sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (63)
 • medya (2)

63. -spoiler görünümlü tahmin girdisi-

Naptınız süslüler. Bütün gece huzursuz uyudum Nick'te ölecek havası var deyince. Ama haklısınız da sanırım Gilead bir şekilde çökecek yani dizi bitmeden ve bence de burada Nick'in ölme ihtimali yüksek. Ama inşallah ölmez çünkü çocuğu ve karısı için kılını dahi kıkırdatmayan o Luke'a bu aile fazla. Gerçekten çok üzgünüm koca dudak umarım öldürmezler seni.

13 ocak 11:25 13 ocak 12:24

62. 2. Sezon için altyazı aradığım bulanın kapımı çalmasını dilediğim dizi.

Cidden biri 2. Sezon altyazısı için yönlendirebilir mi?

Dizi ile ilgili yorumlarım iki post yukarıda o yüzden tekrarlamıyorum.

edit: (yazar: observer)

sayesinde edindim linki. (link: https://subscene.com/subtitles/the-handmaids-tale-second-season-2018 buraya da ekleyelim)

4 ocak 22:24 4 ocak 22:49

61. distopik feminist bir manifestodur, dizisi de güzel ancak kitabınını diziyi izlemiş olsanızda okumanızı şiddetle tavsiye ederim çünkü kitap ile dizi birbirinden ayrı dizi kitaptan esinlenerek uyarlanmış ancak kitap çok daha oturaklı ve karakterin iç sesi ile anlattıkları öyle güzel ki bir çok şey düşündürüyor insana.

27 aralık 2018 12:58

60. Beni o kadar derinden etkileyen bir dizi ki geceleri uykularımı kaçırdı.

Olmaz bu kadar da değil dense bile olabilecek bir distopya yaratılmış. Çarpıcı, vurucu, yıkıcı, düşündürücü... her şey.

İlk izlediğimde gözlerim dolu dolu olmuştu.

“Şimdi bu sıradışı geliyor olabilir. Ama sıradan artık geride kaldı. Alışacaksınız ve bu sizin için sıradan olacak.”

İnsan.. her şeye alışmadı mı zaten..

Kesinlikle sakin kafayla içselleştirerek her insanın izlemesi ve ders çıkartması gereken dizi.

26 aralık 2018 23:51

59. hem kitabını okumuş hem de dizisini seyretmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki çok çarpıcı. Özellikle erkeklerin kesinlikle seyretmesi lazım. Gerçi kitap sadece 1.sezonu kapsadığı için 2.sezonda boş geçen ve tekrara düşen çok fazla kısım var. Ama yine de etkisinden çıkamadım. Emmy ve Altın Küre’yi toplamakta haklı bir yapımmış. Nisan 2019 hemen gel. Dip not: 1990 yapımı Alman film versiyonunu seyretmek için link arıyorum bulabilen varsa süper olur. 

16 aralık 2018 14:19 16 aralık 2018 23:30

58. flasbackleriyle ruhumu yaralayan dizi. Hani bir sahnede june "öncesinde uyuyorduk farkedemedik" tarzı cümleler kuruyor ya tam olarak ana konuyu orda açıklıyor aslında. Etrafımızda bir sürü olay oluyor, acaba farkında mıyız? zaten rejim değişikliği öyle birden gelmez. Yavaş yavaş, alıştırarak yaparlar. Sonra bir bakmışsın ellerin bağlı. Gözümüzü açmamız lazım. Çevremdeki bütün kadınlara izletmek istiyorum bu yüzden. Son olarak En sevdiğim karakter nick, nefret ettiğimse serena oldu. Kadınlığından utan diyorum ona sadece. 

29 kasım 2018 19:57

57. önce kitabını okudum şimdi 1. sezonu bitirmek üzereyim.ilk defa dizisi/filmi kitabından daha çarpıcı olan bir kurgu izliyorum. dizi kitaptaki boşlukları dolduruyor resmen.

5 kasım 2018 13:32

56. Romanı okumuş, dizinin de 2. sezonunu bitirmiş biri olarak yazıyorum romanda atwood sadece ana fikri vermiş. Bruce miller bu fikri almış, yürümüş. Diziyi çok beğendim, romanı da okumak isterim, derseniz okuyun ama okumazsanız kurgu açısından bir kaybınız olmaz.

18 ekim 2018 18:19

55. Ders çalışmadan önce bir bölüm izleyeyim diye 2. Sezona başladım, bölüm sonunda şarap açıp diğer bölüme geçtim. Gelmiş geçmiş en gerçekçi distopya.

30 eylül 2018 16:57

54. uzun bir süre merak edip bir türlü fırsat bulup başlayamamıştım. the sinner'dan sonra yine "din baskısı" tabanlı bir dizi daha izleyip bitirince psikolojim iyice alt üst oldu. kafamdakileri toparlayıp buraya yazamadım bile. fakat yine de her türk kadınının izlemesi gereken bir dizidir. din olgusunun abartılması, çıkarlar için kullanılması dünyanın neresinde olursa olsun pislikleri doğuruyor bunu gördüm. ve yine her zaman olduğu gibi erkeklere hiç zarar gelmezken kadınlara dünya zindan oluyor ve birbirinin ezilmesine susan kadınlar yüzünden düzene baş kaldırılamıyor. gerçekten dizinin bir çok bölümünde ağladım ve izlediğim günlerde ruh gibi gezdim. o kadar yakınız ki dizideki tabloya, korkuyorum... belki damızlık olmayız ama zamanla susturulup tüm haklarımız elimizden alınabilir. o yüzden susmayın arkadaşlar. feminist olmanıza gerek yok. kahkaha atma hakkınızı, özgürce giyinme hakkınızı, istediğinizi yapma hakkınızı savunun. kimse bir anda sizi eve kapatmayacak zaten, böyle yavaş yavaş yapacaklar herşeyi. hiçkimseye hiçbir zaman özgürlüğünüz hakkında taviz vermeyin.

7 eylül 2018 11:37

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar