girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

4. Şans eseri izlemeye başladım dizinin dekoru o kadar güzel ki acaba cennet gerçekten de böyle mi diye sorgulamaya başladım ayrıca dizide bolca ahlak felsefesi barındıyor.

6 nisan 13:43

3. Benim canım dizim, çevremde izleyen kimse yok, mağdurum. Başlığını gördüğüme çok sevindim. Kısaca yanlışlıkla cennete giden yani aslında pek de iyi bir insan olmayan eleanor’un yerini haketmek için değişmeye çabalaması, bir yandan da etrafa çaktırmamaya çalışması denebilir. Tabii mevzu bambaşka noktalara gidiyor bölümler ilerledikçe.

Nasıl anlatayım bilemiyorum, spoiler vermeden dizi anlatmak ne zormuş. Kahkaha attıran yerleri de var ama olayı o değil, hem karakterlerle hem mekanla ilgili çok eğlenceli ayrıntılar var. Cem yılmaz yüzünden İğrenç bir klişe olacak olsa da yazıyorum; tam anlamıyla güldürürken düşündürüyor. Resmen bi an gülüp sonra eleanor gibi “what the fork dude?” Diyebilirsiniz. Minicik bir spoiler olacak ama cennette yani good place’te oldukları için küfür edemiyorlar, eleanor bebeğimin de ağzı pis biraz.

Dizi tam yavaşladı derken değişik yollara sapıyorlar, beni hiç sıkmadı iki sezon boyunca. Yeterince popüler değil diye hem sapıkça bir zevk alıyor hem üzülüyorum. Bu kadar övdüm baştan izleyesim geldi, bir şans verin derim.

20 mart 18:04

2. verdiği felsefi referansları harika olan bir dizi. ayrıca tahani al-jamil adlı bir karakter vardır ki dünyalara bedeldir.

20 mart 16:07


1. kristen bell' in başrolünde olduğu, ilk sezonu (13 bölüm) bu sene biten, ikinci sezon onayını alan absürd komedi dizisi.

--spoiler--

insanlar öldükten sonra iyi yer veya kötü yer olarak iki yere gidiyorlar. cennet cehennem ayrımı gibi de diyebiliriz. bu yerler mimarlar tarafından tasarlanmış, mahalleler olarak geçiyor ve melekler yerine her türlü ihtiyacınızı karşılayan işletim sistemleri var:) ana karakterimiz isim karışıklığı ile kötü yere gitmesi gerekirken kendini iyi yerde buluyor ve dizi de buradan başlayıp devam ediyor.

katılarak güldürmese de bence keyifli bir dizi. 20 dakikalık bölümlerle çok kolay izleniyor.

durum komedilerinden hoşlanıyorsanız, çoğu dizinin sezon finali yaptığı bu günlerde bir şans verebilirsiniz.

ukte : (yazar: professionalcinderella)

17 haziran 2017 12:10