the body shop camomile sumptuous cleansing butter

5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (1)
  • medya (0)

16. İlk izlenim olarak yüzümü yumuşacık yaptı ve  makyajımı güzelce çıkardı.  Lenslerimi çıkarıp elime küçük bir miktar alıp  parmaklarımla ısıttım  tüm yüzüme masaj yaparak uyguladım. Suya dayanıklı maskaramı ve bütün ten makyajımı güzelce çıkardı. Yine de üstünden micellar suyla geçtim pamukta çok az kalıntı gördüm. Yüzüm şu anda yumuşacık kızarıklık veya hassasiyet yapmadı. ilk kullanım olarak iyiydi,  memnun kaldım. Bittikçe indirimde almaya devam ederim. 

12 şubat 18:29

15. yağlı ve akneye eğilimli biri olduğum için aldığıma pişman olduğum, sonradan kaç kutu bitirdiğimi bilemediğim makyaj temizleme yağım.

cildimi temizlemek için aldığım temizleme jelleri genellikle kurutucu ve matlaştırıcı etkiye sahip olduğu için en azından makyajımı temizlerken agresif davranmayayım diye almıştım bunu.

birçok kullandığım misel ve makyaj temizleme sularından daha iyi sonuç verdiği bir gerçek. makyaj temizleme suyu kullanıp temizleme jeliyle yüzümü yıkamakla bu ürünü kullanıp üstüne temizleme jelini kullanmak arasında gerçekten çok fark var. benim gözlemlediğim en sevdiğim durum sabah uyandığımda sivilcelerime rağmen cildimde sağlıklı bir parıldama oluşuyor (gece bakım rutinimde nemlendirici olmamasına rağmen).

kısacası ilk kullanımlarda cildiniz olumsuz bir tepki vermediyse mutlaka rutininizde olsun dediğim bir ürün.

tek kötü tarafı çıkarılması en zor maskarayı bile çıkarıyor fakat gözlere dikkat, gözleri çok yakıyor.

5 şubat 22:46

14. kaç tane bitirdiğimi bilmediğim ürün. ben sivilce yapar korkusuyla sadece göz makyajım için kullanıyorum. çok iyi çıkartıyor. hiç maskara kalıntısı falan kalmıyor. sadece göz için kulladığım içinde oldukça uzun süre gidiyor. bayılıyorum. yine alırım kesin.

9 kasım 2017 11:19


13. ben bu ürünün 2. kutusunu bitirmek üzereyim. pamuk ve micellar suyla göz çevremi ve yüzümü yormak istemediğim için denemiştim geçen yıl. genel olarak memnun kaldım. kokusu çok rahatsız etmedi, özellikle göz makyajını kolayca çıkartması, ılık suyla birlikte güzelce durulanabilmesi ve sonrasında yumuşak bir cilt bırakması çok hoşuma gitti . kısacası benim bu ürünle tecrübem güzeldi. ilk kutu bitince arada başka şeyler de kullandım ama sonra tekrar satın aldım. duruma göre pamukla makyaj temizliği de yapıyorum ama banyomda her zaman bulunacak bir ürün bu. son olarak seyahate giderken yanımda taşıması en uygun ürün bu ,akma patlama ihtimali yok.

8 kasım 2017 11:25 8 kasım 2017 11:30

12. Bugün ilk defa kullandım ve çok hoşuma gitti. Kuru ciltlerin memnun kalacağını düşünüyorum, içinde shea varmış. Fakat benim sivilceye meyilli bir cildim var ve arındırması zor oldu. O yüzden artık sadece gözlerim için kullanacağım. Yakmıyor ve güzel temizliyor. Ancak fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. Biraz gereksiz pahalı, indirim harici alacağım bir ürün olmaz. 

8 kasım 2017 01:38

11. çok büyük umutlarla aldım ama benim gözlerimi yaktı. göz makyajını çok güzel çıkarıyor, evet ama benim gözlerimi kıpkırmızı yapıyor. sadece yüz makyajımda kullanıyorum. bir de manikür öncesi tırnak etlerime de bundan sürüyorum ben, sonra ılık suya sokup bekletiyorum, güzel yumuşatıyor. yine de bitirdikten sonra tekrar almayı düşüneceğim bir ürün değil.

12 eylül 2017 14:14

10. Doğru kullanımı nedir bilmiyorum ama dermalogica nın precleanse nin alternatifi olabilir diye düşünerek aldım. Parmakla alıp gözlerimi ovuşturuyorum. Pandaya benzediğimde misel suya geçiyorum. Pamukla kalıntıları alıyorum ve ta taa. Tek pasoda yüzümdeki bütün makyaj çıkmış oluyor. Tek sorunum ürünü parmaklamak. Böyle hergün parmaklamaya devam edersem bakteriye mikroba doyacağım sanırım. Doğrusunu bilen beni aydınlatırsa müteşekkir olacağım süslüler.

11 eylül 2017 23:24


9. Güneş kremimi çıkarmak için bir ara kullandığım bir ürün. Parfümlü olması hoşuma gitmedi, kokusu fena değil gerçi ama cildim hassas. Yüzü bununla temizledikten sonra en güzeli ıslak bir havluyla yüzü durulamak, çünkü başka şekilde çıkmıyor. Ben üstüne bir de normal temizleyicimi 2 kez falan kullanıyordum çünkü o kadar kalıntı bırakıyor ciltte. Sanki biraz sivilce yapar gibi oldu. Durulayamama sorunu diye düşünüyorum.

7 mart 2016 22:47

8. Ürünün yarısından fazlasını bitirdim. Başlarda daha iyi gelmişti, şimdi pek sevmiyorum nedense.

Ben de bu tarz ürünleri kullandıktan sonra ya ılık bir havluyla(ybkz: rival de loop mikrofiber makyaj temizleme bezi) yüzümü siliyorum ya da misel su kullanıyorum(gizlinot: bazen ikisi de ). Cilt makyajını çıkartmak konusunda pek başarılı değil, uğraştırıyor beni. Göz makyajının kabasını almak için iyi ama benim de gözlerimi yaktı.

Tekrar alacağımı sanmıyorum, (gbkz: jojoba yağı) ile makyajımı çıkartmak daha kolay geliyor şu ara.

31 ekim 2015 23:52

7. 2. kutusunda olduğum ürün. Ben sadece göz makyajımı akıtmak için kullanıyorum. Çok çok küçük bir miktarı yettiğinden bereketli denilebilir. Biraz parmaklarıma alıp gözlerimi hafifçe ovuşturuyorum (ilk ortaya çıkan simsiyah görüntü panda misali?) sonra biraz suyla ıslatıp ovuşturmaya devam ediyorum.

Butter olduğu için waterproof maskara eyeliner ne varsa muhteşem çözüyor. Tek dikkat edilmesi gereken sadece suyla arındırmamak. Görüşünüzün bulanıklaşmaması için mutlaka jel, misel su kullanmak gerek bence.

Bu arada göz çevresi çok mor biri olarak bu butter hariç neyi kullandıysam ne kadar arındırdıysam da hep daha mor olurdu gözçevrem. Butter sayesinde biraz daha az koyu duruyor gün sonunda halkalarım.

23 mayıs 2015 13:14