yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • oylar (12)
  • medya (1)
  4

  72. Biber kokusu ama üzerinize de yapışan arabaya bindiğiniz anda sen ne sıktın yaa diye tapki verdiren parfüm, sıkan kişi severken etrafında kilerin sevmeyebileceği parfüm.

  21 eylül 04:28

  71. ikinci şişesini aldığım parfümüm. ilk maaşımla almıştım. parfüm almak isterken yasemin kokusunu sevdiğim için hiç denemeden internetten satın almıştım o zaman. tam nokta atışı yapmıım düşününce. şimdi ise yeni fiyatlar sebebiyle kullanmaya kıyamıyorum. özel bir yere gideceksem kullanıyorum genelde bu sebeple. çok kadınsı ben buradayım diyen bir koku. çok kalite akıyor parfümün kokusundan.

  20 eylül 20:18

  5

  70. Çoook farklı bir parfüm. Koku tarif etme yeteceğim yoktur o yüzden izlenimi tarif edeceğim. Hafif pudralı ve bence mistik bir koku. Hem masumiyeti çağrıştırıyor hem de karanlık bir aurayı. Koku olarak değil de duruş olarak ağır bir parfüm. Herkese uyacağını düşünmüyorum. Bir bunu bir de lady million’ı sıktığımda parfümün ne diye soruldu. Modasının geçeceğini hiç sanmıyorum bence imza parfüm olma niteliğinde. Kalıcılığı da güzel bence uçup gitmiyor 

  20 eylül 11:39

  5

  69. designer kokular içinde en iyi kadın kokusudur benim için.

  evet çok kullanılıyor, evet özgünlüğü kalmadı denilebilir bu yüzden. ama gerçekten bu kadar az içeriğe sahipken bu kadar güzel ve farklı nasıl olabilir bir koku.. yasemin ve amber bu kadar mı yakışır birbirine. tarz olarak zor bir koku elbette çiçeksi olup cesur ve çarpıcı olabilmesi ile açıklanabilir bu durum. herkesin seveceğini düşünmüyorum ama o kadar özel bir koku ki bu fiyata alabildiğimize bile seviniyorum. gerçekten niche parfümlerin birçoğundan kat kat üstün bir koku. çok daha pahalı bir marka ile çıksaydı da gözüm kapalı alacağım bir koku bu.

  kesinlikle temiz olmayan yasemin ve amber ve dipten dipten hep hissedilen sandal olduğunu düşündüğüm odunsuluk. biraz iddialı olacak ama mevsimsiz bir koku olduğunu düşünüyorum. her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip, gece ağırlıklı denmiş ama yine zaman ve mevsim tanımayacağını vurgulamak istiyorum. dominique ropion'un en iyi eserleri içerisinde ilk 5'te yer alacaktır. ne kadar anlatsam o kadar daha anlatacak şey bulabilirim bu koku hakkında. ama tarz olarak daha feminen, daha seksi bir tarz yakalamak istediğimde özellikle siyah bir kombin içindeysem alien'dan daha güzel bir koku hayal edemiyorum o tarzıma.

  kalıcılık yüksek ancak daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum, silaj ise kesinlikle çılgınlık seviyesinde, yayılıyor, sarıyor ve siz hareket ettikçe dalgalanıyor. ne kadar sevdiğimi şöyle anlatabilirim sanırım, elimde 100'den fazla niche ağırlıklı parfümüm var, hepsini de kendim satın aldım, alien elimde 60ml olarak bulunuyor şu an. ve şişenin yarısında bile olmadığım halde 90 ml almayı düşünüyorum. bu parfüm benim için sadece koleksiyonda duracak bir koku değil, en sık kullandıklarım arasında ve her zaman benimle olacak kokulardan.

  26 ağustos 11:23

  5

  68. inanılmaz seksi bir koku. Afrodizyak etkisi garanti. Hem çiçeksi hem de kaliteli kokuyor. Baharatlı ve şekerli ağır kokulardan hoşlanmayan, çiçeksi kokulardan şaşmayan, yine de ağır bir parfüm denemek isteyenlere şiddetle öneriyorum. Her gün sıkılmaz ama sıkınca da aşık oluyor kendine insan. imza koku dedikleri bu olsa gerek.

  Fiyatı biraz cep yakıyor ama kalıcılığı ve silajı düşünülürse sonuna kadar hak ediyor. 30 ml edindim. haftada iki üç gün kullansam bir yıl götürür beni.

  24 ağustos 18:46

  67. Defactonun yeni parfümlerinden romantic botanicalı denedim az önce, çok benziyorlar.

  23 haziran 19:33

  66. öncelikle senin için kurşun atar kurşun yerim alien.

  *amme hizmeti* benim gibi çok seven ancak fiyatı yüzünden kurdeşen döken süslülere kesinlikle muscent parfüm'deki alien'ı denemelerini öneririm. orijinaline inanılmaz benziyor; kalıcılık 10/10, silaj da 8/10 diyebilirim. ben aşırı memnun kaldım ki muscent'ten diğer aldıklarımı sevmemiştim, en azından küçük boyuna şans verebililirsiniz. ben galonla alıcam elimdeki bitince (gizlinot: swh) *amme hizmeti*

  23 mayıs 13:29

  65. gelmiş geçmiş en başarılı parfümlerden demek abartı olmaz çünkü dominique ropion'un askerleriyiz (gizlinot: swh)

  gerek orijinali, gerek flankerları olsun (bkz: mugler alien eau extraordinaire parfüm) hepsi mükemmel

  kalıcılık, sillage, tasarım, karakter... hepsi 10 numara beş yıldız. türkiye'de mm group kozmetik distribütorlüğünü yapmaktadır ancak yeni flanker (bkz: mugler alien fusion parfüm) gelir mi gelmez mi sorularıma cevap alamadım

  22 nisan 00:03 22 nisan 00:29

  64. Angel parfümünü ne kadar sevmediysem bunu o kadar beğendim. Çiçeksi bir parfüm. Ağır olduğu için kış ve sonbaharda kullanıyorum. Kullandığım en kalıcı ve en güzel parfüm. 

  16 mart 18:02

  63. black opium'un 80 girdisi varken, bu başlığın 60 küsür girdisi var.

  black opium hater'ı olarak tarihe geçeceğim ama lancome ile ysl'in bu şekerli kokularına karşı alien bana çiçek kokularının ayakta kalan son kalesiymiş izlenimi veriyor, sadık alien kullanıcılarını gördükçe seviniyorum...

  bu kokudan uzak duruyordum çünkü nedense kafamda "ağır" olarak kodlanmış ve rafa kaldırılmıştı, tenezzül dahi etmemiştim denemeye. bir şekilde elime sample'i geçti, sephora'da bir kere sıkıp kokunun mizacını anlamaya çalışmak ile 1 ml'lik sample'la 2 3 gün deneme sürüşü yapmak arasında dağlar kadar fark var.

  alien ağır. fragrantica'da alttan üste toplamda 3 notası var olarak gözüküyor, ama ilk sıktığımda izlenimim bileğimde bir koku şöleni oluşuydu. genelde parfümleri yorumlarken "masum, naif" diye tanımlamayı çok seviyorum, zaten o tür kokuları kullanıyorum daha çok, tesadüf değil. :p

  ama bu koku için bir sıfat seçecek olsam zengin derdim kendisine, yasemin zaten uslu duran bir nota değil, içine girdiği kokunun dinamiğini tamamen değiştiriyor, buradaki yasemin ise odunsu notalarla harmanlanmış olduğu için kıpır kıpır, canlı bi' kokuya dönüştürmüş alien'i.

  yukarıdaki girdilere katılıyorum, erkek arkadaşımın beğendiği sayılı parfümlerden biri oldu. aksi gibi o beğendi fakat ben kendimle bağdaştıramadım, tenime yakıştı fakat bu kadar dolu, renkli bir kokuyu taşımak için kıyafetleri ve saçı da önemsemek gerekiyor, şahsi fikrim, ve bende o özen yok.

  canlı derken taze bir canlılık değil. ağır, dikkat çekecek bir koku.

  orijinal kokunun alt ürünleri arasında kendime uygun olan bir tanesini bulabileceğime inanıyorum ama o çabaya girmeye değer mi, ııh. piyasada bu kadar çok seçenek varken "rafımda bir tane de alien olsun" amacıyla arayışa girmek pek mantıklı değil.

  ayrıca benim chomsky okuyup 6 sayfalık bir ödev yapmam lazım ama parfüm bakıyorum, çünkü yaşasın kapitalizm. :(

  13 ocak 06:13