4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (2)
  • medya (5)

20. kendilerini pek anlayamamaktayım

anti orange diyor ama orta ton bariz turuncu koyu tonda bahama mamadan yarım toz falan koyu o kadar ve taşlaşıyorlar dediğiniz gibi(gizlinot: tester taşlaşmış şaka gibi).

sadece en açık tonu açık tenliler için güzel alternatif olmuş turunculuk içermiyor ama onun dışında ben kendilerine anlam veremedim dediğim gibi. Niye böyle bir seri yapmışlar ki?

orta ton bir birey olarak ben de gittim bahama mama aldım çok daha güzel bir alternatif değmez

1 ağustos 23:22

19. thomas rengine sahibim. turunculuk içermediği bi kere kesinlikle yalan. bariz bir şekilde turunculuk içeriyor. ancak hem allık hem bronzer gibi uygulama yaptığınızda çok güzel duruyor. aşırı yoğun bir pigmenti yok ki bence bu durum elini benim gibi hafif tutamayan kişiler için mükemmel bir durum.

ancak benim yaşadığım tek ve en büyük problem taşlaşması. bende hemen 5-10 kullanımdan sonra taşlaştı. halbuki dikkat de etmiştim her seferinde temiz ve kuru bir fırçayla uygulama yaptım. ancak ona rağmen çok fena taşlaştı. belki de bu sorunu yaşayan bir tek bendim. :(

ilgili medya:
1
31 temmuz 15:08

18. Anti-orange diyor ama oliver tonunu almama ragmen (gizlinot: Aralarinda en az sicak olani) sürdüğüm an oranj mehmet'e (gizlinot: Kıhkıh) döndüm. Tabi her cilt özeldir sizde o kadar turuncu durmayabilir. Almadan önce kendi fircanizi götürerek testerı denemenizde fayda var.

28 temmuz 01:20


17. Gectigimiz hafta indirimden toni rengini aldım. Gayet memnunum bronzlaştım zaten tok bir fırçayla sürüyorum daha güçlü bir bronzluk sağlıyor. Renk verişi güzel ne yazık ki sözü edildiği gibi taşlaşma oldu yine de rengini veriyor. En açık rengini almayı düşünenlere almadan denemelerini tavsiye ederim tatil planları varsa çok etki etmez eğer aşırı beyaz tenli değillerse. 

27 temmuz 20:15

16. Çoğunluğun aksine indirimde koyu buğday tenimle uyumlu olacağını düşünürekten thomas rengini aldığım bronzerdır. Bileğimde halbuki ne güzel durmuştu hem ışıltılı hem turunculuk içermeyen hem de çamur gibi durmayaraktan. Ama yüzümde istediğim gibi durmadı, gerçi ben de sürmeyi becerememiş olabilirim 😛

27 temmuz 02:51

15. Sandalet'in uktesi üzerine

merve özkaynak denemiş ben de en açık renk olanını almayı düşünmüştüm fakat kalmamıştı, videoyu izleyince iyi ki kalmamış dedim. orta ve koyu ton turunculuk içeriyor buarada; açık renk olan sanki küllü bir bej rengi diye tarif edilebilir.

link:https://www.youtube.com/watch?v=ahueKnMmNI4

24 temmuz 23:22

14. Balm markasının ülkemize yeni gelen bronzerları. Yalnız üstteki girdide taşlaşma sorunundan bahsedilmiş, bende gratiste testerlarını inceleyeyim dedim ve üçünde de taşlaşma sorunu olduğunu gördüm. Daha geleli iki hafta olmadı wtf? bunun dışında renkleri, pigmentasyonu ve kalıcılığı gayet güzel

15 temmuz 09:52


4

13. Yukarıdaki girdimde ilk izlenimlerimi paylaşmıştım. Yaklaşık iki haftadır bu bronzerı kullanıyorum ve ilginç bir şekilde kullanırken taşlaştı. Taşlaştıktan sonra ürün hala renk veriyordu ama pandaki yapısı biraz sertleşti. Kazıdıktan sonraki 1-2 kullanımda yeniden taşlaştı, şimdilik tekrar kazımadım, bir süre daha böyle kullanacağım. Renk olarak çok beğendim, biraz kullandıktan sonra rengini becca bali sands’e daha yakın buldum, çünkü physicians formula daha koyu ve daha soğuk alt tonlu, the balm ise nötr alt tonlu bir ürün. Uygulamada yapısı da güzel, ciltle bütünleşiyor, gerçekten çok beğendiğim bir ürün oldu. Taşlaşma sorunu var ama belki benim aldığım öyle çıkmıştır, online’da buna benzer başka bir yorum yoktu açıkçası. Severek kullanmaya devam edeceğim bir ürün. Bu arada ben açık ve sarı alt tonluyum (gizlinot: Mac nc15, bourjois 51 ve armani luminous silk 3 tonlarım), benzer cilt tonunuz varsa bu ürüne indirimde bakmanızı tavsiye ederim.

15 temmuz 00:32

4

12. Gratis’te görünce hemen aldığım bronzer (oliver rengini aldım), zaten uzun zamandır ülkemize gelmesini bekliyordum. Henüz yüzümde kullanmadım ama elimdeki bronzerlarla swatchlayarak rengini karşılaştırdım ve muadilini buldum bile. Bu ürün physicians formula murumuru butter bronzer’ın bronzer renginin birebir muadili. Tek farkları pf’nın daha aydınlık the balm’ın ise daha mat olması. Bu bronzer’ı da pf gibi hem kontür hem bronzer olarak kullanabilirsiniz. Şimdilik indirimde ve pf’ye kıyasla daha ucuz (gr/fiyat olarak ise yakınlar: Pf 11gr ve 70-75 tl, the balm 7gr ve indirimde 43tl). ürünün ilk çıktığındaki pr gönderisinde oskar, tony ve grammy olan isimleri fikri mülkiyet ihlalinden dolayı oliver, thomas ve greg olmuş :) Bu arada elimde kevyn aucoin’ın kontür pudrasının light rengi de var ve the balm ile de karşılaştırdım. Kevyn aucoin daha soğuk, daha koyu ve küllü bir kahve. Ürünü biraz daha kullandıktan sonra yorumlarımı eklerim.

1 temmuz 22:40 1 temmuz 23:51

11. ülkemize gelen, dün gratisten 43 tl'ye (gizlinot: %40 indirimle) aldığım içerisinde turunculuk barındırmayan bronzer.

ben oliver rengini aldım, oscar rengi bizde oliver olarak isimlendirilmiş nedendir bilinmez. rengi çok hoş bir sütlü kahve. içerisinde kesinlikle turunculuk yok ama gri bir ürün de değil. yani rengi çok iyi dengelenmiş. hoola lite'a göre 1-2 ton koyu gibi geldi bana. eve gelip hemen denedim ve şuna çok şaşırdım : to zut mu yor. the balmın her ürününde tozutma sorunu yaşamış biri olarak bunun tozutmamasına baya bir şaşırdım. renk olarak da tenimde çok güzel durdu.

bence beyaz tenlilerin aradığı bronzer bu. elimde şuan bronzer olarak kullandığım mac harmony, maybelline bronzer palet ve bu var. maybelline'i birine hediye ederek harmony ve oliver ile yoluma devam etmek istiyorum.

1 temmuz 12:43