4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (148)
  • oylar (24)
  • medya (6)

148. İçinde 7 tane ışıltılı ve sedefli, 4 tane mat far bulunduran, kahve tonlarını ve pembe sedefli highlight tonları içeren palet. Kahve tonları inanılmaz kullanışlı ışıltılı olanları çok kolay karışıyor. Sexy rengi en çok kullandığım kızıl kahve. Yapısı biraz sert biraz dalgalanma yapıyor ama yine de en çok onu kullanıyorum. Siyahı güzel karışmıyor. Snobby rengini göz pınarlarını aydınlatmak için kullanabilirsiniz değişik bir şey oluyor. Sultry ve sleek renklerini karıştırarak kaş boyamak için de kullanabilirsiniz. Stubborn ve stand offish highlight olarak elmacık kemiklerinde kullanılabilir. Cesaretli davranınca çok kullanışlı olabilecek bir palet.

31 ekim 19:29

147. seyahatte yanında götür istediğin makyajı yap, ister gece ister gündüz paletidir kendileri. ilk ürünlerinden, benim de alalı çok olmuş, değerini sonradan anlamış olduğum bir palet. pigmentasyonu çok iyidir, far bazsız da parmaklarla bile süper sonuç veriyor. benim en sevdiğim paletlerdendir, gramajı düşük de olsa yine de epey gider, seyahate giderken ya bunu ya da nude beach'ı alırım yanıma, çok memnunum.

30 ekim 10:52 ed.30 ekim 11:51

146. 2018'i bitirirken cazibesini çok büyük oranda kaybettiğini düşündüğüm palet. "her işe koşabileceğim, günün trendlerine de uygun, fiyatı makul, cruelty-free bir palet alayım" diyenlere bunun yerine wet'n wild rose in the air, elf mad for matte - summer breeze, ya da revolution'a ait paletlerden birini öneririm bana sorulsa. ha tabii ki bana sorulmadı, ama şimdi kendi makyaj tarihime ve süslüsözlük arşivine not olsun diye düşüncelerimi yazacağım ve 2010'ların göz makyaj tarihini bir gözden geçireceğim bu palet vesilesiyle:

youtube ve instagram çağında makyaj trendleri hiç olmadığı kadar hızlı değişiyor. bu palet ilk çıktığında urban decay naked makyaj dünyasını sarsıyordu. bu aslında hep beraber sevdalandığımız ilk far paletiydi ve gerçek anlamda far paleti furyasının pimini çeken üründü. 

2010'ların başında naked etkisiyle smokey eye denen dumanlı göz makyajlarıyla doluydu internet. renk olarak neredeyse sadece siyah, kahverengi ve gri tonlar tercih ediliyordu. orijinal naked palette de görebileceğimiz gibi mat renkler yok denecek kadar azdı, simli ışıltılı yapıda olurdu genelde bu farlar. güzel bir trenddi, hakkını yiyemem. gözleri gerçekten oldukça buğulu ve seksi gösterdiğini düşünüyorum halen.

ama makyaj vloggerlarının artan popülaritesiyle ile sektör büyümeye başladı. aynı renklerde ürünler tekrar tekrar satılamayacağı için markalar farklı ürünler çıkarmak için yarışır oldu. bizler de takipçiler olarak yeni ve heyecan verici ürünler istedik zaten. ben şahsen bu noktada lime crime venus ve anastasia beverly hills modern renaissance paletlerin etkili olduğunu düşünüyorum. bu paletlerle çok daha sıcak tonlara geçtik; turuncu, bordo, sıcak kahveler. son bir senede insanların bundan da sıkıldığını, değişik renkler istediğini görmeye başladık (en azından makyaja çok meraklı olanların) o yüzden aralara mavi ya da yeşil gibi canlı renklerin atıldığı paletler görür olduk. ama bu renkleri günlük hayatta kullanmak yine kolay değil. 2018'i kapatırken bugünün klasik ve günlük far paletlerinin yine sıcak tonlara yakın, hafif turunculu, bugün yükselişte olan biraz pembeli tonlarda olduğunu düşünüyorum. ilk paragrafta önerdiğim paletler bu bakımdan "yeni basic paletler" diyebiliriz.

renk dışında formül bakımından da bu paletin çok geride kaldığını düşünüyorum. öncelikle dediğim gibi artık yarısı mat olmayan paletleri onaylamaz olduk. göz kapağımızın geçiş ve katlanma bölgelerine mat far sürmeliyiz gibi bir kural oluştu zira. ben bunun olmazsa olmaz bir kural olduğunu düşünmüyorum, ama bir yandan da katlanma bölgesinde çok ışıltılı farların gözleri olduğundan kırışık gösterdiğini yadsıyamam. nude tude bize geçiş ya da katlanma rengi vermiyor pek. sadece sultry isimli renk var mat olarak. sexy isimli bordo renk ve siyah da sanırım mat, ama onlar da bu iş için biraz fazla koyu gelecektir çoğu insana. 1-2 tane daha mat geçiş rengi arıyor benim gözüm.

the balm'ın far formülü ayrıca inanılmaz kuru. uygulama esnasında gerçekten yüzünüze dökülüyor. bunu bertaraf etmek mümkün, ama ben en çok karıştırılabilirlik durumundan ötürü bu paleti sınıfta bıraktım bugün tekrar denediğimde. yine tarihe not olsun diye söylüyorum, 2018 sonu itibariyle farlarda ideal karıştırılabilirlik seviyesini arıyor gibiyiz: hiç karışmaz, sürdüğünüz gibi kalırsa beğenmiyoruz çünkü homojen bir görünüm olmuyor. ama çok karıştığında da sevmiyoruz, zira renkler kendini de göstermeli. bana göre nude tude ikinci gruba giriyor. zaten çok çeşitlilik yok palette, gözünüze sürdüğünüzde ise hepsi birbirine karışıyor. evet, homojen bir görünüm yakalamak adına güzel, ama bir yandan da ister istemez bu tip paletlerle ne yaparsanız yapın hep aynı 1-2 görünümden başkasını elde edemiyorsunuz. peki bugün istediğimiz şey ne? 2018'in ideal örneği olarak yine formül bakımından modern renaissance'ı gösterebilirim. farlar hem birbirine güzelce karışıyor, ama aynı zamanda kendi renkleri de tamamen kaybolup gözünüzde çamurumsu bir hale gelmiyor. yani gözkapağınıza turuncu, katlanma bölgenize boz rengi, dış köşelere de kahverengi sürdüyseniz hem bunların arasında ombre gibi kademeli bir geçiş sağlayabilir, hem de bu üç rengi de gözünüzde ayrı ayrı seçebilirsiniz. 

evet bu sebeplerden ötürü eski dostumuz nude tude'un devri kapanmıştır diye düşünüyorum ben. tabii ki elinizde varsa bence yine de kullanabilirsiniz sonuna kadar, çünkü asla kötü bir palet değil. ama ben bugün çıkıp almazdım, bunu da yeni almayı düşünenler için yazdım zaten. ben kendi elimdeki paleti kullanmak da istiyorum bir yandan, o yüzden belki de bir pan project yaparım. bir yandan da yapsam çok sıkıcı olacak göz makyajım diye düşünüyorum kendi adıma. modern renaissance gibi sıcak renklerle (ki onu bile demode buluyor bugün internetteki makyaj çılgınları) hatta "pop of color" diye tabir edilen canlı renklerle karıştırarak kullanmam mümkün olur mu, deneyeceğim. eğlenceli bir deney olabilir.

uzun girdi için özür diliyorum. biraz ansiklopedik olsun istedim cidden sözlük arşivi bakımından da. gerekirse başka başlığa taşıyabilirim.

buğulu bakışlarınız olsun süslülerim.

30 ekim 10:10


145. Yıllarımın far paleti makyaja ilk başladığımda almışım o derece. İçerisinde joker farlar var. Al sassy ve snobbyi göz pınarını kaş altını aydınlat. Sultry crease bölgesine zaten direk. Selfish ve seductive biri gümüş diğeri altın ışıltılı. En sevdiğim renk ise sexy. Çok güzel bir mürdüm, bordo tam gece makyajları için ideal bu renk hatta mezuniyet makyajımda kullanmıştım. Kalıcılığı pigmentasyonu falan zaten mükemmel, alın aldırın diyorum.

18 eylül 02:57

4

144. ilk the balm paletim. Toplamda 12 renk bulunmakta. Benim en çok kullandığım/beğendiğim renkler seductive, sleek, snobby, sophisticated. Tonlar açıktan koyuya doğru sıralanmış, ilk renkleri aydınlatma için kullanırken sondaki koyu renkleri eyeliner yerine kullanıyorum. Kalıcılığı iyi, uzun ömürlü olması da bir diğer artısı.

17 eylül 18:26 17 eylül 20:42

143. The Balm'dan aldığım ikinci far paleti. Renklerini gerçekten çok seviyorum. İlk olarak içinde bulunan bordo rengine aşık olup almıştım ama artık onu eyeliner gibi kullamıyorum. Günlük makyajda kullanılabilecek pek çok rengi var.

15 eylül 12:12 19 eylül 16:55

142. Pigmentasyon diye buna denir.

Hele hele ışıltılıları, alın yıllarca kullanın. Evladiyelik resmen. Uzun süre sadece bu paleti kullanmama rağmen dibini göremedim fakat son kullanma tarihi geçmesine rağmen (gizlinot: Yaklaşık 3 senedir benimle)atmaya kıyamıyorum. Hala ilk günkü gibi yumuşacık ve pigmentli. Bir süre daha kullanmasam bile sadece bakışmak için koleksiyonumda tutacağım sanırım.

11 eylül 14:21


141. uzunca bir süre almak istemiş, gratis'e her girdiğimde standının önünde tester ürünü ile dakikalarca bakışmıştım. geçen yıl bayram indirimde aldım ancak toplasam on kere kullanmadım. ilk ve tek bu kadar kapsamlı fark paletim olmasına rağmen taşıma rahatlığından dolayı tekli farları daha çok seviyorum.

görselleri incelerken fark paletine yeniden aşık oldum. renkleri çok kullanışlı ve herkes gibi ben de paketine aşığım.

15 ağustos 15:29

140. The balmdan edindiğim ilk far paleti. 12 rengin 12 sinide kullanabiliyorsunuz ama biraz tozutma problemi var.Kokusuda bence ağır ben yapayım diye bağırıyor. İçinde talk ,mica vs var. Ben aldığımda 45 tl filandı o zamana göre iyi bir paletti. Şimdi artmış fiyatıyla almam.

Kabine giden gönderim bence yeterince bilgi içeriyor.

28 temmuz 02:45 5 ağustos 23:30

5

139. Hem gece hem gündüz makyajında kullanılabilen bordo rengi ve simli kahverengi dışında tozutma yapmayan fiyat performans açısından iyi olan yıllarca kullanılabilecek far paleti 😍🌹

5 temmuz 15:26