yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (0)

  30. Bana verecek hiçbir şeyi kalmadı derken 2.sezona ahs gibi yeni hikayeyle devam edeceğini duyurmuş dizi. Yine izleyeceğim ahshf

  22 şubat 19:40

  29. sadece 5. bölümün sonu için bile izlenir. gerçekten çok etkilenmiştim o bölümün sonunda. keşke böyle gerilim filmleri olsa dedirtti. korku çok sayılmaz bence çünkü ben baya tırsak biriyim, korku filmi izlerken çok gerilirim ama bunda yer yer anlık irkilten şeyler var sadece. o yüzden bence korku dizisi diye izlememezlik yapmayın. ayrıca 6. bölümün yaklaşık ilk 20 dakikası da adeta bir şölendi. yönetmen resmen film çekiyormuşçasına aşırı özenmiş. başarılı bir iş olmuş gerçekten. 

  theo’yu oynayan güzellik de yönetmenin eşiymiş. 

  olivia’yı oynayan kadın da pek güzel.

  22 ocak 13:21 22 ocak 13:22

  28. Zamanı lineer değil dairesel gördüğümüz korku ve dram türünde dizi. Korku ögeleri çok başarılıydı, ışık açık izleyip yine de yerimden zıpladığım sahneler oldu. Aile kavramı, çocukluk travmaları - yetişkinlik ilişkisi de çok iyi işlenmiş ama gizem ögesini gereksiz uzattıklarına inanıyorum. Yeni sezonda perili ev ve delilik konusunda verecek bir şeyi kalmadı benim için.

  22 aralık 2018 14:42

  27. bu tür konulu dizi ve filmlere merakım olduğu için 4 günde bitirdiğim dizi oldu. son bölümünü bugün izledim, ben genel olarak beğendim ve ürpertici buldum diziyi. bir de bu tür korku içerikli yapımlar da mevcut olan sahnelerin korkunç karakterlerin ve seslerin abartılması durumu bu dizi de genel olarak yok denilecek kadar azdı. ürkütücü sahneleri ve sesleri çok yerinde buldum.

  oyunculuklar çok başarılıydı, özellikle nell karakterinin yetişkin halini canlandıran kızın çok duru bir güzelliği vardı. çocuk oyuncular da çok sevimliydi hele nell ve luke favorim oldular. karakterlerin ayrı ayrı işlenişi, psikolojik açıdan nasıl etkilendikleri detaylı bir biçimde işlenmiş. ağırlıklı olarak gerilim filmi olmasına rağmen, bazı sahneler beni çok duygulandırdı bunu da söylemeden geçemeyeceğim. kaliteli bir dizi olduğunu düşünüyorum, kendi adıma her bölümü heyecan ve merakla izledim. 

  dipnot: bilinçaltınız bu tür görüntüleri hemen kapmaya elverişli durumdaysa özellikle gece yatmadan önce izlemeyin, dün gece 2 bölüm izleyip yattığımda ölümler, mezarlıklar ve garip yaratıklar ağırlıklı rüyalar gördüm. 

  21 aralık 2018 21:31 21 aralık 2018 21:33

  26. Bir günde bitirdiğim ve ikinci sezonu delice beklediğim netflix dizisi ama bu ağır eleştirilerim olmadığı anlamına da gelmiyor tabi. Beğenimin sebebi de tamamen kurgu ve oyuncular, uyarlanışı biraz meeh olmuş.

  Dizi iki farklı zaman diliminde geçiyor, geçmiş ve günümüz. sürekli flashbacklerle ilerliyor. Bazı sahneler de sürekli tekrar ediyor. Atıyorum karı koca tartışıyorlar. İlk bölümde tartışma anını, ikinci bölümde tartışmaya neden olan şeyi ve tartışma anını, üçüncü bölümde tartışma öncesini, tartışmaya neden olan şeyi ve tartışma anını izliyoruz. Sahne tekrarları beni biraz sıktı açıkçası, bazı sahneleri atladım izlerken. Bu tarzı sevmeyenler olduğunu da biliyorum, o yüzden belirteyim dedim. Günümüzde çekilen sahnelerde daha çok aile draması izlerken geçmişteki sahnelerde, yani hill house’da, daha çok bu dramaya neden olan korkutucu sebepleri izliyoruz. Genel olarak aşırı korkutacak bir dizi değil bence ama özellikle 5. bölümde böö tarzı ani korku sahneleri daha yoğun. Aynı şekilde çok dramatik de bulamadım açıkçası ki ben animasyon filmlerinde bile ağlayan bir insanımdır. Dizide nerdeyse her sahnede hayalet saklamışlar ve bir kısmını izlerken fark etmek imkansız, aşırı küçük detaylar halinde. Bölümleri uzun, çoğu bir saat. Biraz türk dizilerine de benzettim açıkçası. Karakter bir yere kitlenip kalır ve uzun bir sürenin ardından sahne nihayet bizle paylaşılır. Anlamsız boş bakışmalar, tamamen oyalanmaya dayalı anlamsız sahneler izlediğim yabancı dizilere göre daha göze batıcı. Bu kısımları da atladım izlerken. Kurguyu beğendim ama, özellikle bazı sahnelerden inanılmaz etkilendim. Aşağıda spoiler uyarısıyla bahsedeceğim. bir bölümü bitirdiğimde ikinci bölümü merak ederek açtım çoğu zaman. Sürükleyiciydi yani ama cevaplanmamış bir sürü sorum kaldı benim.

  Burdan sonrası spoiler——

  Oyuncuları ve oyunculuklarını ben de beğendim açıkçası. Hele ki theo’nun angelina’ya benzerliğini inanılmaz enteresan geldi bana. Ve tabii dizideki annesine benzerliği de. Theo’nun 6. his yeteneğiyle tacize uğrayan çocuğun olayını çözüşü gerçekten efsaneydi. O bodrumdaki koltuk sahnesi beni gerçekten etkilemeyi başaran sahnelerdendi.

  Çarpık boyunlu kadının nellie’nin bizzat kendisi olduğunu öğrendiğimde wtf oldum, inanılmaz bi kurguydu bence. En korktuğum sahneler de yine nellie’ye ait. Çocukluğu kanepede yatarken paralel bir şekilde havada duruşu inanılmaz gerdi, rahatsız etti beni. Ölmeden önce boş evde yaptığı dans da epey etkiledi. cenazesinde, shirley’in evindeki dream house kırıldığında babası ve theo toplamaya çalışırken içerden sürünerek çıkışı; shirley ve theo tepedeki eve giderken, birden arabanın arkasından fırlayıp çığlık atışı ödümü patlatan nadir sahnelerdendi. Aynı şekilde ölürken de çarpık boyunlu kadın olarak sahneleri peşpeşe gördüğümüzde de epey etkilendim. Cenaze kısmı gereksiz uzatılmıştı ama bence.

  Abigail’in gerçek çıkmasına ben de çok şaşırdım, Kırmızı odaya hepsinin girdiğini öğrenince de. O sahneleri de peşpeşe izleyince nasıl fark etmemişim dedim, hepsinde aynı yerde aynı cam. Kurgu, hatta bu kısımda uyarlanışı da gerçekten iyiydi.

  Son olarak final sahnelerini de epey beğendim. Luke’un 2 pastası üflemesi, tüm ailenin beraber olması falan derken mutlu son hoştu. Ama steven o evde neden hiç paranormal bir olay yaşamadı, theo ve annesi “duyarlı” iken diğer çocuklarda neden böyle bir şey yoktu veya en başından bu duyarlılık hali nereye dayanıyordu gerçekten merak ediyorum, görmek isterdim. Aynı şekilde evin tarihini de merak ediyordum ama son sahnede yapılan kötü safi kötüdür, her kötünün bir nedeni yoktur tarzı seslendirme bir nebze tatmin etti. En azından atlamamışlar dedim. İkinci sezon aynı karakterle mi devam eder yoksa american horror story gibi farklı bir kurgu mu çekerler bilmiyorum ama devam ederse umarım sorularıma da yanıt verirler. Alanında çok çok fazla örneği yok, olanlar içerisinde de başarılı olduğunu düşünüyorum ama hayatımın dizilerinden olamadı. Şahsi puanım ise 7/10.

  Edit: yazım yanlışları.

  20 aralık 2018 20:58 20 aralık 2018 21:04

  25. muhteşem bir dizidir. Tek solukta izlenmiştir.

  17 aralık 2018 17:38

  24. 4 bölüm izledim ve başıma bir şey gelmeyecekse saçma ve gereksiz buldum, hiç beğenmedim. Sanırım ilerleyen bölümlerde dram, aile bağları falan oluyormuş ama o kadar bekleyebileceğimi sanmam.

  17 aralık 2018 01:29

  23. kardeşimle dün tek oturuşta (gerçekten) bitirdiğimiz dizi. Çok fazla korku filmi izleyen biri olarak söyleyebileceğim şey her yapım ne yazık ki çok güzel olmuyor. Daha fazla Korkutmak için senaryoyu saçmalaştırabiliyorlar. Bu dizide ise Görsellik, yapım ve daha birçok şey harikaydı. Korku/gerilimseverler koşun izleyin bence siz de beğeneceksiniz.

  16 aralık 2018 11:30

  22. İki günde bitirdiğim bir netflix dizisi. Dizinin ingilizce adı the haunting of hill house. Türkçe’ye tepedeki ev diye çevrilmiş ama hill evin önceki sahiplerinin soyadı. Ben bu yüzden hill house dendiğini düşünüyorum. Tepedeki ev diye çevirmek mantıklı gelmedi o yüzden. Neyse Dizinin shirley jackson’ın aynı isimli romanından uyarlandığı söyleniyor. Ama konuları çok farklı. Bazı karakter isimleri ortak. Bu evde yaşayan 5 kardeş bu evden fazlasıyla etkileniyorlar. Biz de bunu izliyoruz. Evin gizemini çözmeye çalışıyoruz. Çekimler, sahne geçişleri çok başarılı bence. Korkudan ziyade gerilim ağırlıklı bir dizi olduğunu düşünüyorum. Özellikle son bölümleri de fazlasıyla dram içeriyor. Korku temalı dizilerde, filmlerde karakterler havada kalır genelde. Ama bu dizide olaylar karakterlerin bakış açısından anlatılmış. Karakterlerle empati kurabiliyoruz. Ben çok beğendim diziyi. Çok heyecanlandım iki günde izledim ama keşke daha yavaş sindire sindire izleseydim. İkinci sezonu çekilirse yine izlerim. İkinci sezonda evin önceki sahiplerinin hikayesini görmek ilgimi çeker hem böylece evin olayını daha iyi anlamış oluruz. 

  Edit: theodora karakterini angelina jolie’ye benzettim. 

   ***spoiler***

  Ev bana biraz ahs murder house’ı hatırlattı. Yani ölenlerin orda kalması vs. O yüzden de bu kadar sevmiş olabilirim. 

  14 aralık 2018 23:17 15 aralık 2018 09:52

  21. Ben bu diziyi bir günde bitirdim. Perili evin bir tık üstü ve ev dışındaki sahneleri sayesinde daha izlenilebilir yapıyor diziyi

  14 aralık 2018 17:32