yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (91)
  • medya (4)

  91. 2. Sezonunu yeni bitirmiş biri olarak 3. sezonu olsa devam etmeyeceğim dizi. 

  19 eylül 21:02

  90. İlk sezonu başlangıç için güzeldi ve aktı gitti ama bu sezon resmen bitirmek için uğraştım. Hiçbir şey anlamadım desem yeridir.

  --spoiler--

  Paralel evrenler birbirine karıştı. Kim neyi niçin yapıyor bir yerden sonra koptu bende. Hele sonu ne öyle? Atiye'nin hamile olduğu evrende ozan ölmemiş miydi? Nasıl oldu da çocuğu kaçırdı?! Daha bunun gibi onlarca soru var aklımda.

  --spoiler--

  Ayrıca rolünü en iyi yapan kişinin melisa şenolsun olduğunu düşünüyorum. Çok doğal ve samimi geldi.

  19 eylül 02:38

  89. her sahnede aynı müzikle gereksiz gerilim yaratmaya çalışan netflix dizisi. 1. sezon 2. sezona göre çok daha iyiydi. Beren saat'e her sahnede aynı yüz ifadesini kullan mı demişler napmışlar anlamadım oyunculuklar çok kötüydü. bitirmek için izledim sadece maalesef.

  15 eylül 14:38


  88. param yok diyince "canın sağ olsun başka gideceğin yer var mı" diyen istanbul taksicisi... işte gerçek fantastiklik budur!

  15 eylül 10:01

  87. uğraşarak yapsalar bu kadar kötü bir 2. sezon yapamazlardı herhalde. senaryo ayrı berbat, oyunculuklar korkunç derecede berbat (bkz: Sevan Nişanyan)'ın bi sinema TV kanalında "hiç mi eli yüzü düzgün bi kız bide oğlan çıkıp azıcık rol yapamaz, hiç mi düzgün senaryo yazılamaz ? al Hollywood filmini izle otur aynısını yap onu bile beceremiyor bizim senaristler yönetmenler tiksinç şeyler izlerken kusuyorum diye açıklaması vardı. tam olarak öyle hissediyorum bu dizi hakkında.

  15 eylül 10:00

  86. Konusu ilgi çekici ama senaryosu kötü olan dizi. Çoğu absürtlüğe değinilmiş zaten (gizlinot: kimliksiz beş parasız Fink fink gezme, kötü oyunculuklar). Ama o son neydi öyle ya. Olağanüstü olaylar, mistik şeyler aşka bağlandı bu da yetmedi Atiye 1 sezon boyunca mağarayı aradı, buldu ama geri döndü wtf?

  15 eylül 07:37

  85. Senaryo kötü, oyunculuklar kötü, dialoglar kötü...İlk sezon için bazı eksiklikler tolere edilebilirdi sonuçta ülkemiz adına  yeni, özgün bişeyler denenmiş. İkinci sezonda, eleştirileri dikkate alarak daha derli toplu bi başlangıç yapmaları gerekirken, dizi tamamen rezil bi yapıma dönüşmüş. Ama hiçbiri Beren saat'in bir kaş hep yukarıda,suratını yamultarak, alaycı bi ifadeyle, dudaklarını büze büze yaptığı oyunculuk kadar kötü ve rezil olamaz. Gerçekten izlerken onun adına utandım. Acilen oyunculuğu bırakmalı. 

  15 eylül 03:55


  84. 1. Sezonunu 2.sezonundan daha çok beğendiğim Netflix dizisi. Atiye'nin annesinden teyzesine ananesine kadar herkes mıy mıy mıy bi gizem bi şiirsel kelimeler amk söyle işte ne derdin varsa. Kapıyı açmaya git de ne diyorsan de işte içim kıyıldı yahu. Gereksiz bi gerginlik var dizide sinir sistemimi bozdu. Hiç ama hiç birşey anlamadım sahneler birbiriyle bağlantılı değil kopuk kopuk konuşmalar kim neyin peşinde asla çözemedim. Spoiler olabilir ; Elif neye güvenerek çaaaat diye Atiye'yi işe aldı o kadar bff oldular, Mustafa Atiye'yle annesine inanmaya neden dünden hazırdı ? Paralel evrense mevzu niye Ozan'la Elif yine aynı ilişki sistemi içinde ? Hastaneden şizofreni tanısı konmuş bir kadın öyle Çat diye çıkarılabiliyor mu ? Hanna senin olayın ne ? Serdar  sen örgütünü niye hala açıklamadın ? Elif-Erhan'ın babaları neye derman oldu ? Bütün sezon boyunca şu sorularla izledim. O kadar kötü o kadar kötü ki yine bi Umut ha şimdi bişey oldu olacak derken 8 bölüm izleyivermişim ve bitti. Kısaca bayağı kötü.

  15 eylül 00:15

  83. Herkes bi gizem peşinde. Mani gibi konuşmalar bilmece gibi yönlendirmeler. Ben sevmedim aşırı sıkıcıydı sadece bitirmek için izledim.

  14 eylül 21:16

  82. İkinci sezonu bugün tamamen bitirdim. atiyenin , serdarın oyunculuğu beni rahatsız etti. Fantastik bir dizi yapmaya çalışırken saçmalamışlar. Konu itibari ile iyi şeyler ortaya çıkarabilme şansları varken becerememişler. Bundan sonrası spoiler olacak:

  Bundan önceki girdimde birkaç bölümdeki mantık hatalarından bahsetmiştim. Ne yazık ki devamında da bu hatalar sürüyor ve seyir zevkini düşürüyor. Atiyenin annesi önceki sezonda tamamen normalken bu sezon sanki büyülenmiş gibi konuşuyor. Aşırı cringe. Birçoğu diyalogta mistik bir hava katmak için saçmalamışlar. İlk sezonda serdarın evrendeki etkisi ve atiyenin kendini bulması işlenirken 2. Sezonda Atiye doğum yapılmayan evdendeki hatayı düzeltmeye çalışıyor. Ne yazık ki atiyenin hap atmış gibi tepkileri var. Serdar erhanı öldürüyor , Atiye hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Bu nasıl bir umursamazlık ? Ayrıca ilk sezondan çok daha fazla mantık hatası mevcut. Serdarın çalıştığı örgüt hakkında hiçbir bilgi yok. Hannah anneannesinin evine polisler varken ateş açıp da hiçbir şey olmamış gibi çıkıp gitmesi aşırı saçma. En azından polislere yakalansa ve onları atlatsa daha mantıklı olurdu. Hannah'nın hareketleri cidden can sıkıcıydı. Ayrıca hepi topu yarım saat süren bölümlerde gereksiz sahneler de vardı. Birde Atiye erhana olayları açıklamaya çalışırken "kuantumda da öyle oluyor işte" gibi saçma bir cümle kuruyor. Olaylar ve gidişat hiçbir mantığa oturtulmadan "Atiye ol derse olur" gibi bir düşünce izleniyor. Sezon finalinde de serdarın yerine ozan geçmiş onun da sebebini bilmiyoruz. Yani özetle mistik bir hava oluşturulmaya çalışıp bazı dinler harmanlanmış vasat bir sezon izledik. Oyunculuklardan da en çok cansu başarılıydı. 3. Sezonda da mantığa oturtamadığımız birçok olayı gereksiz sahneler kullanmadan açıklayabilirlerse belki başarılı olabilir fakat o kadar soru işareti kaldı ki akıcı bir şekilde işleyip güzel bir finalle bitirebileceklerini sanmıyorum. Güzel bir konuyu başarısız oyunculuklarla , mantık hatalarıyla , abartılı ve saçma diyaloglarla çöpe atmışlar. Yazık gerçekten.

  -spoiler-

  14 eylül 16:27