girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

5. bir brit marling draması, amerikan yapımı bilim kurgu dizisidir. 7 sene önce kaybolan ve gözleri görmeyen bir kızın bulunduktan sonra gözlerinin görüyor olmasının yanında yaşadığı olaylar anlatılmaktadır. 

konusu biraz ağır ilerler ama merak etmeden de duramazsınız.

12 ocak 15:01

4. Çok güzel çok etkileyici bir netflix dizisidir. Filmdeki müzikler, mekanlar, her sahnede kullanılan mor ve tonları, sahnelerdeki gizli semboller... Gerçekten insan çok etkileniyor. Konusunu kabaca "7 yıl kaybolan bir kızın eve geri dönmesi, yeni hayatında yaşadıkları, o yedi senede başından gecenler" diye anlatabilirim.

Spoiler

.....................

Son bölümünde anlamadığım yerler oldu. Mesela çocuklar OA'in yanına giderken kapıyı açık bırakmalarını istemişti ama sezon finalinde buna değinmediler.

Çocuğun OA'in evinde kitapları bulduğu sahnede psikologun o saatte evde ne işi vardı?

OA'in evindeki kitaplar kabartmalı kitaplar miydi? Değilse bu kız okumayı nerden öğrendi?

2. sezonunun da geleceğini hesaba katarsak bence "hepsini OA uydurmuş böyle son mu olur?" demek için çok erken.

Oyuncuların hepsi rolüne o kadar yakışmış ki. En çok öğretmenin hikayesi ve şiddet eğilimli çocuğun hikayesi etkiledi beni.

Beş kişinin okulla bağlantılı olmasının bir anlamı vardı. Sezon finalindeki saldırıyı önlemek.

Sezon finalinde dizi bize bir belirsizlik sunuyor. Saldırgan beş kişinin hareketi sayesinde mi kurtuldu yoksa hepsi yalan mıydı?

Bence OA akıl hastası ve bunları uydurdu diyemeyiz. İkinci sezonda bizi siyah ve beyazın savaşı bekliyor olabilir. Homer ve diğerlerini tekrar göreceğiz. Eğer gerçekten bir melek varsa şeytan da gelecektir.

Bu arada Yaptıkları hareketler saçma değildir. Yoga ve şamanizm hareketleridir çoğu.

.............

Spoiler bitti.

18 ocak 2017 12:06 18 ocak 2017 12:09

3. dikkat çekici başlayıp ortalarında karakterlerin ateş, su, hava, toprak, bükücülere dönüştüğü dizi.

o hareketler ne saçmadır öyle. umarım fantastikleşicez diye saçmalamaya devam etmezler.

10 ocak 2017 18:54


2. sonunu büyük bir çoğunluğun saçma bir kesimin de anlamadığı bir netflix dizisi. ben de cidden anlamadım yani anlayabilenler anlatsa keşke. hayır böyle 2. sezonda mı anlıcaz onu da kestiremedim 2 günde bitti ama sebebi bölüm sonlarının aşırı merak ettirici şekilde bitmesi.

****spoiler****

okula ateş açan kimdi neydi onu da anlamadım ama bunlar güya o çok etkili dansı yaptılar arkadan aşçı adamı yere indirdi yani so? vallahi nası bi kafa senaristlerdeki bilemedim.

9 ocak 2017 23:01

1. yeni yayınlanan netflix dizisi. gizem ve drama türünde olan bu dizi, 7 yıl boyunca kaybolduğu düşünülen ve kaybolduğunda görme özürlülüğü olan kızın, bulunduğunda ise görme yetisini yeniden kazanması kimilerine göre mucize, kimilerine göre de tehlike olarak görünür.

(link: https://www.youtube.com/watch?v=bhV2YLv3T5o fragmanı buraya bırakıyorum.)

18 aralık 2016 01:27