sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • medya (2)

11. 3.sezon 10. bölümle bu senelik sezon finali yapan ve 4. sezon onayını alan şahane dizi. Az evvel 3. sezonun finalini izledim ve izlemeyi sakın bırakmayın demeye geldim.

Ayrıca stalklamalarım sonucunda Janet'i canlandıran oyuncu Darcy Carden'ın evlenmeden evvelki soyadının Erokan olduğunu gördüm ve stalklamaya devam ettim. Kendisinin aslen Türk olduğunu keşfettim. Büyük annesinin adı hafize fikret, dedesi hüseyin:) (Evet türkiyedeki ilk stalkerlerden biriyim)

Darcy'nin oyunculuğuna bayılıyorum dizideki en sevdiğim karakter Janet. Bu sebeple milliyetçilik duygularım da ufaktan kabardı.

8 aralık 01:39

10. Başlıkta ikinci girdim, bildiğin hayranıyım bu dizinin. Şunu yazmaya geldim: Felsefe profesörü sayın chidi bey sen hayırdır yavrum o vücutla??

(link: https://www.buzzfeed.com/kevinsmith/attention-good-place-fans-chidi-finally-took-his-shirt-off What the fork?)

5 aralık 15:50

9. Dizide Öldükten sonra iyilerin gittiği cennete verilen ad. İzlemesi keyifli, sıkmayan bir komedi yapımı. İki akşamda 1. Sezonu bitti.

Spoiler

.

.

.

.

.

.

.

.

_ ilk Bölümlerden birinde good place mahallesinin fikir babası olan adam sokakta küçük bir köpek görünce birden eli ayağı titremeye başlıyor sinirden. Bu köpeği kim koydu buraya diye bağırıp tekme atıp güneşe fırlatıyor köpeği. O kısımda adamın da oraya yanlışlıkla geldiğini aslında kötü biri olabileceğini düşünmüştüm. Sezon sonunda sebebini anladım. Anlamadığım kısım janet' in bu plandan bağımsız tasarlanmış ve doğru bilgiler sunan bir işletim sistemi olduğunu düşünürsek, aslında hiç olmamış iyi fake elenor için en sevdiği yemek bu tarzı verdiği bilgileri nasıl verdi. Buradaki kişilerin çok da kötü insanlar olmadığını düşünürsek burası muhtelemen medium ya da düşük dozda kötüler için tasarlanmış bir cehennem fikri. Kararsızlığı yüzünden cehenneme giden biri olması çok adaletsiz geliyor kulağa çünkü.

.

.

.

.

.

.

.

Spoiler

27 kasım 10:13 27 kasım 10:14


8. Tam böyle dertler derya olmuşken eve kapanıp izlemelik eğlenceli dizi. İki sezonu 1 hafta içinde izlemiştim. Kime tavsiye etsem bayılmıştı. Sıkmayan, eğlendiren ve düşündüren bir dizi.

22 eylül 19:42 22 eylül 19:42

7. B99 yapımcıları tarafından yapılan, 3 sezonu 27 Eylül’de başlayacak olan absürd komedi dizisi.

Başrollerde canım kristen bell ve ted danson (aşkısı) var. Ayrıca yan karakterlerden jason ( manny jacinto- Up top), tahani ( jameelaa jamil, sen tam bi britishsin aşığım), janet ( d’arcy carden) ve chidi ( william harper) gibi aşşırı tatlı oyuncular var.

-spoiler içerebilir- 

Yapımcıların diğer dizlerinden dolayı sürekli tanıdık konuk oyuncular ile minik minik mutlu ediyor. ( brooklyn 99’ın aiden ve kevin’ı, yine nbc’den aşkım maya rudolph( yine bir snlci), kristen bell’in kocası dax shepard ) 

Ayrıca etik üzerine tartışmaları, iyi ve kötü, cennet ve cehennem üzerine düşündürtüyor. Sonunda konu yine elbette iyi olmanın anlamının cennet ve cehenneme bağlı olmaması gerektiğine geliyor. 

Ucunda bir ödül olmasa bile iyi olmak bizim topluma olan bir borcumuz, olmayınca bir ceza almayacak olsak bile, sırf ilişkilerimizden ötürü iyi olmak, etik davranmak zorundayız diyor. *what do we owe each other? 

  Ayrıca seinfeld, friends, himym göndermeleriyle gülümsetiyor.

—- spoiler yok——

Ben emmy’de komedi dalında görünce bir bakayım dedim, ( ted danson adaydı) zaten kristen bell’i de çok severim, iki sezonu 1 gecede bitirdim. Aşırı tatlı bir dizi. Siz de benim gibi dram sevmiyorsanız beğenebilirsiniz. 

7.5/10 diyorum. Yeni sezonu heyecanla bekliyorum.

ilgili medya:
2
22 eylül 17:57

6. Merve Özkaynak'ın önerilerinde görmüştüm ve Netflix'te de görünce, hazır dizilerim sezon finali yapmışken izleyeyim dedim ve sevdim. Tüm zamanlarımın favorileri arasına girmez belki ama gerçekten keyifle seyrettiğim, pek çok süslünün dediği gibi insanı düşündüren bir yanı da olan bir dizi. Öyle hunharca kahkaha atmıyorsunuz ama tebessüm ettiriyor. Kahramanımız Eleanor ölüyor ve isim karışıklığından ötürü aslında pek de iyi bir insan olmamasına rağmen "iyi yer"e gönderiliyor. Eleanor da bu durumu çaktırmadan orada kalmaya devam etmek istiyor.

Çok tatlı arkadaşlıklar var ya. Bir diziye başlayıp başlammaya tumblr'dalki giflerdeni o diyaloglardan karar veriyorum genelde ve bununkiler de muazzam. Yaz günü şans verilebilir, insanı mutlu edecek bir dizi. İlk iki sezon Netflix'te var hatta.

13 temmuz 15:30

5. Şans eseri izlemeye başladım dizinin dekoru o kadar güzel ki acaba cennet gerçekten de böyle mi diye sorgulamaya başladım ayrıca dizide bolca ahlak felsefesi barındıyor.

6 nisan 13:43


4. Benim canım dizim, çevremde izleyen kimse yok, mağdurum. Başlığını gördüğüme çok sevindim. Kısaca yanlışlıkla cennete giden yani aslında pek de iyi bir insan olmayan eleanor’un yerini haketmek için değişmeye çabalaması, bir yandan da etrafa çaktırmamaya çalışması denebilir. Tabii mevzu bambaşka noktalara gidiyor bölümler ilerledikçe.

Nasıl anlatayım bilemiyorum, spoiler vermeden dizi anlatmak ne zormuş. Kahkaha attıran yerleri de var ama olayı o değil, hem karakterlerle hem mekanla ilgili çok eğlenceli ayrıntılar var. Cem yılmaz yüzünden İğrenç bir klişe olacak olsa da yazıyorum; tam anlamıyla güldürürken düşündürüyor. Resmen bi an gülüp sonra eleanor gibi “what the fork dude?” Diyebilirsiniz. Minicik bir spoiler olacak ama cennette yani good place’te oldukları için küfür edemiyorlar, eleanor bebeğimin de ağzı pis biraz.

Dizi tam yavaşladı derken değişik yollara sapıyorlar, beni hiç sıkmadı iki sezon boyunca. Yeterince popüler değil diye hem sapıkça bir zevk alıyor hem üzülüyorum. Bu kadar övdüm baştan izleyesim geldi, bir şans verin derim.

20 mart 18:04

3. ölmüş kişilerin iyi yer ve kötü yer olan bir diyarda ,iyi yere yanlışlıkla kötü birinin gelmesiyle başlayan dizidir.komiktir,felsefiktir,hoştur.

spolier

-

-

-

-

-

--

-

-

-

--

sonu insanı vayyy anasını dedirten cinsten olandizidir..gerçekten aranızda oranın kötü yer olduğunu tahmin eden var mıydı:)

20 mart 17:00 26 mart 07:51

2. verdiği felsefi referansları harika olan bir dizi. ayrıca tahani al-jamil adlı bir karakter vardır ki dünyalara bedeldir.

20 mart 16:07