sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • oylar (2)
 • medya (1)

7. Aşırı kuru cildimi yormayacak, temiz içerikli sabun arayışındayken başlığa rastladım. çoğunluk olumlu ama 1 girdi diğer market sabunundan farkı yok demiş. Sitelerini inceledim, doğallık vurgusu yapılmış. acaba almaya değer mi, kararsız kaldım. ben o sabunların bıraktığı gıcır gıcır hissi sevmiyorum çünkü bu benim gibi ciltlere sahip olanlar için banyo sonrası daha fazla kuruluk ve kaşıntı demek. yorumları takipteyim.

14 mart 16:39

1

6. lavantalı geleneksel ve zeytinyağlı ipek seri sabununu almıştım ancak marketten alacağınız herhangi bir sabundan farkları yok. doğal olduğunu düşünmüyorum özellikle lavantalı olan boya da içeriyor. yapılarını agresif buldum çok kuruttuğu için vücuduma bile kullanamadım, el sabunu olarak tükettim ben de.

14 mart 13:53

5. gül yaprağı sabununu yaklaşık 2 haftadır kullandığım el yapımı sabunlar üreten firma.

yüzümü sabunla yıkama fikri her zaman çok cazip gelmesine rağmen, şu ana kadar cildimin anlaşabildiği bir sabun bulamamıştım. ya kuruluk ya da sivilceye neden oluyordu çoğu. bir de içinde gereksiz kimyasallar barındırması var tabi önemli bir kısmının. fakat bu gül yapraklı sabun bırakın kurutmayı, sanki cildimi yumuşatıyor gibi! herhangi bir alerji veya sivilceye de neden olmadı. halbuki en başta, içeriğinde yer alan ve (gbkz: komedojenik) seviyesi 3 olan pamuk çekirdeği yağından dolayı baya tereddüt etmiştim.

ben makyajımı bebe yağı ile çıkardıktan sonra bu sabunla yüzümü yıkıyorum ve ardından tonik kullanıyorum. hiç bir makyaj kalıntısı kalmıyor bu şekilde. sanırım artık yüz yıkama jeli v.b. ürünler yerine bu sabunu kullanacağım. kesinlikle tekrar alacağım bir ürün olacak! hatta pirinç sabununu da denemek istiyorum ama içindeki hindistan cevizi yağı beni düşündürüyor. malum ciddi gözenek tıkama potansiyeli olan bir yağ.

tam içerik listesi de aşağıdaki şekilde gül yaprağı sabununun. oldukça sade gördüğünüz gibi (gizlinot: swh)

Olea Europaea Fruit Oil (Olive oil). Gossypium Herbaceum Seed Oil. Rose Oil. Rose Leaf Pieces. Aqua. Sodium Hydroxide.

13 mart 22:16

5

4. Evde 8 tane var bu sabundan her derde deva gibi kokuları ve doğallığı için bile alabilirim mis gibiler ph'ına dikkat edilerek 2 yöntemle üretiyorlar elimdekiler bitince tekrar alabileceğim bir marka umarım batmazlar ya da gitmezler...

31 ocak 13:16

3. Bugün sabunları elime geçen Türkiyede böyle nazik firmalar hep olsa dedirten sabun üreticisi bir firma.

Her mailime usanmadan cevap vermeleri çok nazikti. Kargomu aldığımda bir sabunum yanlış gelmişti ama olsun denerim dedim. Kendilerine hem maillerime dönüşleri için teşekkür ettim hem de bu durumu söyledim.

Hemen dönüş yapıp ipek seri lavanta sabunu hediye edeceklerini söylediler. Bu nezaketleri benim hoşuma gitti.

Sabunlarını hemen denedim ve gerçekten fabrikasyonlardan çok çok farklı elinize alınca hissediyorsunuz umarım cildimle güzel anlaşırlar.

Bir dahaki sefere ballı yulaflı

Sabunlarını denemeyi düşünüyorum.

26 aralık 2018 16:21

2. 25 liralık yılbaşı hediye setlerinden iki tane almak için sitelerine girmiştim. Dalgınlıktan ilk seferde sepetime tek ürün atıp ödemesini yaptım, sonrasında da sipariş iptali olmadığı için ikinci ürünü de ayrı bir şekilde ödedim. ve durum böyle olunca mecburen iki ayrı kargo bedeli ödemiş oldum.

sonrasın instagram hesaplarına baktım biraz, ne göreyim... 50 tl üzerine kargo bedavaymış. ve akıllı ben; kargoyu bedavaya getireceğime iki ayrı ürüne iki ayrı kargo parası ödemişim.. belki yardımcı olurlar diyerek firmaya durumu anlatan bir mail attım; beş dakika geçmeden çok tatlı bir hanımefendi aradı beni; kargo ücreti değerinde size bir sabun daha gönderelim dediler. istediğim özel bir sabun var mı diye sordular..

hemen dönmeleri ve sorun çözücü yaklaşımları çok hoşuma gitti. hiç aklımda yokken kendime de bir el yapımı sabunu almış oldum böylece.. bakalım deneyince beğenecek miyim. firmanın ilgisini çok beğendim, o ayrı.

24 aralık 2018 16:55

1. (gbkz: ayşenur yazıcı) sayesinde tanıştığım yerli doğal üretim bir sabun markası. oldukça değişik sabunları var özellikle eşek ve keçi sütlü olanların etkilerini görünce almadan edemedim, tek dezavantajı 100 gr için 15- 25 tl bir sabuna para vermek alışmadığımdan ve çok uyguna ikamesi olduğu için biraz zorladı. ilk kullanım sonrası yumuşak bir cilt bıraktı ama düzenli kullanım sonrasını merak ediyorum ve editinide yapacağım sabun markası.

ipek serisi soğuk sıkım ve barındırdığı yağlar daha çabuk nufus edermiş geleneksel seri kaynatılarak yapılan sabunmuş, ben ipek serisini tercih ettim.

n11'de var aynı zamanda kendi (link: https://www.thesoapfactory.com.tr/ siteleri) de var.

Aylar sonra gelwn edit; keci sutlu olaninin nwmlwndirmesi beslemesi harika ama temizleme kismi ortalama ertesi gun kirlenmis gibi hissettiriyor

15 kasım 2018 13:27 31 ocak 21:41