girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

6. Ben gerçekten komedi adı altında çıkan filmlere, dizilere gülmeyen biriyim. Kültür farkından mı, espri anlayışından mı artık bilemiyorum ama hollywood komedi filmleri güldürmüyor beni.

Twitter'dan takip ettiğim bir kız çok övüyordu bunu, dedim açıp izliyim kesin beğenmicem neyse diye oturup başladım izlemeye ama ben hayatımda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Hiçbir diziye gülmeyen ben, diziyi durdurup dakikalarca güldüm. İlk sezonu o gün bitirdim sonra bitmesin diye yavaş yavaş izlemeye başladım ama sonra 8 ve 9'uncu sezonlarda ilk baştaki gibi gülememeye başladım. Nedeni de spoiler, söylemeyeyim. Ama güzel başlamanızı tavsiye ederim.

25 ekim 16:52

5. ricky gervais'in yarattığı, steve carell'in oynadığı bir şey tatsız olamaz ya diye başlayıp 3 yıl içinde 2 kere bitirdiğim 9 sezonluk dünyanın en komik şeyi. kardeşime önerdim o da hıphızlı izledi bitirdi, ki kendisi brooklyn 99'a falan burun kıvırmış birisi? :/

işte anca 2 dizi daha var izlediğim bir ton dizi içinde bu dizinin komikliğine yakın bir komiklik bulabildiğim:

1- brooklyn nine nine (onun da ilk 2 sezonu hatta sadece)

2- flight of the conchords (müzikli yerleri çok bunun, herkes sevmeyebilir)

bunlar dışında friends falan komik değil eğlenceli dizi mesela bence. komik dizi diyince gülmekten sıradaki espriyi kaçırmak gibi düşünüyorum ben hep. o yüzden saçma sapan kamera açılarıyla+ zoomlarıyla, dialoglarıyla, yan rollerinin diziye etkisiyle çıtayı belirleyen dizi budur bana göre

24 ekim 17:05 24 ekim 18:19

4. Bunu yazarken bile heyecanlandım. Friends’e en sevdiğim komedi dizisi derdim, taa ki The Office ile tanışana kadar. Bana Friends’ i falan unutturdu. O kadar çok seviyorum ki, her bölümünü bin kez izleyebilirim. Ne zaman kendimi mutsuz, kötü hissetsem açıp izliyorum ve birden dünyanın en mutlu insanı oluyorum. 

 Her karakteri çok tatlı ve çok komik hepsini çok seviyorum; fakat benim için Michael Scott’un yeri apayrı. İlk başlarda çok sinir oluyordum, ne kadar gereksiz bir karakter diyordum ki sonradan o, diziden ayrılırken resmen bir saat ağlamıştım nsksjskssk. Dünyanın en komik karakterini yaratmışlar ve Steve Carell sen nasıl bir oyuncusun, karakteri oynamamış yaşamış resmen. İngiliz versiyonu da izlemek istiyorum; fakat hiçbir yerde bölümleri bulamadım :(  

23 ekim 20:30 24 ekim 14:54


3. tüm karakterlerle en az bir ortak noktam olması, oyuncular sanki gerçekten dunder mifflin’de kağıt satan kişilermiş havasını verebilmeleri, tempoyu hiçbir zaman düşürmemeleri ve beni oldukça mutsuz bir ruh halindeyken bambaşka bir insana dönüştürmesi bu diziyi benim için dünyanın en güzel dizisi kılıyor. ilk defa bir dizinin tüm bölümlerini severek, sıkılmadan, sanki ilk kez izliyormuşçasına heyecanla defalarca izledim (scott’s tots hariç onu izlerken hala michael için çok utanırım sjdksjdl) ve her izleyişimde kaçırdığım küçük detaylar buluyorum hala. dizi ekibinden herhangi birini görsem herhalde dünyanın en mutlu insanı olurum. benim için çok çok özeller çünkü. 

bu diziyi izlemeye layık gördüğüm birkaç arkadaşıma da çok önerdim izleyin diye bir türlü izlemediler. michael scott, dwight schrute ve nicelerini tanımıyor olmak onların kaybı ne diyeyim. 

28 mart 14:48

2. izledikten sonra uzun süre boyunca birisi saçma bir şey söylediğinde bakacak kamera aramama neden olan dizi. (gizlinot: izleyen anlar ) her ne kadar daha ilk sezondan spoiler yemiş olsam da izlemeyi bırakmadım. efsane bir dizidir.

22 aralık 2016 19:06

1. uzun zamandır başlamak istiyordum sonunda bu ay başladım 3.sezon bitmek üzere. diziye başlarken bir ofis hayatında 9 sezonluk ne olay yazmışlar da komedi dizisi yapmışlar diyordum ancakk, ilk sezon biterken karakterler tam olarak oturmaya başlamıştı. herkesin net özellikleri belli oldu. steve carrell ın müthiş bir oyunculuğu var tabii ki dwight karakteri de çok orjinal (gizlinot: michael ve dwight > batman ve robin). jim ise karşıma çıkmasını istediğim koca modeli (gizlinot: swh)

başlarda diziye alışma sürecimde fonda kahkaha sesi olmaması biraz garip gelmişti ama diziye çabucak alıştım. hemen bitmesin diye azar azar izliyorum <3

22 aralık 2016 16:44