yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (11)
  • medya (3)
  4

  26. Kuru cildime iyi gelen bir ürün. İki aşamalı nemlendirme yapıyorum ilk aşamada bu ürünü kullanıyorum. Temiz hafif nemli cildime sürüyorum ki cildimin kendi nemini değil suyu çeksin diye eğer kuru cilde uygularsanız daha da kurutur. Ben ilk zamanlar bilmediğim için kuru cilde uyguluyordum ve ne biçim ürün diye düşünmüştüm meğer yanlış uyguluyormuşum. Bunu sürünce nemlendiricim de daha iyi emiliyor gibi geldi bana. Bir şişe bitirdim şimdi ikincisine geçtim gerçekten memnunum. 

  *sürerken köpürüyor biraz benlik sorun değil ama bilmenizde fayda var 

  *fiyatı yurtdışında uygun burada gereksiz pahalı. Denemedim ama sephorada satılan the inkey list’in de hyaluronic asit serumu varmış eğer ordinary’e ulaşamazsam onu almayı düşünüyorum

  *yapış yapış his bırakmıyor kolay emiliyor bence her cilt tipine uygun ama kuru cilde tabi ki yeterli değil 

  Bitince bulabilirsem yine alırım memnunum 

  17 eylül 09:15

  25. 1 aylık kullanımda hiç bir etkisini göremediğim şişirilmiş bir ürün. öncelikle nemlendiricimin etkisinde bir değişiklik olmadığı gibi yüzümde yapış yapış bir his bırakmasından hiç hoşlanmadım. streç film sarmış gibi rahatsız eden bir his veriyor ve uzun süre geçmiyor. cildimde de herhangi bir olumlu değişim hissetmedim. olsa da olur olmasa da olur bir ürün oldu benim için. almayı düşünen varsa bu fahiş fiyatlara satılmasının üstünde bir de hayal kırıklığı yaşamasın. 

  11 temmuz 10:40 11 temmuz 10:59

  24. The ordinary'nin başka ürünleri ile beraber almıştım ancak beklentilerimi karşılamadı. Hem tek başına kullandım hem de öncesinde hafif su ile nemlendirerek. Ancak yine de yeterli nemi vermedi. Squalane yağı kullanmaya devam ediyorum. Bunu denemek isteyen bir arkadaşıma hediye ettim.

  2 mayıs 21:52

  23. Kuru ve cansız cildimi hayata kazandıran serum.

  Ben uygulamadan önce yüzüme su sıkıyorum sonrasında serumuda elime sıkıp yüzüme masaj yaparak yediriyorum.10-15 Dakika sonra cildim serumu emince, kendim hazırladığım ve boş bir krem kutusunda muhafaza ettigim Bepanthol+Madecassol karışımını avuç içimde ısıtıp yuzume bastırarak yediryorum.

  En etkili sonucu bu serumun arkasindan nemlemdirici uygulayarak alırsınız.:)

  30 nisan 23:59

  22. normalde yağlı olan, nemlendirme ihtiyacı duymayan cildim için dermaroller uygulaması sonrasında kullanıyorum, hemen emiliyor, herhangi bir irritasyon, yağlanma, sivilcelenme yapmadı, fiyatına göre performansı çok iyi, gözeneklerde de olumsuz bir etkisi yok, göz altlarıma da sürüyorum

  4 nisan 17:58

  21. Hafif nemli cilde uygulanması gereken hyaluronic asit içeren serum. Bu şekilde uygulandığında yukarıda bahsedilen yapış yapış his, kuruyup kabuk gibi olma hissi, köpürme gibi şikayetlerin çoğu yok olacaktır. Alacağınız verim de çok daha fazla artacaktır çünkü hyaluronik asit nemi emen bi asit. Kuru cildinize sürerseniz cildinizde kalan son nemi emer kurutur. Suyla nemlendirilmiş cilde uygularsanız da o suyu cildinize hapseder. 

  3 mart 14:19

  20. evet ucuz ve güzel nemlendiriyor ama sürerken bazen bildiğin köpürüyor. temizleyici sürmüş gibi yoğun olmuyor ama ince, beyaz bi tabaka oluyor ciltte, kurumaya başlayınca geçiyor. aşağıda başka bi yazar da bahsetmiş köpürdüğünden o yüzden bunun genel bi problem olduğunu düşünüyorum ordinary ürünleriyle ilgili (salisilik asit serumu da köpürüyor çünkü). herhalde serum fiyatı 6 pound olunca bi yerden kısmak gerekiyor bütçeyi, o yüzden bu köpürme problemini çözmeye çalışmamışlar diye düşünüyorum. ama rahatsız edici yani durulanmayan bir ürün sonuçta. bitirince nemlendirici başka bir serum almayı düşünüyorum.

  edit: nemli cilde uygulandığında köpürme sorunu olmaz demiş üstteki yazar ama ben hiç kuru cilde uygulamadım bu ürünü, yüzümü yıkadıktan sonra fazla suyu alıp direkt bu ürünü kullanıyorum. ayrıca yabancı forumlarda da bu köpüklenme sorunu yaşayan kullanıcılar var.

  3 mart 01:12 3 mart 14:54

  19. birkaç senedir asit kullanıyordum fakat cildimin nemlendirici dışında asit olarak neme ihtiyaç duyacağını fark etmemiştim. bu ürünü yaklaşık 1.5-2 aydır kullanıyorum. şöyle ki, önceden sabahları uyandığımda t bölgem hep yağ kusardı. yağ kustukça ben sabahları sadece temizlerdim. fakat hyaluronic asit kullanmaya başladığımdan beri bu kusma olmuyor. yüzüm neme doymuş böyle dolgun bir şekilde uyanıyorum. ben akşam rutinim içerisinde haftanın minimum 2-3 günü kullanıyorum. cildimi temizledikten sonra 3 damla damlatıp tampon şeklinde uyguladıktan sonra nemlendirimi üstüne sürüyorum. yapısı yapış yapış ama emildiğinde o yapışkanlık hiç kalmıyor. benim cildimi yakmadı fakat ben asitlere alışkın olduğum için mi yoksa yüzdesi ideal seviyede olduğu için mi bilmiyorum. deneyecekseniz yine de yüzünüzün minik bir kısmında deneyerek reaksiyon için önlem alabilirsiniz. çok memnun kaldım ve uzun süre de gider gibi gözüküyor bereketli bir ürün.

  2 mart 19:55

  5

  18. 0 yağlandırma ile karşılaştığım cildi en güzel nemlendiren ürünlerden benim için. Haftada 2 kez geceleri kullanıyorum şuan. Biraz kıvamlı, yapış yapış snail içeriğini anımsatan bir ürün fakat İnanılmaz hızlı emiliyor ve pırıl pırıl, yumuşacık bir cilde uyanıyorum. Ve her kullanışımda 2-3 damla gittiği için uzun süre gidecek bir ürün gibi görünüyor. Aynı rutinde C Vitamini, aha ve bha ile kullanması iyi bir içerikmiş bu bilgiyi yeni keşfettim. (gizlinot: Çisem Çakır’ın Karıştırılmaması gereken içerikler videosundan bütün içerikleri görebilirsiniz) Şuan aha kullanımına başladım cildim biraz alıştıktan sonra ikisini aynı rutinde götürmeyi düşünüyorum şuanda C vitamini ile aynı rutinde kullanıyorum kendisini. Asit ürün olduğu için nisan-mayıs gibi kullanmayı bırakıp sonbahara tekrar başlamayı düşünüyorum. (gizlinot: zaten yılın büyük çoğunluğu güneşli geçen bir kentteyim maalesef) Aha ve Bha gibi yazın kullanılamayan bir ürün olduğunu tahmin ediyorum. Yanlış bildiğim bir nokta var ise birileri beni bilgilendirirse çok çok sevinirim, burayı da ona göre editleyeceğim.

  Sevindirici bir edit: Ürün yazın da kullanılabiliyormuş, beni oldukça mutlu etti bu haber

  20 şubat 16:58 26 mart 16:20

  5

  17. Yaklaşık 2 aydır kullandığım ve çok sevdiğim the ordinary ürünlerinden bir tanesi. Cildim roaccutane tedavisi sebebiyle kuru, ilacı yeni bıraktığım için de etkisi hala sürüyor. Tedavimin sonunda tanışmış olsak da bana gerçekten çok yardımcı oldu. Sabah ve akşam temizlediğim yüzüme avene termal su sıktım ve üzerine çok az miktarda, yaklaşık 2-3 damla kadar üründen alıp iyice yedirdim. İlk başta cilt ürünü hemen emiyor, kupkuru oluyor ama birkaç dakika içinde hemen üstüne nemlendirici uygulayınca oldukça yumuşak ve canlı bir cilt görüntüsü ortaya çıkıyor. Nemlendiriciden aldığım verimi artırmasının yanı sıra göz çevremde de bir sıkılaşma hissettim ama tabi bu çok büyük bir etki değil, zamanla düzenli kullanmaya devam ettikçe daha iyi olacağına inanıyorum. Üstelik etkilerinin geçici değil kalıcı olduğunu düşünüyorum. Bazı ürünlerde yaşarız bunu, sürdüğünüzde etkisi güzeldir ama yüzünüzü  yıkayınca o etki suyla beraber gider, bu öyle bir ürün değil, vaadini yerine getiriyor. Sevdiğim ve cilt bakım rutinimde yer alacak the ordinary ürünlerinden birisi oldu kısa sürede. 

  19 şubat 01:25