sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (19)
 • oylar (4)
 • medya (5)

19. the balm'ın içinde hiç turunculuk olmadığını iddia ettiği yeni bronzerları. normalde the balm'ın balm desert bronzerını çok severim hatta bitirmek üzereyim ama daha soğuk tonlu profesyonel olmasa da günlük gölge vermek/ kontür yapmak için bir bronzer çok istiyordum. en açık tonu olan "oliver"ı görünce çok sevinmiştim. indirimde bulup alamamıştım. geçen gün kuzenimde gördüm iyi ki almamışım. paketinde soğuk alttonlu gibi dursa da elimde dağıttığım an baya sıcak alttonlu bir bronz renge dönüştü.

"oliver" rengi için konuşacaksam eğer yapısı yumuşacık the balm'ın diğer bronzerlarına göre daha güzel. yüzümde de denedim çok güzel dağılıyor. benim tenim nötr alttonlu bende gayet güzel bir bronz tonunda durdu. ten rengi açık olup bronzerdan korkanlar için çok iyi bir alternatif. balm desert ve bahama mama'dan çok daha iyi fakat kontür amacı ile asla kullanılamaz. the balm çok sevdiğim bir markadır böyle bir saçmalık nasıl yaptı anlayamadım. balm desertı bir gün bitirirsem almayı düşünebilirim.

10 ekim 21:19

18. İndirmden 38 tlye oliver rengini edindiğim bronzer. Sarı alt tonlu açık buğdayım ve bronzer uygularken elimin ayarı kaçabiliyor. Bu renk tenimde belli olmakla beraber bol keseden uygulasam bile abartılı bir görüntü oluşmuyor. Bahama mama=benefit hoola ise bu da hoola lite olur bence.

8 eylül 12:24

17. kendilerini pek anlayamamaktayım

anti orange diyor ama orta ton bariz turuncu koyu tonda bahama mamadan yarım toz falan koyu o kadar ve taşlaşıyorlar dediğiniz gibi(gizlinot: tester taşlaşmış şaka gibi).

sadece en açık tonu açık tenliler için güzel alternatif olmuş turunculuk içermiyor ama onun dışında ben kendilerine anlam veremedim dediğim gibi. Niye böyle bir seri yapmışlar ki?

orta ton bir birey olarak ben de gittim bahama mama aldım çok daha güzel bir alternatif değmez

1 ağustos 23:22


16. Oliver rengini kontür yapmak için almıştım. Kontür için yeterince soğuk bir rengi yok bence, o yüzden bu amaçla alacaklar almadan önce deneyip alsınlar. Onun haricinde bahama mamayı bronzer olarak kullanıp çok koyu bulanlar bunun en açık rengini kullanabilirler, o çamur sürmüş durumu bunda yok. Ayrıca gözde geçiş rengi olarak da memnun kaldım ben.

1 ağustos 09:27 1 ağustos 11:14

2

15. thomas rengine sahibim. turunculuk içermediği bi kere kesinlikle yalan. bariz bir şekilde turunculuk içeriyor. ancak hem allık hem bronzer gibi uygulama yaptığınızda çok güzel duruyor. aşırı yoğun bir pigmenti yok ki bence bu durum elini benim gibi hafif tutamayan kişiler için mükemmel bir durum.

ancak benim yaşadığım tek ve en büyük problem taşlaşması. bende hemen 5-10 kullanımdan sonra taşlaştı. halbuki dikkat de etmiştim her seferinde temiz ve kuru bir fırçayla uygulama yaptım. ancak ona rağmen çok fena taşlaştı. belki de bu sorunu yaşayan bir tek bendim. :(

ilgili medya:
1
31 temmuz 15:08

14. Anti-orange diyor ama oliver tonunu almama ragmen (gizlinot: Aralarinda en az sicak olani) sürdüğüm an oranj mehmet'e (gizlinot: Kıhkıh) döndüm. Tabi her cilt özeldir sizde o kadar turuncu durmayabilir. Almadan önce kendi fircanizi götürerek testerı denemenizde fayda var.

28 temmuz 01:20

13. Gectigimiz hafta indirimden toni rengini aldım. Gayet memnunum bronzlaştım zaten tok bir fırçayla sürüyorum daha güçlü bir bronzluk sağlıyor. Renk verişi güzel ne yazık ki sözü edildiği gibi taşlaşma oldu yine de rengini veriyor. En açık rengini almayı düşünenlere almadan denemelerini tavsiye ederim tatil planları varsa çok etki etmez eğer aşırı beyaz tenli değillerse. 

27 temmuz 20:15


12. Sandalet'in uktesi üzerine

merve özkaynak denemiş ben de en açık renk olanını almayı düşünmüştüm fakat kalmamıştı, videoyu izleyince iyi ki kalmamış dedim. orta ve koyu ton turunculuk içeriyor buarada; açık renk olan sanki küllü bir bej rengi diye tarif edilebilir.

link:https://www.youtube.com/watch?v=ahueKnMmNI4

24 temmuz 23:22

11. Balm markasının ülkemize yeni gelen bronzerları. Yalnız üstteki girdide taşlaşma sorunundan bahsedilmiş, bende gratiste testerlarını inceleyeyim dedim ve üçünde de taşlaşma sorunu olduğunu gördüm. Daha geleli iki hafta olmadı wtf? bunun dışında renkleri, pigmentasyonu ve kalıcılığı gayet güzel

15 temmuz 09:52

4

10. Yukarıdaki girdimde ilk izlenimlerimi paylaşmıştım. Yaklaşık iki haftadır bu bronzerı kullanıyorum ve ilginç bir şekilde kullanırken taşlaştı. Taşlaştıktan sonra ürün hala renk veriyordu ama pandaki yapısı biraz sertleşti. Kazıdıktan sonraki 1-2 kullanımda yeniden taşlaştı, şimdilik tekrar kazımadım, bir süre daha böyle kullanacağım. Renk olarak çok beğendim, biraz kullandıktan sonra rengini becca bali sands’e daha yakın buldum, çünkü physicians formula daha koyu ve daha soğuk alt tonlu, the balm ise nötr alt tonlu bir ürün. Uygulamada yapısı da güzel, ciltle bütünleşiyor, gerçekten çok beğendiğim bir ürün oldu. Taşlaşma sorunu var ama belki benim aldığım öyle çıkmıştır, online’da buna benzer başka bir yorum yoktu açıkçası. Severek kullanmaya devam edeceğim bir ürün. Bu arada ben açık ve sarı alt tonluyum (gizlinot: Mac nc15, bourjois 51 ve armani luminous silk 3 tonlarım), benzer cilt tonunuz varsa bu ürüne indirimde bakmanızı tavsiye ederim.

15 temmuz 00:32