sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (269)
 • oylar (48)
 • medya (14)

269. Hâlâ severler kullandığım far paletidir.

Sevdiğim yönleri: Tamamen mat farlardan oluşması(gizlinot: Mat far sevenler derneği üyesi), güzel geçiş renklerinin olması, sıcak renklerin olması, hem günlük hem gece makyajı yapılabilmesi, bereketli olması(gizlinot: Bir buçuk yıldır falan kullanıyorum)

Sevmediğim yönleri: Tozutması, koyu renklerin pigmentasyonunun düşük olması(gizlinot: Bu nedenle mutlaka bir far bazı kullanmanız gerekiyor), kalıcılığını düşük olması(gizlinot: baz kullanmak için bir neden daha), göz kapaklarınız kuruysa tebeşir gibi durması(gizlinot: baz kullanmak için bir neden daha), içindeki anlamsız pembe renk

Ama genel olarak seviyorum baz kullandığımda gayet iyi idare ediyor. Matt lopez, matt kumar, matt reed, biraz da matt ahmed rengini kullanıp göz içlerime de kahverengi göz kalemi geçtiğim makyaj imza makyajım gibi oldu. Yaptığımda hep iltifat alırım, buğulu ve seksi bakışlar yaratıyor(gizlinot: swh)

22 kasım 17:04 22 kasım 17:07

268. en çok kullandığım far paleti. her rengine ayrı ayrı hastayım. özellikle ilk 3lüdeki soğuk bej renginin dibini gördüm desem yeridir. muhteşem bi ton. tek eksiği sımsıcak bi kahve bence. onu da herhangi bi palette ya da tek olarak rahatlıkla bulabilirsiniz zaten çok önemli değil. yalnız önce göz kapağına bi far bazı uygulanırsa çok daha güzel dağılıyor, ecnebilerin ''patchiness'' dediği olay ortadan kalkmış oluyor.

9 ekim 22:17

267. İlk far paletim olur kendisi. Makyaj yapmaya yeni yeni başlarken mat renklerin olduğu bir palet arıyordum ama çok fazla seçenek bulamamıştım. Sonrasında The Balm'ın kendi sitesinde bu palet karşıma çıktı ve çok beğendim. Bir süre birçok gratis çalışanına "Bu paletten var mı acaba?" sorusuna "Hayır daha gelmedi." cevabını alarak geçti. Bir gün yine bir gratise girdiğimde buldum ve yarı fiyatına 42tl ye aldım. Fiyatından anlayın ne kadar önce aldığımı. Birkaç ay sonra da meşhur olup patladı.

Renk olarak az ve öz bir palet. Bir baz ve sabitlemek için ten rengi, koyu kahvesi, siyahı temel olarak orada. Yanına soğuk ve sıcak kahve tonları ve tadından yenmesin diye eklenen müthiş albenili mürdüm ve bordo renkleri eklenmiş. Ama o açık pembeye bir türlü anlam veremedim, veremeyeceğim.

Yapı olarak tozutuyor evet ama öyle inanılmaz büyük bir sorun da değil. Farların gramajları çok dolayısıyla panları da büyük, asla bitmeyecek gibi duruyor.

Artık ışıltılı farları da sevdiğim sadece mat farlarla makyaj yapmadığım için tek başına yetersiz geliyor, elim daha hem mat hem ışıltılı paletlere gidiyor. Hiçbir farı asla bitiremeyeceğimi düşündüğüm için artık aldığım paletlerde daha fazla renk seçeneğini daha fazla gramaja tercih etsem de yine de koleksiyonumda bulunmasını istediğim bir palet. Sonuçta ilk göz ağrım.

Mat farları seviyorsanız kesinlikle drugstoredan önerebileceğim bir palet. Renkler çok güzel, yapısı drugstorea göre oldukça başarılı pigmentasyonu iyi ve gramajı çok fazla. Biraz tozutuyor ancak kesinlikle göz ardı edilebilir. Ömürlük bir palet.

1 ekim 04:50


3

266. far bazı kullanmam ama gözüme sürmeden önce nemlendirici sürmüş oluyorum, göz kapağımda böyle pudra pudra dalga dalga duruyor. hoş bir görüntü değil. ama sabahtan akşama dek rengi gözümde duruyor, ilk aldığımda ayıla bayıla kullanıyordum bu yüzden. sonradan o pudra görüntüsünden rahatsız oldum. bir de artı yanı yine kullan kullan bitmiyor. çok kullandım dibini görmedim hiçbir farın. alacaksanız indirimde alın, indirimsiz haliyle almayın o parayı haketmiyor.

24 eylül 22:08

265. The balm uygun fiyatlı far paletleri arasında en iyilerden biri fakat benim beklentilerimi ve pigment beklentimi karşılamıyor istediğim kapatıcılığı sağlamıyor üst üste fırçayı silkelemeden uygulamama rağmen ten gözüküyor cut crise yapmak mümkün değil kolay dağılmıyor yapısı yumuşak değil tozutuyor. Aldığımda çok beğendiğim bu paletle artık bir şey yapamadığımı fark ettim. Far paletlerinde de genellikle iki renk kullanılır çok güzeldir gerisi kalır. Çoğu paletinde tekrar eden renkler vardır. Ucuz, parasına göre iyi ama beklentinin hep altında kalacak bir palet.

24 eylül 19:56 7 ekim 20:30

5

264. Paleti içindeki "matt kumar" rengi için almıştım ancak içinde en az kullandığım renklerden biri bu oldu. Palet tOzutuyor ve koyu renkler gözde bir süre sonra mürdüme dönüyor, bu bakımdan paletin koyu renklerinden özellikle şikayetçiyim ancak paletin en güzel yanı içinde her makyajda ayrı ayrı kullanılabilecek, efsanevi güzellikte geçiş renkleri barındırması ve bu farların gramaj bakımından ömürlük olması. Bu özellikleri nedeniyle de resmen hayranıyım bu paletin sözlük.

Mat far sevenlerdenseniz ve makyajda biraz karıştırma konularında ilerlediyseniz indirimde bir tek bu paleti almanız size günlük/özel günlük her türlü mat makyajı yapmak konusunda ömür boyu hizmet edecektir. Yanınızda toz bir aydınlatıcı varsa, karıştırıp efsanevi güzel ışıltılı farlar da elde edebilirsiniz. The balm'a ait en kilit paletlerden biri olduğunu düşünüyorum ve yukarıda saydığım sebepler dolayısıyla trimony'yi asla elimden çıkarmayı düşünmeyecek kadar çok seviyorum. (gizlinot: bence o da bana karşı boş değil! Swh)

22 eylül 18:14

263. Elimdeki tek far paleti olur kendisi. Yanılmıyorsam %50 indirimde 60 liraya almıştım. Çok fazla tozutuyor onun dışında her şeyinden memnunum. Ayrıca bir iki rengi amacı dışında kullandığım da oluyor ve bunu çok seviyorum 

15 eylül 02:07


262. Ortasındaki kızıl renk dışında çok da bir özgünlüğü olmayan far paleti. Ama o kızılı kullandığımda da tüm gün kendime bakmak için ayna arıyorum, henüz o tonda bir muadil bulamadım. Öyle yumuşacık filan da değil, şimdiki aklım olsaydı kızılı Inglot'tan tek alıp yerine Nude Dude paletini alırdım.

11 eylül 14:16

261. bana göre the balmın en iyi far paleti. özellikle kahve tonlarının duruşunu bir başka seviyorum süslüler aklınızda almak için en ufak bir tereddüt varsa düşünmeden alabilirsiniz.

6 eylül 20:34

260. Gratis karta 10 lira ve üzeri alışverişe 64.90 liraya getirdiğim palet. Uzun süredir böyle mat ve ana renklerin olduğu kaliteli bir palet istiyordum fakat indirimsiz fiyatı çok fazla geliyordu. Sonra erteledikçe fiyatının daha da artacağını şu an almazsam hiç alamayacağımı fark edip aldım. Renkleri gerçekten çok kullanışlı herkese uyacak geçiş renginin olması da benden bir + puan aldı. pişman olacağımı düşünmüyorum

10 ağustos 18:55