girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

6. Merve Özkaynak'ın önerilerinde görmüştüm ve Netflix'te de görünce, hazır dizilerim sezon finali yapmışken izleyeyim dedim ve sevdim. Tüm zamanlarımın favorileri arasına girmez belki ama gerçekten keyifle seyrettiğim, pek çok süslünün dediği gibi insanı düşündüren bir yanı da olan bir dizi. Öyle hunharca kahkaha atmıyorsunuz ama tebessüm ettiriyor. Kahramanımız Eleanor ölüyor ve isim karışıklığından ötürü aslında pek de iyi bir insan olmamasına rağmen "iyi yer"e gönderiliyor. Eleanor da bu durumu çaktırmadan orada kalmaya devam etmek istiyor.

Çok tatlı arkadaşlıklar var ya. Bir diziye başlayıp başlammaya tumblr'dalki giflerdeni o diyaloglardan karar veriyorum genelde ve bununkiler de muazzam. Yaz günü şans verilebilir, insanı mutlu edecek bir dizi. İlk iki sezon Netflix'te var hatta.

13 temmuz 15:30

5. Şans eseri izlemeye başladım dizinin dekoru o kadar güzel ki acaba cennet gerçekten de böyle mi diye sorgulamaya başladım ayrıca dizide bolca ahlak felsefesi barındıyor.

6 nisan 13:43

4. Benim canım dizim, çevremde izleyen kimse yok, mağdurum. Başlığını gördüğüme çok sevindim. Kısaca yanlışlıkla cennete giden yani aslında pek de iyi bir insan olmayan eleanor’un yerini haketmek için değişmeye çabalaması, bir yandan da etrafa çaktırmamaya çalışması denebilir. Tabii mevzu bambaşka noktalara gidiyor bölümler ilerledikçe.

Nasıl anlatayım bilemiyorum, spoiler vermeden dizi anlatmak ne zormuş. Kahkaha attıran yerleri de var ama olayı o değil, hem karakterlerle hem mekanla ilgili çok eğlenceli ayrıntılar var. Cem yılmaz yüzünden İğrenç bir klişe olacak olsa da yazıyorum; tam anlamıyla güldürürken düşündürüyor. Resmen bi an gülüp sonra eleanor gibi “what the fork dude?” Diyebilirsiniz. Minicik bir spoiler olacak ama cennette yani good place’te oldukları için küfür edemiyorlar, eleanor bebeğimin de ağzı pis biraz.

Dizi tam yavaşladı derken değişik yollara sapıyorlar, beni hiç sıkmadı iki sezon boyunca. Yeterince popüler değil diye hem sapıkça bir zevk alıyor hem üzülüyorum. Bu kadar övdüm baştan izleyesim geldi, bir şans verin derim.

20 mart 18:04


3. ölmüş kişilerin iyi yer ve kötü yer olan bir diyarda ,iyi yere yanlışlıkla kötü birinin gelmesiyle başlayan dizidir.komiktir,felsefiktir,hoştur.

spolier

-

-

-

-

-

--

-

-

-

--

sonu insanı vayyy anasını dedirten cinsten olandizidir..gerçekten aranızda oranın kötü yer olduğunu tahmin eden var mıydı:)

20 mart 17:00 26 mart 07:51

2. verdiği felsefi referansları harika olan bir dizi. ayrıca tahani al-jamil adlı bir karakter vardır ki dünyalara bedeldir.

20 mart 16:07

1. kristen bell' in başrolünde olduğu, ilk sezonu (13 bölüm) bu sene biten, ikinci sezon onayını alan absürd komedi dizisi.

--spoiler--

insanlar öldükten sonra iyi yer veya kötü yer olarak iki yere gidiyorlar. cennet cehennem ayrımı gibi de diyebiliriz. bu yerler mimarlar tarafından tasarlanmış, mahalleler olarak geçiyor ve melekler yerine her türlü ihtiyacınızı karşılayan işletim sistemleri var:) ana karakterimiz isim karışıklığı ile kötü yere gitmesi gerekirken kendini iyi yerde buluyor ve dizi de buradan başlayıp devam ediyor.

katılarak güldürmese de bence keyifli bir dizi. 20 dakikalık bölümlerle çok kolay izleniyor.

durum komedilerinden hoşlanıyorsanız, çoğu dizinin sezon finali yaptığı bu günlerde bir şans verebilirsiniz.

ukte : (yazar: professionalcinderella)

17 haziran 2017 12:10