sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (71)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  71. Defactonun yeni parfümlerinden romantic botanicalı denedim az önce, çok benziyorlar.

  dün 19:33

  70. öncelikle senin için kurşun atar kurşun yerim alien.

  *amme hizmeti* benim gibi çok seven ancak fiyatı yüzünden kurdeşen döken süslülere kesinlikle muscent parfüm'deki alien'ı denemelerini öneririm. orijinaline inanılmaz benziyor; kalıcılık 10/10, silaj da 8/10 diyebilirim. ben aşırı memnun kaldım ki muscent'ten diğer aldıklarımı sevmemiştim, en azından küçük boyuna şans verebililirsiniz. ben galonla alıcam elimdeki bitince (gizlinot: swh) *amme hizmeti*

  23 mayıs 13:29

  69. Daha Türkiye’ye gelmediği dönem Almanya’da denemiştim bu parfümü fakat zamanım çok kısıtlıydı bileğime sıkıp çıkmıştım. Gün boyu buram buram, resmen tapılası bir halde koktu bileğimde. Hatta yanımdaki insanlar bile kokusunu alabiliyordu. Sonra parfümü edindim ve o zamandan beri vazgeçilmez ilkbahar-yaz kokumdur. Bir keresinde esenboğa havaalanında çok nazik ve hoş bir kadın yanıma oturup “alien mı kullanıyorsun” demişti. İnsanları kendine çeken bir koku. Birden fazla kişi yanıma yaklaşıp parfümümü sordu. Ama herkese söylemiyorum çevremde bana özel kalsın diye. :d

  31 mart 10:48

  68. Angel parfümünü ne kadar sevmediysem bunu o kadar beğendim. Çiçeksi bir parfüm. Ağır olduğu için kış ve sonbaharda kullanıyorum. Kullandığım en kalıcı ve en güzel parfüm. 

  16 mart 18:02

  67. black opium'un 80 girdisi varken, bu başlığın 60 küsür girdisi var.

  black opium hater'ı olarak tarihe geçeceğim ama lancome ile ysl'in bu şekerli kokularına karşı alien bana çiçek kokularının ayakta kalan son kalesiymiş izlenimi veriyor, sadık alien kullanıcılarını gördükçe seviniyorum...

  bu kokudan uzak duruyordum çünkü nedense kafamda "ağır" olarak kodlanmış ve rafa kaldırılmıştı, tenezzül dahi etmemiştim denemeye. bir şekilde elime sample'i geçti, sephora'da bir kere sıkıp kokunun mizacını anlamaya çalışmak ile 1 ml'lik sample'la 2 3 gün deneme sürüşü yapmak arasında dağlar kadar fark var.

  alien ağır. fragrantica'da alttan üste toplamda 3 notası var olarak gözüküyor, ama ilk sıktığımda izlenimim bileğimde bir koku şöleni oluşuydu. genelde parfümleri yorumlarken "masum, naif" diye tanımlamayı çok seviyorum, zaten o tür kokuları kullanıyorum daha çok, tesadüf değil. :p

  ama bu koku için bir sıfat seçecek olsam zengin derdim kendisine, yasemin zaten uslu duran bir nota değil, içine girdiği kokunun dinamiğini tamamen değiştiriyor, buradaki yasemin ise odunsu notalarla harmanlanmış olduğu için kıpır kıpır, canlı bi' kokuya dönüştürmüş alien'i.

  yukarıdaki girdilere katılıyorum, erkek arkadaşımın beğendiği sayılı parfümlerden biri oldu. aksi gibi o beğendi fakat ben kendimle bağdaştıramadım, tenime yakıştı fakat bu kadar dolu, renkli bir kokuyu taşımak için kıyafetleri ve saçı da önemsemek gerekiyor, şahsi fikrim, ve bende o özen yok.

  canlı derken taze bir canlılık değil. ağır, dikkat çekecek bir koku.

  orijinal kokunun alt ürünleri arasında kendime uygun olan bir tanesini bulabileceğime inanıyorum ama o çabaya girmeye değer mi, ııh. piyasada bu kadar çok seçenek varken "rafımda bir tane de alien olsun" amacıyla arayışa girmek pek mantıklı değil.

  ayrıca benim chomsky okuyup 6 sayfalık bir ödev yapmam lazım ama parfüm bakıyorum, çünkü yaşasın kapitalizm. :(

  13 ocak 06:13

  66. Senelerdir benim için arzu nesnesi olan, ve sonunda yılbaşı indirimiyle satın aldığım parfümüm.

  Parfüm notalarından zerre anlamam. sephorada tesadüfen poşetime atılan bi tester ile tanışmıştım kendisiyle. Sıktıgım ilk anda resmen aşık oldum, inanılmaz kalıcı.

  Ben burdayım diyen parfümlere bayılıyorum. Mesela black opium, mesela la vie est belle. Şimdi de alien :)

  Piyasada, özellikle 2.el satis sitelerinde ve İnstagramda sahteleri boy boy geziyor. Ben de sahtesiyle arkadaşım aracılığıyla tanıştım (prj oldugu iddia ediliyordu) ama satın almadan devam ettim.

  Sahtesiyle nasil ayırt edeceğimize gelirsek eğer, sanal ortamda şişede yazan bi sayı olmadıgı algısı var ancak aslında şişesinde kazınmış 6 basamaklı bi sayı var. Laakin bu rakamlar checkcosmetics’te çıkmıyor. Aynı 6 rakam kutunun altında da var.

  Kutunun altında ayrıca 5 haneli bir sayı daha var. Checkcosmeticste çıkan rakam buydu.

  Gerci ne desek boş, 5-10 lira icin insanlar bitmis parfüm şişelerini 2.el sitelerde satıyor, şark kurnazları da satın alarak orj şişeye sahte esanslı suları basıyor. 

  Bilinmedik yerden parfum almak çok risk annecim.

  28 aralık 2018 19:35

  5

  65. hayatımın parfümü. beni bana anlatan koku. ben parfümlerimi kendimle; karakterimle özleştiririm. bana space odyssey'nin kitabında o çiçek açarak açan uzaylıyı hatırlatmıştı notalarının değişimiyle ilk kokladığımda. ama tabi ki fiyatındakı bu artış ile son zamanlarda losyonunu parfümüne yeğler oldum günlük kullanımda.

  9 aralık 2018 14:27

  64. bu parfumun %100 dupe'unu buldum: Ajmal, sacrifice for her. Tek farkları Alienın kalıcılığı 24 saat dayanıyorsa, bu 12 saat duruyor. ve tabi ki fiyatları; ajmal 100 lira.

  3 kasım 2018 01:27 3 kasım 2018 01:27

  63. yıllar yıllar önce bir moda dergisinden çıkan numunesi ile tanıştığım parfüm. kesinlikle özel, iddialı gündelik ışıl ışıl hava ferahlık ya da parti gece müzik vs ortamına uyduramadığım parfüm. bence ağırlık istiyor gerek ortam gerek giyim tarzı olsun. gerçekten o vakitten beri yaz ayları dışında başka parfüm kullanmıyorum. kokusu gerçekten çok kalıcı üst notalarında yoğun yasemin olmasına rağmen şaşırtıcı bi şekilde maskülen de olabilen bir parfüm.

  30 eylül 2018 22:07 30 eylül 2018 22:14

  62. Aşkım parfümüm, yıllar önce vogue dergisinde koklamıştım o zamanlar çocuktum ama büyüdüğümde almayı kafama koymuştum. Sonra büyüdüm ve ben değil erkek arkadaşım çok beğendiğimi bildiğinden yıllar önce hediye etti. o gün bugündür vazgeçemediğim ve vazgeçmeyeceğim kokum. Hem çok kalıcı, hem herkeste olmayan kaliteli bir koku. imza parfüm olabilir, ama keşke kimse bilmese ve sadece benim olsaa <3 <3

  26 ağustos 2018 14:59