sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (0)

14. şimdi diyeceklerimi eşcinseller yanlış anlamasın ama hayallerinde yaşıyor bazı i*bneler diye bir söylem varya bunları anlatıyor bence. kimde var bu kadar bolluk yahu

14 ocak 18:28

13. Ekşi sözlükte ilk sayfasının yarısına gelmeden baş ağrısı oluşturup bekaret yeminleri ettiren oluşum. Hayatlarının amacı sadece seks olup kadını ‘3 tane delik’ olarak tanımlayan bir topluluk. Başlarından ne travma geçti de böyle oldular psikolojik çalışma konusu olabilir. 

13 ocak 23:13 13 ocak 23:39

12. öyle bir felsefi (!) akım düşünün ki, tek çıkış noktası yalnız, mutsuz ve kendini ezik gören (gizlinot: ya da bunu kendine itiraf edemediği için bu şekilde hisseden) bir grup heteroseksüel erkeğin, "nasıl daha çok kadınla (gizlinot: ya da başlangıç için bir kadınla) sadece seks için beraber olabilirim" diye kafa patlatmasından doğsun. ilk okuyuşta insanı sinirlendiriyor, heyecanla klavyeyi önüne çekip "dur şunların ağzının payını bir vereyim" diyorsun da, sonra geçiyor. üzülüyorum doğrusu. bir insanın hayatının odak noktası bu olmamalı. edebiyat, fizik, müzik, sinema ile ilgileniyorsun, derya deniz birikim yapıyorsun kendine ama ne için? daha iyi bir insan olabilmek için mi? manasını belki de hiçbir zaman çözemeyeceğin şu hayata bir anlam katmak için mi? bir şeyler öğrenmenin insana verdiği o zihinsel hazzı tattığın için mi? hayır. daha çok kadın istediğin için. daha acısı da şu ki, bu birikimi yapıyorsun, zihnini en iyi şekilde donatıyorsun, ama zihniyet değişmiyor bir türlü. aynı tas aynı hamam.

dilerim ki bu girdi bir yerde bir trp'ciye ulaşır bir şekilde ve kendisini sorgulamasına sebep olur, kendisini sırf errrrkek olarak görmeyi bırakır da insanlığına odaklanmayı başarır. 

13 ocak 02:48 13 ocak 02:51

11. okulda yine bir savunucusuyla tanıştığım mık mık. "bence kadınlık ve feminenlik doğanın dilidir, tabiat (gbkz: ana)dır" gibi önceki söylemlerim sayesinde fazla itiraf edemiyor bana, "yok ya okuyorum sadece, mantıklı yerlerine katılıyorum kehe :,)" diyip susuyor. ama bunu kullanarak kendini "iyileştirdiğine" %100 eminim. tipi anlatayım:

-flört hayatı "normalize" değil, bu konuyu çok abartıyor, bir fetiş malzemesi hâline getirmiş, hiperseksüel olduğunu düşünüyorum. aklınıza gelmeyecek senaryolar kuruyor

-makyavellist. çıkara giden her yol mübahtır diye düşünür.

-buna müteakip olarak, manipülatiftir. laflarıyla ve davranışlarıyla insanları manipüle etmeyi sever, sosyal ilişkileri bir satranç oyunu gibi görür. bu oyunu oynayabilmesinden ise gurur duyuyor. mesela bir hocayı laflarıyla ikna edip manipüle etmek, onun için büyük övünme malzemesi

-ama nedense çevresinde derinlikli ve samimi ilişkiler göremiyorum ben. belki ben bilmiyorumdur diye bu kapıyı açık bırakıyorum.

-azcık psikolojiden anlıyorsam -ki okuduğum kaynakların dışında sıkıldıkça açıp (gbkz: dsm) okuyan bir insanım- bence (gbkz: vulnerable narsistic personality disorder) (npd) spektrumunda. yani kırılgan narsistik kişilik bozukluğu emareleri gösteriyor. yukarıdaki özellikleriyle de tutarlı bir tablo, bilenler bilir.

-narsistik bozukluk, beraberinde büyük bir aşağılık kompleksi getirir. yani dışarıdan kendisinin mükemmelliğine saplanmış insanlar aslında mükemmel olamamaktan çok korkar ve öyle olduklarına inanır bir parça da olsa. özellikle kırılgan npd'lerin geçmiş öyküsüne şöyle olur: asosyal ve yalnız bi çocukluk/gençlik dönemi, sonrasında bunları narsistçe davranarak "aştığı" dönem ve bozukluğun ilerlemesi. tam olarak böyle bu kişi. bir de bu "aşma" öyküsüne red pill karışmış.

-eski sevgilisinin arkasından 'zaten sırf sevgilim olsun diye çıkıyordum', 'uzun zamandır ayrılığı düşünüyordum' gibi şeyler diyor. ilişkisini yukarıdaki "oyun" mantığına ve redpill öğretilerine göre analiz ediyor, biz dünyalılarla da bu analizlerini paylaşıyor.

-kendisine zerre güvenmiyorum. hani içinizden derinden bir ses "buna güvenme" der ya; benim içimdeki ses bas bas bağırıyor öyle. 2 gün sonra arkamdan bana şöyle düştü böyle düştü diye konuşabilir. o yüzden, birkaç kez bir yere çağırmasına rağmen gitmedim.

özetle, samimi insanlar değildir bu red pillciler. bizim konuşarak, rasyonel aklın yolunu göstererek çözemeyeceğimiz sorunları var. çoğu kırılgan npd spektrumunda. bence profesyonel destek almalılar.

27 kasım 2018 10:30

10. Yukarda linki verilen sitede bir yazının altında adamın biri yardım istemiş "yaklaşık bir aydır çok tatlı akıllı hoş bir kızla çıkıyorum ama bakire değil. Ne yapmalıyım sorun olurmu ilerde " diye. Adama verilen cevap " ilerde seninle tatmin olmayıp aldatma ihtimali çok yüksek. Hem kafası hem bedeni temiz birini bul"

Bu nasıl bir zehirlenme bu nasıl bir birbirini doldurma hali. Ama soyliyeyim bu birikmiş bir öfke hali çıktı noktası öfke kin.

Bakın ben bazı noktalarda karşı değilim daha doğrusu hak verdiğim noktalar var ancak karşı olmadığım noktalar hali hazırda bu akımla beraber ortaya çıkan şeyler değil. Toplum nezdinde erkeklerin yaşadığı problemlerin göz ardı edilmesi dışlanması, yoksul erkeğin yok sayılması, erkek çocuklarının taciz ve tecavüzü ile ilgili çok bir araştırma yapılmaması,erkeğin erkeğe olan siddetinin, kadının erkeğe olan psikolojik siddetinin konuşulamaması, yer yer rastladığımız pozitif ayrımcılık, ömür boyu nafaka saçmalığı vs vs. Ben bu konudaki görüşlerine hak veriyorum ve bu noktada yanlarındayım. Neden mi çünkü erkekler benim sadece partnerim değil. Babam, kuzenim, çok sevdiğim öğretmenim, arkadaşlarım vs. Bundan dolayi da gözlerimi sımsıkı kapayamam ama malesef ki bu konular biz kadınlar bir tabuymuscasına konuşulmadigi gibi konusuluncada hemen saldırı moduna geçiliyor. Yanlış anlaşılmasın redpillci falan değilim. Ancak oturup kusmadan önce de bir dinleyelim bunların çıkış sebebi tam olarak neler. Yukarda hak verdiğim söylemlerini yazdım bir dahaki sefere özellikle türkiye' de ne gibi bir tehlikeye yol açacağını ne gibi eksikliklerinin olduğunu anladığım kadarı ile birşeyler yazarım en azından eleştiri yapmaya calışacam zira öyle sadece karşı durmakla olmaz.

Erkekler bile biz kadınların problemini bizden daha çok tartışıyor gerek feminizm başlığı olsun gerek bu konular olsun. Biz kadınlar resmen kuma gömük vaziyetteyiz. Yahu bu sozlukte feminizm başlığında elle tutulur bi yazı yok. Kadınlardan oluşan bir platform üstelik. Yazık gerçekten

Not: kıçı başı pek dağınık bir yazı oldu kusura bakmayın

11 temmuz 2018 14:35

9. Benim için baya komik olan tiplerdir. ‘Beta’ erkeklerden ve kadınlardan üstün olmak gibi bir amaçları var yanlış anlamadıysam ama kadınları bu kadar kafaya takıp da üstüne zibilyon tane tespit mıçıp taktikler ve kurallar oluşturuyorlarsa kusura bakmasınlar ama bırak üstünlüğü zavallı bile olamazlar. Sayfalarındaki o hikayeleri gülerek okudum. Konuştukları kızlar (adam yakışıklı değilse) ayıp olmasın, biraz da “ehe bu tip ne ayak :d” diye düşünerekten kibar cevaplar verince bu kekolar da “ abii bu game tamam nası tavladım kızı alfaa yav bik bik” diye gaza gelmişler, bir de bunu deney dökümüymüşcesine ciddi ciddi paylaşmışlar, komik gerçekten :d

11 temmuz 2018 00:08

8. günlük hayatta nasıl kız tavladıklarına dair saha raporu adı altındaki şu saçmalığı ifşa etmeyi bir borç bilirim. (link: http://erkekadam.org/category/saha-raporu/ ). umarım aramızdan kimse bu zavallıların yazdıklarına maruz kalmamıştır.

10 temmuz 2018 23:22

7. Bana, bedenen ve/veya zihnen sağlıklı olmayan kişilerin kendilerini iyi hissetmek için başlattığı bir akım gibi geliyor. Karşı cinsle olumsuz etkileşimler yaşamış kişiler suçu karşı cinse atarak kendilerini daha iyi hissetmeye çalışıyorlar. Bunu hem kadınlar hem de erkekler yapıyor. Karşı cinsle olumsuz bir etkileşim yaşamış bir kadın karşısındakini "yeterince erkek değil" diye aslında olmasına gerek olmayan özelliklerden mahrum görerek kendinde de olan suçu karşı tarafa yüklüyor. Olumsuz etkileşim yaşamış erkekler ise " yeterince kadın değil, yeterince saf değil" gibi yine aslında olmasına gerek olmayan, gerçek dışı isteklerle yargılıyor.

Akımın destekçileri, düşüncelerini kanıtlama ihtiyaçları için evrimi kullanmaya çalışıyorlar. Bir çoğunun evrimin ne olduğundan bile haberi olmadığını görebilirsiniz.

Elbette her insanın partner seçiminde kriterleri farklıdır. Kimse kimseyi de bu kriterler için yargılama hakkına sahip değildir. Lakin insanları kendi kriterlerine uymadığı için aşağılamak zorbalıktan başka bir şey değil.

Hiçbir erkek sevilmek için alfa olmak zorunda değildir. kimse kimseyi domine etme zorunda değildir. Hiçbir erkek sürekli güçlü olamaz. Aslında koruyup kollamam zorunda bile değiller.

Hiçbir kadın bakımlı olmak zorunda değildir. Hiçbir kadın paraya tamah etmek zorunda değil. bir kadın istemedikçe onu domine edemezsiniz. Aslında kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz.

Belki insanlara karşı zorba olmayı keserlerse hayal ettikleri tatmin hissini ve beğenilme ihtiyacını karşılayabilirler. Ama elbette başta dediğim gibi bunun için sağlık gerekiyor, hem zihnen hem bedenen.

29 nisan 2018 08:26

6. iki sene önce bir mensubuyla karşılaştım. bir miktar okudum, erkeklerin görüşlerine baktım. tam bir saçmalık. hiç öyle biyolojik evrim psikolojik evrim kısmına girmeden bir şeyden bahsetmek istiyorum.

burada bir dolu kadınız. aramızda bazı "burcu esmersoy"lar var elbet. bazı başlıklarda, soru cevap kısmında görüyoruz. ama benim gördüğüm buradaki kadınların çoğu zeki, kendi ayakları üstünde durmaya çabalayan, güçlü ya da güçlü durmak için uğraşan kadınlar. burda bu kadınlar birbirlerine kitap tavsiye ediyorlar, film, dizi, belgesel öneriyorlar, dinledikleri şarkıları paylaşıyorlar. Bir konuda merak edilenin peşine düşüyorlar. daha sağlıklı beslenmeye, spor yapıp fit kalmaya uğraşıyorlar. kimisi birbirine ders çalışırken nasıl motive oluruz diye tavsiye veriyor. kimi iş görüşmesine gidecekse destek istiyor. bazen bir elbise bu ortama uygun mudur diye soruluyor. hasılı, gelişmeye, öğrenmeye, bilgi ve görgüsünü sürekli arttırmaya çalışan kadınlar görüyorum. ve bu kadınların bunlar için motivasyonu "herhangi bir erkekle" yatmak değil. elbet hoşlandıkları var ve tavlamak istiyorlar ama esas olay bu değil.

bu kırmızı hapçılara bakınca ne görüyoruz. kadın nasıl yatağa atılır. kadını yatağa atmak isterseniz alfa erkek olmalısınız. zengin olmalı, kaslı olmalı vs. spor yapın, şunu yapın bunu yapın diye de öğütleri var. yoksa eziliyorlar ve kimseyle de sevişemiyorlar. tabii bu arada "kolay" kadınlar var, belli işaretlerden anlıyorlar bir kadının kolay olduğunu. kim verir kim vermez analiz etmişler. öyle "kaşar" kadınları da istemiyorlar. kimdir kaşar kadın fantezileri olan, çok çok erkekle yatmış kadın. bir de lütfediyorlar, diyorlar ki geçmişinde 2-3 erkek arkadaşıyla yakınlaşmış kadınları kastetmiyoruz. hayatlarının merkezinde ne var? bütün bu yaptıklarının amacı ne? kendilerini geliştirmek mi? hayır o kadar nefret ettikleri kadınlardan birini yatağa atmak.

şu bir gerçek herkesin bir ilişkiden beklentileri farklıdır. ne bileyim ben bana çekici gelsin isterim önce, sonra zeki olsun isterim, eğer benim kadar zeki değilse karşımdaki kişi (ben çok zekiyim diyip zeka kıyaslamıyorum hemen hemen eşit derecede zeki olmayı diyorum) ancak onunla anlaşabilirim. benden çok zekiyse ya da çok daha az zekiyse nasıl ne konuşabilirim. benzer dünya görüşlerine sahip olabilmeliyiz. hoşgörülü olabilmeliyiz vs. bazı kadınlar var onlar da para bekliyorlar ve öyle adamları buluyorlar. mesela ali ağaoğlu. kendisi bilmiyor mu neden kendiyle beraber bu kadınlar. yani bu bir tercih. onaylamak ya da onaylamamak ayrı bir konu.

işte kırmızıcılar tüm kadınları aynı kefeye koyuyor. ve resmen nefret kusuyor. her ne kadar okumayacak olsalar da kırmızıcılara bir tavsiye. istediğiniz böyle kadınlarsa arkadaşlar yolunuza bakın. o da sizin beğeniniz. ki zaten hayatınızın merkezinde bu var. bunun için yaşıyorsunuz. ama diğerlerini tavlamak için boşuna da uğraşmayın. çünkü yemezler. sığ dünyanızda kendi kendinizi zehirleyin.

28 nisan 2018 23:56

5. yetersizlik/değersizlik korkusuyla kıvranan erkeklerin bilincinin son mamülü. ayyynen kadınlar güce bayılır, hee para, hee aynen kaslı güçlü köpek çeken erkek hee.

insanın zaafı dilindedir. kadınların para/güç peşinde koşan canlılar olduğunu savunan erkekler, aslında kendilerini parasız ve güçsüz görüyorlardır. yazık.

velhasıl, eskiden beni sinirlendiren ama şimdilerde ise içimde acıma ve şefkat uyandıran akımdır. buna inanarak kendilerine uygun kız bulmaya çalışan erkeklerin yaşayacaklarını tahmin etmek çok zor değil. en ufak olumsuzlukta içlerindeki nefret ve öfke büyüyecek, tepkileri artacak, şansları ve mutlu olma ihtimalleri gün geçtikçe azalacak, insan olarak yumuşacık bir yüreğe ve negatif yüklerinden hafiflemiş bir akla sahip olmanın ne demek olduğunu belki çok geç öğrenecek, belki de hiç öğrenemeyecekler.

yazık. keşke herkes kendi ruhuyla bir ve bütün olmanın getirdiği orgazmı, o ekstaziyi yaşayabilse.

işte o zaman kadınların ve erkeklerin "evrimsel" ve "bilimsel" olarak ne kadar analog, ne kadar basit ve düz canlılar olduğuyla değil; insan aklına ve kalbine sahip olmanın ne kadar yüce ve değerli olduğuyla ilgilenmeye başlıyor, karşınızdakinin beşeri yönlerini değil, insani yönlerini bulup onunla birleşiyorsunuz.

28 nisan 2018 15:33