sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (20)
 • medya (0)

20. Uzun zamandır en beğendiğim yapımlardan biriydi. Oyunculuklar ayrı ayrı çok başarılıydı. İki günde sabahlayarak bitirdim

5 aralık 22:36 6 aralık 00:37

19. 6.bölümü izlediğim en iyi dizi bölümlerinden biri olan gerilim/dram karışımı çok başarılı netflix dizisi.

5 aralık 17:52

18. içinde bir adet paralel evren angelina jolie si bulunduran dizi. nasıl bir cast oluşturmuşlar yarabbim kadın oyuncuların hepsi birbirinden güzel.

3 aralık 16:56


17. netflix’in bana göre The Crowne’dan sonra yapmış olduğu en iyi yapımdır. korku-gerilim türünün yanında güçlü senaryosu, kurgusu ve oyunculuklarıyla göz dolduran bir iş ortaya çıkmış. bana korkudan çok psikolojik bir tür gibi geldi. Tabi olay 5. Bölümü saymıyorum orada bende gerçekten korktum. film versiyonu da varmış cesaret edebilirsem onu da izleyeceğim çünkü film dört saat. 

3 aralık 16:09

16. Dün sabah başlayıp bu gece bitirdiğim, beni korkutmaktan daha çok ağlatan korku/gerilim temalı netflix’in yeni dizisi. 

Tek kelimeyle ba-yıl-dım! Her ne kadar klişe bir konuya sahip olsa da oyunculuklar (gizlinot: Küçük nell, seni öpüyorum bebeğim) ve kurgunun işlenişi ile türünün benzerlerinden ayrılıyor. İzleyin, izlettirin arkadaşlar 

23 kasım 00:47

15. Gerilim/dram türündeki netflix dizisi. İçinde barındırdığı öğelerden dolayı gerilim denebilir ama sizi geren o korku filmi müzikleri ya da kenardan köşeden fırlayan hayaletler pek yok. Bu halini çok sevdim çünkü diğerleri ani bir korku yaşatırken kolaya kaçılmış hissi yaşatıyor. Konusuna gelecek olursak tepedeki evi satın alıp, yenileyip, karla satmayı amaçlayan 5 çocuklu bir ailenin evde yaşadığı paranormal olayları konu alıyor. Biz hikayeyi günümüzde çocukların büyük halleriyle izleyip zaman zaman eski anılara gidiyoruz. Burada da şu soru var. Gerçekten bu olaylar oluyor mu yoksa küçük çocukların akıllarındaki bir oyun mu? Daha kötüsü annenin mental bir rahatsızlığı mı var? Dizi boyunca yapılan flashbacklerle bunlara yoğunlaşılıyor. Sizin kafanızda olayı tamamlamanız gerekiyor bir ileri bir geri gittiğimiz için. Benim hoşuma giden bir dizi oldu. daha fazla şey yazmak istesem de spoilere girer korkusuyla yazamıyorum. Finali beni tam olarak tatmin etti diyemem. Daha komplike bir şey bekliyordum. Ve aklımdaki bazı şeylere de en basitinden neden bunlar oluyor peki sorusuna da cevap bulamadım.

20 kasım 16:35

14. Bu dizi bu sene çıkmış diziler arasında en iyisi bana göre.korku diye lanse edilse de gerilim ve dram denilebilir.ay ben korkarım diyip izlememezlik etmeyin.bazi bölümleri biraz uzatmış da olsalar,her bolum bir filmdi sanki.genelde korku filmleri mesaj içermez,bu yüzden bu dizi diğerlerinden ayrı tutmak lazım.aman diziyi dışarda izlemeyin ağlamamak için kendinizi tutmak zorunda kalmayın.

10 kasım 16:02


13. korku sosu katılmış bir aile draması.

kolay korkan ve korkmaktan hoşlanmayan biri olarak mesafeli yaklaşmıştım ama geçen haftasonu bir çırpıda bitti. böh! sahneleri biraz bol, klişeler de kendine yer bulmuş, ama o çekimler... o 6. bölümün ilk 15 dk'sı... o yol kenarında yapılan ölüm tiradı... o kadar özenilmiş, ayrıntılarına dikkat edilmiş bir dizi ki. tekrar başlamamak için kendimi zor tutuyorum. hızlıca hevesimi alıp tüketmek istemiyorum. imdb puanını kesinlikle hak ediyor.

2 kasım 11:50

12. Genelde korku filmlerini ve dizilerini sevmeyen biri olarak arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım. Artık pms'den mi yoksa benimle mi alakalı bilmiyorum da hayatımda hiç 4.cü bölümde ağladığım kadar ağlamamıştım. Tavsiye ederim, güzel bi dizi.

Not: Benim gibi tırsaksanız geceleri izlemeyin.

28 ekim 15:00

11. Korku dizisi diye başladık helak olduk ağlamaktan

---spoiler----

Nell ve luke'un çocukluklarına bayıldım öncelikle ve theo,olivia afet gibilerdi.beni en çok şaşırtan olay abigailin gerçekten gerçek olması oldu,clara ve eşine bu sebepten çok üzüldüm hele son sahnede clara ölürken eşinin onu eve getirmesi,çocuklarıyla birarada kendilerini görmeleri beni çok etkiledi.diğer etkileyen sahne nellin öldükten sonra bile kardeşlerini düşünüp onları kurtarmasıydı,küçük nellin luke'a ısrarla git demesi...babasının bunca zaman hiçbir şey anlatmaması ve çocuklarının onu düşman bilmesi beni sebepsizce depresif yaptı,adam hep onlar için uğraşmıştı ama farkında değillerdi tabi en sonunda gerizekalı steve olayı anladığında babaları yine onlar için kendini feda etti,bi yandan bunca zaman sonra babalarını anladıktan hemen sonra böyle bir şeyin olması üzdü bi yandan da babaları her zaman aşık olduğu karısının ve kızının yanında ev var olduğu sürece olacak.yalnız abi babanıza bi yas falan tutsaydınız bari ya.

luke ve nelli oynayan oyuncular o kadar iyi oynamış ki o kaybolmuşluğu ve çaresizliği çok iyi yansıttılar belki de o yüzden bu kadar etkiledi.steve ve shirleyi hiç sevmedim ve çok çok gıcık oldum.

---spoiler---

Ve evet theo angelina jolieye çok benziyor

28 ekim 01:50 28 ekim 01:51