sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (28)
 • medya (0)

28. Zamanı lineer değil dairesel gördüğümüz korku ve dram türünde dizi. Korku ögeleri çok başarılıydı, ışık açık izleyip yine de yerimden zıpladığım sahneler oldu. Aile kavramı, çocukluk travmaları - yetişkinlik ilişkisi de çok iyi işlenmiş ama gizem ögesini gereksiz uzattıklarına inanıyorum. Yeni sezonda perili ev ve delilik konusunda verecek bir şeyi kalmadı benim için.

22 aralık 2018 14:42

27. bu tür konulu dizi ve filmlere merakım olduğu için 4 günde bitirdiğim dizi oldu. son bölümünü bugün izledim, ben genel olarak beğendim ve ürpertici buldum diziyi. bir de bu tür korku içerikli yapımlar da mevcut olan sahnelerin korkunç karakterlerin ve seslerin abartılması durumu bu dizi de genel olarak yok denilecek kadar azdı. ürkütücü sahneleri ve sesleri çok yerinde buldum.

oyunculuklar çok başarılıydı, özellikle nell karakterinin yetişkin halini canlandıran kızın çok duru bir güzelliği vardı. çocuk oyuncular da çok sevimliydi hele nell ve luke favorim oldular. karakterlerin ayrı ayrı işlenişi, psikolojik açıdan nasıl etkilendikleri detaylı bir biçimde işlenmiş. ağırlıklı olarak gerilim filmi olmasına rağmen, bazı sahneler beni çok duygulandırdı bunu da söylemeden geçemeyeceğim. kaliteli bir dizi olduğunu düşünüyorum, kendi adıma her bölümü heyecan ve merakla izledim. 

dipnot: bilinçaltınız bu tür görüntüleri hemen kapmaya elverişli durumdaysa özellikle gece yatmadan önce izlemeyin, dün gece 2 bölüm izleyip yattığımda ölümler, mezarlıklar ve garip yaratıklar ağırlıklı rüyalar gördüm. 

21 aralık 2018 21:31 21 aralık 2018 21:33

26. muhteşem bir dizidir. Tek solukta izlenmiştir.

17 aralık 2018 17:38

25. 4 bölüm izledim ve başıma bir şey gelmeyecekse saçma ve gereksiz buldum, hiç beğenmedim. Sanırım ilerleyen bölümlerde dram, aile bağları falan oluyormuş ama o kadar bekleyebileceğimi sanmam.

17 aralık 2018 01:29

24. isminin yanlış çevrildiği dizi. dizinin çevirmeni kelime oyunu yapmak istemiş galiba ama olmamış. hill house'tan kasıt hill'lerin evi aslında. yoksa dizideki ev tepede falan değil ormanda konuşlanmış.

düzenleme: işbu girdi başlık (bkz: tepedeki ev) iken yazılmıştır. başlık değişince anlamsız durdu tabi.

16 aralık 2018 20:50 17 aralık 2018 19:26

23. kardeşimle dün tek oturuşta (gerçekten) bitirdiğimiz dizi. Çok fazla korku filmi izleyen biri olarak söyleyebileceğim şey her yapım ne yazık ki çok güzel olmuyor. Daha fazla Korkutmak için senaryoyu saçmalaştırabiliyorlar. Bu dizide ise Görsellik, yapım ve daha birçok şey harikaydı. Korku/gerilimseverler koşun izleyin bence siz de beğeneceksiniz.

16 aralık 2018 11:30

22. İki günde bitirdiğim bir netflix dizisi. Dizinin ingilizce adı the haunting of hill house. Türkçe’ye tepedeki ev diye çevrilmiş ama hill evin önceki sahiplerinin soyadı. Ben bu yüzden hill house dendiğini düşünüyorum. Tepedeki ev diye çevirmek mantıklı gelmedi o yüzden. Neyse Dizinin shirley jackson’ın aynı isimli romanından uyarlandığı söyleniyor. Ama konuları çok farklı. Bazı karakter isimleri ortak. Bu evde yaşayan 5 kardeş bu evden fazlasıyla etkileniyorlar. Biz de bunu izliyoruz. Evin gizemini çözmeye çalışıyoruz. Çekimler, sahne geçişleri çok başarılı bence. Korkudan ziyade gerilim ağırlıklı bir dizi olduğunu düşünüyorum. Özellikle son bölümleri de fazlasıyla dram içeriyor. Korku temalı dizilerde, filmlerde karakterler havada kalır genelde. Ama bu dizide olaylar karakterlerin bakış açısından anlatılmış. Karakterlerle empati kurabiliyoruz. Ben çok beğendim diziyi. Çok heyecanlandım iki günde izledim ama keşke daha yavaş sindire sindire izleseydim. İkinci sezonu çekilirse yine izlerim. İkinci sezonda evin önceki sahiplerinin hikayesini görmek ilgimi çeker hem böylece evin olayını daha iyi anlamış oluruz. 

Edit: theodora karakterini angelina jolie’ye benzettim. 

 ***spoiler***

Ev bana biraz ahs murder house’ı hatırlattı. Yani ölenlerin orda kalması vs. O yüzden de bu kadar sevmiş olabilirim. 

14 aralık 2018 23:17 15 aralık 2018 09:52

21. Ben bu diziyi bir günde bitirdim. Perili evin bir tık üstü ve ev dışındaki sahneleri sayesinde daha izlenilebilir yapıyor diziyi

14 aralık 2018 17:32

20. Güzel bir dizi hikayesi akıcı ancak ben hiç korkmadım. Korku anlamında yüksek beklentileriniz varsa boşa çıkabilir. Onun dışında vakit geçirmek için ideal hikayesi kendine çekiyor

11 aralık 2018 22:09

19. Uzun zamandır en beğendiğim yapımlardan biriydi. Oyunculuklar ayrı ayrı çok başarılıydı. İki günde sabahlayarak bitirdim

5 aralık 2018 22:36 6 aralık 2018 00:37

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar