yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (25)
  • medya (4)
  2

  26. Bu peelinge karşı biraz şaşkınım. Cildinde en ufak etki görmeyenler olduğu gibi çok beğenerek kullananlar da var. Beklentiyle alakalı sanırım. Uzun süredir denemem sonucunda bu ürünün influencer şişirmesi olduğunu düşünüyorum.

  Markaya fiyatlandırma politikasından dolayı tepkiliydim fakat gene de merakıma yenilip satın aldım. 5 Şubat'ta da kullanmaya başladım. Cildim asitlere alışkın olmamasına rağmen ilk deneyimimde en ufak karıncalanma tarzı bir reaksiyon vermedi. Baya korkarak kullanmıştım çünkü %10 aha kimyasal asitlere başlamak için yüksek bir oran. İlk 2-3 hafta, haftada bir kere , sonraki haftalar da haftada 2 kere kullanmaya devam ettim. Yüzümde 5-6 tane kapalı komedon var ve onun için kullanıyordum, bir tanesi bile geçmedi. Şubat aylarında birkaç tane sivilcem de vardı. Düzenli kullandığım zamanlar sivilcelerime hafif bir sönme oldu ama izlerinde bir değişim olmadı. Siyah noktalarımda da bir değişim gozlemlemedim. Güneş kremi ve çift aşamalı temizlik ile birlikte düzgünde bir rutinim olmasına rağmen pek bir verim alamadım ben. Formülasyonunda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum çünkü aylarca kullanıp hassas cildime rağmen karıncalanma bile hissetmemek gerçekten garip. ciltte düzgün işleyen bir kimyasal eksfoliasyon yaptığını sanmıyorum.

  Bunlar dışında olumlu olabilecek tek etkisi cilt rengini eşitleyip , parlak ve canlı bir görüntü vermesi oldu. Etkisinin iki gün boyunca sürmesi de güzel. Neyse ki bu etkiye muadil olabilecek başka bir uygun fiyatlı aha peeling buldum ki bunun yerini doldurdu. Her üründen herkes aynı verimi almıyor , ne yazık ki aylarca kullansam da beklentimi karşılayacak güzel bir sonuç alamadım.

  Değinmek istediğim bir konu daha var. Türk markaların hammadde ve vergilerden dolayı sıkıntı yaşadığı bir gerçek ama bu markada şark kurnazlığı var. The ordinary markasının meşhur kırmızı peelinginin muadili denebilmesi için Tazmanya biberi ekstraktı bile kullanılmış. Sakinlestirme etkisi için çok daha uygun fiyatlı olan aloe vera içeriği varken bu seçimi kasti yapmışlar. Tabi içerik kopyalandığı takdirde ülkede aşırı ütopik fiyatlara satılan ordinary markasının muadili olarak 140 TL fiyat biçebilecekler. Şahsen ben o fiyatları hakettiğini düşünmüyorum. Kadın ve Türk girisimci oldukları için desteklemek isterdim fakat influencerlara aşırı reklam yaptırıp, ürün dağıtıp herbir ürününü muazzammış gibi göstermeye çalıştıklarından markaya karşı sempati duyamıyorum. O yüzden indirimde denk getirsem de diğer ürünlerine ederi olmayan paralar dağıtmak yerine , para biriktirip daha iyi markaların başarılı ürünlerini denemek istiyorum. Umarım para biriktirme hızım pervasızca Allah katına çıkan zamlara yetişir :d

  26 ağustos 21:11

  5

  25. Millia'lar ve cilt pürüzü için oldukça etkisini gördüğüm aynı zamanda cildi ölü deriden çok iyi arındıran, sivilcelerimin bir miktar da olsa sönmesine yardımcı olan kimyasal peeling'tir. İlk olarak hiçbir üründen tek başına tek kullanımda mucizeler yaratmasını beklemediğimi söylemekle başlamalıyım. Fiddy metodu yaparken hem bu ürünü hem de (bkz: cosrx blackhead power liquid )i denemiş birisi olarak purest solution'ın bir tık daha etkili olduğunu hissettim içeriğindeki aha ile kil maskesi yapmadan önce ölü deriyi zaten attığından dolayı olabilir. Ama sorun şu ki sabah yapmaya kalkarsanız içindeki aha foto sensitivite yaratacağından pek iyi bir tercih olmayabilir. Yüzüme uyguladığımda başta bir yanma hissediyorum sonrasında bu geçiyor ve 10 dakika sonrasında yıkıyorum. Ardından cildimin hassasiyetine iyi gelecek bir nem maskesi yapıp tamamen iyileştirme ve nemlendirme odaklı tonik/essence ve kremimi sürüyorum ve bölgesel sivilce üzerine sönmelerine yardımcı olacak bir ürün sürüp bitiriyorum. Şahsen böyle benim cildimde bir iritasyona sebep olmadı ama şunu söylemeliyim ki daha öncesinde kil maskesini cildimin sadece yağlanmaya meyilli olan yerlerine değil de yanaklarıma da sürdüğümde yanağımda çok kötü bir iritasyon yaşamıştım ama sebebinin kil maskesi olduğunu düşünüyorum daha sonrasında öyle bir etki görmedim. Ben memnunum kısacası almaya kesinlikle devam ederim aynı zamanda purest solution'ın diğer ürünlerini de kesinlikle şans vereceğim.

  29 temmuz 21:54

  1

  24. üstteki süslüye birebir katıldığım ürün oldu benim için. ordinary markasına tr şartlarında ulaşmak zor olduğu için ve daha önce hiç asit kullanmadığım için deneyeyim dedim çünkü her yerde sürekli karşıma çıkıyordu. açalı 2 ay olacak üzerinde yazdığı gibi uyguladım en az 3 gün arayla kullanıp max 10-15 dk beklettim ama tek bir etki bile olmadı. birkaç kez sıklığını arttırdım, denemek için daha fazla beklettim yine birşey olmadı. kısacası bomboş influencer şişirmesi bi ürün olduğunu anlamış oldum. hiç abartmıyorum 1 gram etkisi olmadı cildimde. su ile yıkayınca ne sonuç alıyorsam bunda da aynı sonucu aldım. bir daha alacağım bir ürün değil kısaca

  29 temmuz 21:00


  23. hayatımda kullandığım en etkisiz cilt bakım ürünüdür. ilk başlarda üzerinde yazan talimatlara göre uyguluyordum sonra baktım hiçbir etkisi yok saatlerce yüzümde beklettim, bitsin diye her gün uyguladım yine de en ufak bir etkisi olmadı. içerisinde %1 civarı asit bulunan dandik tonikler bile bu peelingden daha fazla işe yarıyor öyle söyleyeyim size. çok büyük hayal kırıklığı oldu benim için.

  29 temmuz 16:53 29 temmuz 16:54

  4

  22. Yüzümdeki milia yi ilk kullanımda geçirmiştir. Yüze aydınlık ve parlak bir görünüm de veriyor gerçekten. Fakat siyah noktalara pek bir etkisi olmadı. O gün etkisini gösterse de bir kaç gün sonra yüzüm eski hale dönüyor. Yüzüme hiç bir kötü etkisi olmadi. Bir keresinde biraz fazla beklettigim için mi bilmiyorum. Yanağımın bir bölgesinda fazla bir kızarıklık olmuş, gözeneklerimin çok olduğu bölgede sadece. Onun dışında siyah noktalara hiç etki etmedi. Son zamanlarda yanaklarımda komedon oluşmaya başladı, beslenmeye bağlı olduğunu düşünüyorum. Onlara da etkisi olmadı. Sadece yüzdeki ölü deri kalıntılarını atiyor sanki.

  4 haziran 09:30 6 temmuz 08:52

  3

  21. bu ürünü bir aydır haftada iki kere kullanıyorum, yorum yazmak için bir izlenim oluşmasını beklemek istemiştim. alırken beklentim yüzümdeki renk dengesizliğini, çenemdeki pütürlü hissi ve siyah noktaları gidermeye yardımcı olmasıydı, sivilce problemim yok ama gözeneklerim büyük, yani siyah noktalarım da biraz büyük dolayısıyla.

  ilk kullandığım zaman yüzümde çok hafif yanma hissi oluştu ve yıkarken yüzüme dokununca çok pürüzsüz hissettirmişti ama sanırım ya bir tür placebo etkisi, ya da yıkarken oluşan kayganlık hissindendi bilemiyorum :D sonrasında kullanırken bir daha yanma hissetmedim. bir aydır kullanıyorum ama bende pek gözle görülür bir etkisi olmadı açıkçası. siyah noktalarım ve yüzümdeki renk dengesizliği aynı ama en azından güneş kremi kullanmayı aksatmamaya başladım o açıdan iyi oldu :D

  ilerleyen zamanlarda hatrı sayılır bir değişiklik gözlemlersem bu girdiyi editlerim.

  30 mayıs 10:37 30 mayıs 10:44

  5

  20. 15 mayıs günü kendi internet sitelerinden satın aldım. Kapıda ödeme seçeneği ile fiyat farkı olmadan 129 tl verdim. Mng kargo ile gönderildi. 20 Mayıs günü ürün teslim edildi. Paketin içerisine ek olarak niacinamide serumunun ve glikolik asitli toniğin testerından koymuşlardı. Geldiği günün akşamı hemen denedim. Yüzümü temizledikten sonra sürüp 10 dakika bekledim. Sadece burun bölgeme sürerken kısa süreli bir yanma oldu. Sonra geçti. Geceleri yine purest solutions markasının glikolik asitli toniğinden kullandığım için yüzüm zaten aside alışkın diyebilirim ama ilk defa asitli peeling maske kullanıyorum. Bu peeling maskelerle aynı rutinde kullanmamanız gereken ürünler var. maske, soyucu özellikte olduğu için uyguladığım akşam glikolik asitli toniğimi sürmedim. Paketten çıkan niacinamide serumu sürdüm. Niacinamide ve aha/bha aynı rutinde kullanılabilir. Zaten aha/bha akşam rutininde kullanılması gereken ürünler. Beraber kullanılması en sakıncalı olan ürün c vitamini. C vitaminini ve aha/bha ürünleri aynı rutinde kullanmamalısınız. C vitaminini sabah, aha/bha ürünleri ise akşam rutinlerinde kullanmalısınız. Ürüne tekrar gelecek olursak 10 dakika yazıyorsa 10 dakika bekletmelisiniz. Cildimizi yenileyeceğiz derken yakmayalım. Maskeyi yıkadıktan sonra yüzümde kızarma ve yanma olmadı. Maskeden sonra nemlendiricinizi sürebilirsiniz. Bende kuruluk ve gerginlik de olmadı. Açıkçası şaşırdım cildimin gerilmesini bekliyordum.

  Uygulama aralarında en az 3 gün olacak şekilde haftada 2 defa yapılabilir yazıyor ürünün üzerinde. Ben geldiği gün 20 mayısta, 4 gün sonra 24 mayısta ve en son da 28 mayıs akşamı yaptım. 3 uygulama sonrası değişimi de medyaya ekledim. Uzun vadede güzel sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Son olarak aydınlatıcı bir etkisi de var.

  ilgili medya:
  1
  29 mayıs 10:18 29 mayıs 10:22


  4

  19. kargom dün ulaştı. ilk deneyimlerimi paylaşacağım. duştan sonra yüzüme sürdüm 10 dk kadar beklettim fiddy metodu uygulamak için. sonrasında yıkamadan aztec kil maskesi sürdüm (içine çay ağacı yağı ve ev yapımı sirke koydum) sonrasında simple temizleme yağıyla ovaladım yüzümü en son da su bazlı temizleyici celenes kullandım. dedikleri gibi elime pul pul siyah nokta falan gelmedi. the ordinary hiiç kullanmadım ama yapısı ve rengi gördüğüm kadarıyla çok benzer. serum, su gibi değil biraz yoğun yapıda ve yüzde baya kırmızı duruyor. daha önce hiç asit kullanmadım buna rağmen cildimde herhangi bir kızarıklık veya yanma hissi olmadı. gözeneklerimi temizlediğini söyleyebilirim en azından yüzümdeki pütürlükler azaldı. tabi bunu sadece 1 kere denemeyle söyleyemem ama genel olarak beğendim. kullandıkça yorumlarımı güncellerim.

  20 mayıs 16:02

  3

  18. öncelikle cilt tipimden bahsedeyim. normalden karmaya, ds ve fungal akneli br cildim var. dermatit ataklarım yüzünden zaman zaman kortizonlu merhemler kullanmam gerekebiliyor ve cildim bu dönemlerde iyice inceliyor.

  şimdi ürünün benim üzerindeki etkilerine gelebiliriz.

  öncelikle, gözenek temizliği açısından başarılı buldum. üzerine bir de kil maskesi yapınca gerçekten tertemiz oldu burnum ve çenem. ürünü şubat ayından beri kullanıyorum bu arada.

  fakat ürün yüzümün geri kalanında aşırı agresif sonuçlar verdi, şakaklarım ve yanaklarım yandı mesela ayda bir kez 4 damla kadar bir miktarı yüzümde 3-5 dakika bekletmeme rağmen. daha sık uygulayamıyorum ne yazık ki, ilk kullanmaya başladığımda haftada bir kullanmaya çalıştım ama tüm yüzüm kabuk bağladı, iki haftaya çıkarttım yine olmadı, şimdi ayda bir kullanıyorum anca.

  çok uzatmışım yahu... cildiniz çok hassassa dikkat ediniz derim.

  16 mayıs 15:36 21 haziran 20:42

  17. Ordinarynin asidi cildimi çok yaktığı için kullanamıyordum. Buna bir şans vermek istedim. Yakma yapmadı ve kullandıktan sonra daha berrak bir cildim oldu. Ama siyah noktalar üzerinde etki henüz göremedim.

  1 mayıs 15:58