yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • oylar (14)
  • medya (3)
  5

  28. Skin Ceuticals çok pahalı olduğu için denemek istemiştim ve sonrasında kaç şişe bitirdim hatırlamıyorum. Burada fiyatı aşırı pahalı yurtdışına giden birilerinden isteyip getirtmek çok daha hesaplı oluyor.

  Ben genelde kışın kullanıyorum ve başka serum ve kremler ile birlikte kullanınca bana yeterli geliyor.

  Göz altlarımda da kullanabiliyorum, bu da benim için büyük bir artısı.

  Kullandıktan sonra yapışık bir his oluyor ama birkaç dakika bekledikten sonra tamamen emiliyor ve üzerine nemlendirici kremimi sürüyorum.

  Uygun fiyata bulabildiğim sürece yine alırım.

  8 kasım 22:11

  1

  27. Bu ürünü kullanmadan önce cildimi temizliyor, sürmeden önce de Avene thermal su sıkıyor daha sonra uyguluyordum. İlk bir kaç gün cildimde tepkime yapmadı ancak daha sonra hiç çıkarmadığım kadar büyük ve acılı sivilce çıkardım. Önce ihtimal vermedim çünkü hyaluronic acid'in sivilce yaptığını araştırmama rağmen bulamadım ancak daha sonra ürünü kullanmayı bırakıp sivilcelerle vedalaşınca ürünle de vedalaşmak durumunda kaldım. Bana yaramayan üründür.

  8 kasım 14:17

  4

  26. Kuru cildime iyi gelen bir ürün. İki aşamalı nemlendirme yapıyorum ilk aşamada bu ürünü kullanıyorum. Temiz hafif nemli cildime sürüyorum ki cildimin kendi nemini değil suyu çeksin diye eğer kuru cilde uygularsanız daha da kurutur. Ben ilk zamanlar bilmediğim için kuru cilde uyguluyordum ve ne biçim ürün diye düşünmüştüm meğer yanlış uyguluyormuşum. Bunu sürünce nemlendiricim de daha iyi emiliyor gibi geldi bana. Bir şişe bitirdim şimdi ikincisine geçtim gerçekten memnunum. 

  *sürerken köpürüyor biraz benlik sorun değil ama bilmenizde fayda var 

  *fiyatı yurtdışında uygun burada gereksiz pahalı. Denemedim ama sephorada satılan the inkey list’in de hyaluronic asit serumu varmış eğer ordinary’e ulaşamazsam onu almayı düşünüyorum

  *yapış yapış his bırakmıyor kolay emiliyor bence her cilt tipine uygun ama kuru cilde tabi ki yeterli değil 

  Bitince bulabilirsem yine alırım memnunum 

  17 eylül 09:15

  25. 1 aylık kullanımda hiç bir etkisini göremediğim şişirilmiş bir ürün. öncelikle nemlendiricimin etkisinde bir değişiklik olmadığı gibi yüzümde yapış yapış bir his bırakmasından hiç hoşlanmadım. streç film sarmış gibi rahatsız eden bir his veriyor ve uzun süre geçmiyor. cildimde de herhangi bir olumlu değişim hissetmedim. olsa da olur olmasa da olur bir ürün oldu benim için. almayı düşünen varsa bu fahiş fiyatlara satılmasının üstünde bir de hayal kırıklığı yaşamasın. 

  11 temmuz 10:40 11 temmuz 10:59

  24. The ordinary'nin başka ürünleri ile beraber almıştım ancak beklentilerimi karşılamadı. Hem tek başına kullandım hem de öncesinde hafif su ile nemlendirerek. Ancak yine de yeterli nemi vermedi. Squalane yağı kullanmaya devam ediyorum. Bunu denemek isteyen bir arkadaşıma hediye ettim.

  2 mayıs 21:52

  23. Kuru ve cansız cildimi hayata kazandıran serum.

  Ben uygulamadan önce yüzüme su sıkıyorum sonrasında serumuda elime sıkıp yüzüme masaj yaparak yediriyorum.10-15 Dakika sonra cildim serumu emince, kendim hazırladığım ve boş bir krem kutusunda muhafaza ettigim Bepanthol+Madecassol karışımını avuç içimde ısıtıp yuzume bastırarak yediryorum.

  En etkili sonucu bu serumun arkasindan nemlemdirici uygulayarak alırsınız.:)

  30 nisan 23:59

  22. normalde yağlı olan, nemlendirme ihtiyacı duymayan cildim için dermaroller uygulaması sonrasında kullanıyorum, hemen emiliyor, herhangi bir irritasyon, yağlanma, sivilcelenme yapmadı, fiyatına göre performansı çok iyi, gözeneklerde de olumsuz bir etkisi yok, göz altlarıma da sürüyorum

  4 nisan 17:58

  21. Hafif nemli cilde uygulanması gereken hyaluronic asit içeren serum. Bu şekilde uygulandığında yukarıda bahsedilen yapış yapış his, kuruyup kabuk gibi olma hissi, köpürme gibi şikayetlerin çoğu yok olacaktır. Alacağınız verim de çok daha fazla artacaktır çünkü hyaluronik asit nemi emen bi asit. Kuru cildinize sürerseniz cildinizde kalan son nemi emer kurutur. Suyla nemlendirilmiş cilde uygularsanız da o suyu cildinize hapseder. 

  3 mart 14:19

  20. evet ucuz ve güzel nemlendiriyor ama sürerken bazen bildiğin köpürüyor. temizleyici sürmüş gibi yoğun olmuyor ama ince, beyaz bi tabaka oluyor ciltte, kurumaya başlayınca geçiyor. aşağıda başka bi yazar da bahsetmiş köpürdüğünden o yüzden bunun genel bi problem olduğunu düşünüyorum ordinary ürünleriyle ilgili (salisilik asit serumu da köpürüyor çünkü). herhalde serum fiyatı 6 pound olunca bi yerden kısmak gerekiyor bütçeyi, o yüzden bu köpürme problemini çözmeye çalışmamışlar diye düşünüyorum. ama rahatsız edici yani durulanmayan bir ürün sonuçta. bitirince nemlendirici başka bir serum almayı düşünüyorum.

  edit: nemli cilde uygulandığında köpürme sorunu olmaz demiş üstteki yazar ama ben hiç kuru cilde uygulamadım bu ürünü, yüzümü yıkadıktan sonra fazla suyu alıp direkt bu ürünü kullanıyorum. ayrıca yabancı forumlarda da bu köpüklenme sorunu yaşayan kullanıcılar var.

  3 mart 01:12 3 mart 14:54

  19. birkaç senedir asit kullanıyordum fakat cildimin nemlendirici dışında asit olarak neme ihtiyaç duyacağını fark etmemiştim. bu ürünü yaklaşık 1.5-2 aydır kullanıyorum. şöyle ki, önceden sabahları uyandığımda t bölgem hep yağ kusardı. yağ kustukça ben sabahları sadece temizlerdim. fakat hyaluronic asit kullanmaya başladığımdan beri bu kusma olmuyor. yüzüm neme doymuş böyle dolgun bir şekilde uyanıyorum. ben akşam rutinim içerisinde haftanın minimum 2-3 günü kullanıyorum. cildimi temizledikten sonra 3 damla damlatıp tampon şeklinde uyguladıktan sonra nemlendirimi üstüne sürüyorum. yapısı yapış yapış ama emildiğinde o yapışkanlık hiç kalmıyor. benim cildimi yakmadı fakat ben asitlere alışkın olduğum için mi yoksa yüzdesi ideal seviyede olduğu için mi bilmiyorum. deneyecekseniz yine de yüzünüzün minik bir kısmında deneyerek reaksiyon için önlem alabilirsiniz. çok memnun kaldım ve uzun süre de gider gibi gözüküyor bereketli bir ürün.

  2 mart 19:55