güzel geçiş renkleri vardır o ayrı ama gelen zamlar düşünüldüğünde ve kozmetik sektorunun iyice gelişip çeşitliliğinin arttığı bu dönemde uygun fiyata çok daha kullanışlı paletlerin alınabileceği kanaatindeyim.

bugün 06:30 bugün 06:59

270. Kremsi toz formundaki far paleti. Fakat benim Gratisten aldığımda taş tutmuştu resmen. Faturayı kaybettiğim için değiştiremedim de. Üzerini kazıyarak kullandım ama olmadı. Renkler güzel ama pek deneyimleme şansım olmadı maalesef. Bu olaydan ötürü tekrardan ona o kadar para bayılıp almak istemedim açıkçası. Çünkü renkler o kadar zor bulunacak renkler değil. Şimdi ki aklım olsa zaten bozuk çıkmasa da o kadar para verip almazdım. Onun yerine daha uygun fiyatlı muadilleri mevcut.

14 ocak 02:38

269. ilk önce bunu değil de matte nude aldığım için pişmanım. zaten ilk trimonyi alsaydım üzerine başka hiçbir palet almazdım. bir kere mat bir seri olması günlük kullanım için mükemmel buğday tenli biri olarak, içerisindeki 9 rengi de farklı şekillerde kullanabiliyorum. günlük amaçlı almama rağmen ufak ışıltılı bir farla karıştırarak gece makyajımda da hayatımı kurtardı. seyahetlerimde de vazgeçilmezim oldu. istediklerim tek palette olunca kolaylıkla çantama atıp rahat ediyorum. matt ahmed rengini zaman zaman göz kalemi olarak da kullanıyorum. bir de kalem veya eyeliner taşımak zorunda kalmıyorum. eksilerine gelirsek tozutuyor ve gün boyu kalıcılığı uzun değil ama benim için çok sorun olmuyor. günlük bir palet için beklentiyi yeterince karşılıyor. zamanında gratis indiriminden almıştım. başka yorumlarda da bahsedilmiş zaten indirim dönemleri tercih edilmesi gereken bir palet.

16 aralık 2018 15:46 17 aralık 2018 00:07

268. aldığım 4. the balm paleti. evet bu markanın paletlerini ben çok seviyorum. Bir de tabiki(bkz: mary lou manizer)

Öncelikle 'manyak mısın 4 palet ne?' diyenlere cevap vereyim. Evet arkadaşlar ben bir far ve far paleti manyağıyım :) bu paletin renkleri de günlük kullanım için çok ideal. 70 tl'ye aldım. Yurtdışında satış fiyatının yaklaşık 1/3'ü fiyatına. bir süre far paleti almam artık. Umarım yani :)

30 kasım 2018 18:11

267. Hâlâ severler kullandığım far paletidir.

Sevdiğim yönleri: Tamamen mat farlardan oluşması(gizlinot: Mat far sevenler derneği üyesi), güzel geçiş renklerinin olması, sıcak renklerin olması, hem günlük hem gece makyajı yapılabilmesi, bereketli olması(gizlinot: Bir buçuk yıldır falan kullanıyorum)

Sevmediğim yönleri: Tozutması, koyu renklerin pigmentasyonunun düşük olması(gizlinot: Bu nedenle mutlaka bir far bazı kullanmanız gerekiyor), kalıcılığını düşük olması(gizlinot: baz kullanmak için bir neden daha), göz kapaklarınız kuruysa tebeşir gibi durması(gizlinot: baz kullanmak için bir neden daha), içindeki anlamsız pembe renk

Ama genel olarak seviyorum baz kullandığımda gayet iyi idare ediyor. Matt lopez, matt kumar, matt reed, biraz da matt ahmed rengini kullanıp göz içlerime de kahverengi göz kalemi geçtiğim makyaj imza makyajım gibi oldu. Yaptığımda hep iltifat alırım, buğulu ve seksi bakışlar yaratıyor(gizlinot: swh)

22 kasım 2018 17:04 22 kasım 2018 17:07

266. Mat far arayışındayken tanıştım matt adlı yakışıklıyla. Renkleri çok güzel sadece o toz pembeyi kullanamıyorum yani olmuyor. Matt lopez ve kumar en sevdiklerim. Matt reed ile geçenlerde çil yaptım baya beğenildi. Biraz tozutuyor ama benim için sorun değil. Cf olması da artı puan.

14 kasım 2018 01:54

265. en çok kullandığım far paleti. her rengine ayrı ayrı hastayım. özellikle ilk 3lüdeki soğuk bej renginin dibini gördüm desem yeridir. muhteşem bi ton. tek eksiği sımsıcak bi kahve bence. onu da herhangi bi palette ya da tek olarak rahatlıkla bulabilirsiniz zaten çok önemli değil. yalnız önce göz kapağına bi far bazı uygulanırsa çok daha güzel dağılıyor, ecnebilerin ''patchiness'' dediği olay ortadan kalkmış oluyor.

9 ekim 2018 22:17

264. İlk far paletim olur kendisi. Makyaj yapmaya yeni yeni başlarken mat renklerin olduğu bir palet arıyordum ama çok fazla seçenek bulamamıştım. Sonrasında The Balm'ın kendi sitesinde bu palet karşıma çıktı ve çok beğendim. Bir süre birçok gratis çalışanına "Bu paletten var mı acaba?" sorusuna "Hayır daha gelmedi." cevabını alarak geçti. Bir gün yine bir gratise girdiğimde buldum ve yarı fiyatına 42tl ye aldım. Fiyatından anlayın ne kadar önce aldığımı. Birkaç ay sonra da meşhur olup patladı.

Renk olarak az ve öz bir palet. Bir baz ve sabitlemek için ten rengi, koyu kahvesi, siyahı temel olarak orada. Yanına soğuk ve sıcak kahve tonları ve tadından yenmesin diye eklenen müthiş albenili mürdüm ve bordo renkleri eklenmiş. Ama o açık pembeye bir türlü anlam veremedim, veremeyeceğim.

Yapı olarak tozutuyor evet ama öyle inanılmaz büyük bir sorun da değil. Farların gramajları çok dolayısıyla panları da büyük, asla bitmeyecek gibi duruyor.

Artık ışıltılı farları da sevdiğim sadece mat farlarla makyaj yapmadığım için tek başına yetersiz geliyor, elim daha hem mat hem ışıltılı paletlere gidiyor. Hiçbir farı asla bitiremeyeceğimi düşündüğüm için artık aldığım paletlerde daha fazla renk seçeneğini daha fazla gramaja tercih etsem de yine de koleksiyonumda bulunmasını istediğim bir palet. Sonuçta ilk göz ağrım.

Mat farları seviyorsanız kesinlikle drugstoredan önerebileceğim bir palet. Renkler çok güzel, yapısı drugstorea göre oldukça başarılı pigmentasyonu iyi ve gramajı çok fazla. Biraz tozutuyor ancak kesinlikle göz ardı edilebilir. Ömürlük bir palet.

1 ekim 2018 04:50

3

263. far bazı kullanmam ama gözüme sürmeden önce nemlendirici sürmüş oluyorum, göz kapağımda böyle pudra pudra dalga dalga duruyor. hoş bir görüntü değil. ama sabahtan akşama dek rengi gözümde duruyor, ilk aldığımda ayıla bayıla kullanıyordum bu yüzden. sonradan o pudra görüntüsünden rahatsız oldum. bir de artı yanı yine kullan kullan bitmiyor. çok kullandım dibini görmedim hiçbir farın. alacaksanız indirimde alın, indirimsiz haliyle almayın o parayı haketmiyor.

24 eylül 2018 22:08

262. The balm uygun fiyatlı far paletleri arasında en iyilerden biri fakat benim beklentilerimi ve pigment beklentimi karşılamıyor istediğim kapatıcılığı sağlamıyor üst üste fırçayı silkelemeden uygulamama rağmen ten gözüküyor cut crise yapmak mümkün değil kolay dağılmıyor yapısı yumuşak değil tozutuyor. Aldığımda çok beğendiğim bu paletle artık bir şey yapamadığımı fark ettim. Far paletlerinde de genellikle iki renk kullanılır çok güzeldir gerisi kalır. Çoğu paletinde tekrar eden renkler vardır. Ucuz, parasına göre iyi ama beklentinin hep altında kalacak bir palet.

24 eylül 2018 19:56 7 ekim 2018 20:30