yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (76)
  • oylar (18)
  • medya (1)
  5

  76. dominique ropion ve laurent bruyere tarafından yapılmış, 2005 çıkışlı thierry mugler parfümü.

  yalnızca birkaç notayla (gizlinot: yasemin, odunsu notalar, amber) nasıl bu kadar muhteşem bir parfüm ortaya çıkmış olabilir aklım almıyor. alien resmen bir başyapıt, nefis kokuyor. yasemin yorumları içerisinde designerların en iyisi. o tene yakın sıcacık amber kokusu, odunsuluğu, çiçeksiliği öyle dengeli ki, kullanması en keyifli parfümlerden bir tanesi yapıyor bunlar onu. oldukça az nota içerdiği için koku değişime uğramıyor pek.

  çok popüler ve sık kullanılıyor olsa dahi bence hala özgünlüğünü koruyan harika bir parfüm ve her kuruşunu sonuna kadar hak ediyor. performansı çok çok iyi, sabahtan iki-üç fıs sıkarsanız bütün gün hiç tazeleme ihtiyacı hissetmeden rahatça götürecektir sizi. ben mevsim ayırt etmeksizin her zaman severek kullanıyorum, yalnızca yazın kapalı ortamlar için iki fıstan fazla kullanmamaya özen gösteriyorum.

  aşığıyım, bayılıyorum<3

  11 haziran 19:06

  75. Kimilerinin çok sevdiği, kimilerinin ise nefret ettiği, ortak paydada buluşulamayan parfüm. Kesinlikle bir kış parfümü ve en çok da esmer insanlara yakıştığını düşünüyorum. 2 sene öncesine kadar çok severek kullanıyordum genelde insanlar da üstümde kokladıkları zaman çok beğeniyorlardı. Ancak parfümü sevmeyen bir insana denk geldiniz mi cidden size de kötü bir deneyim yaşatabiliyor. Annem de bu parfümü sevmeyenler güruhunda ve onda baş ağrısı yaptığını biliyorum. Ağır bir parfüm olduğu için dışarıda, toplu taşımada kokudan rahatsız olan bir insanla karşılaştığınız zaman siz de rahatsız olmadan edemiyorsunuz çünkü başkasını neden rahatsız etmek isteyesiniz. 1-2 kere toplu taşımada kokunun ağırlığından rahatsız olduğu açıkça belli olan insanlarla karşılaştım ve kendimi oldukça kötü hissettim. Bu olaylardan sonra bir süre sadece 1-2 fıs olarak kullandım ama en sonunda kullanmayı bıraktım ve elimde 700 tl bayıldığım koca şişe parfüm kaldı :/

  2 haziran 16:26

  74. oryantal ve ağır kokulardan rahatsız olmadığım halde bu parfümden çok rahatsız oluyorum. aslında hoş ve değişik bir koku ama kapalı ortamlarda sıkılmadığı takdirde. küçük bir oda ve alien kokan insanlar hayal edemiyorum, etmek istemiyorum.

  1 haziran 12:05


  73. tenime en çok giden parfüm. daha ilk şişemdeyim ama diğer parfümlerin yüzüne bile bakasım gelmiyor artık. testerını deneyip bir süre gezinmenizi ve yeniden koklayıp karar vermenizi öneririm çünkü tenden tene olması gerekenden çok daha fazla fark ettiğini düşünüyorum. parfüm bana çok yakışırken annemin teninde çürük gibi kokuyor.

  16 mayıs 12:38

  72. Kokusunu seviyorsanız çok bereketli bir parfüm, tek fıs bütün bir günü geçirmeye yetiyor gerçekten. Bana yetmez, ben bocanacağım diyorsanız lütfen demeyin, bu parfümle yıkanmak toplumsal hayata uygun bir davranış değil. Ben bir kere yaptım oradan biliyorum. Restorant/bar neyse ama Alien sıkıp tiyatroya gitmek...

  10 mayıs 15:45

  71. bir arkadaşımın hediye etmesi üzerine kullanmaya başladığım, ilk koklayışımda hiç beğenmediğim ama zamanla müptelası haline geldiğim parfüm. ayrıca sıktıktan sonra zaman geçtikçe güzelleşiyor.

  30 aralık 2019 19:04

  5

  70. çok sevdiğim birinde duyup onu koklaya koklaya öpmüştüm, gidip aldım ve şu an kullanamıyorum. ağır olduğundan filan değil garip bir şekilde rahatsızlık veriyor mideme. çok üzüldüm aşırı beğeniyordum çünkü uzun zamandır. bu parfüm gibi,armani si gibi, modern muse gibi karakteristik kokusu olan ama bunlar kadar çok tanınmamış parfüm önerisine açığım süslüler.

  22 kasım 2019 20:14


  69. ikinci şişesini aldığım parfümüm. ilk maaşımla almıştım. parfüm almak isterken yasemin kokusunu sevdiğim için hiç denemeden internetten satın almıştım o zaman. tam nokta atışı yapmıım düşününce. şimdi ise yeni fiyatlar sebebiyle kullanmaya kıyamıyorum. özel bir yere gideceksem kullanıyorum genelde bu sebeple. çok kadınsı ben buradayım diyen bir koku. çok kalite akıyor parfümün kokusundan.

  20 eylül 2019 20:18

  5

  68. Çoook farklı bir parfüm. Koku tarif etme yeteceğim yoktur o yüzden izlenimi tarif edeceğim. Hafif pudralı ve bence mistik bir koku. Hem masumiyeti çağrıştırıyor hem de karanlık bir aurayı. Koku olarak değil de duruş olarak ağır bir parfüm. Herkese uyacağını düşünmüyorum. Bir bunu bir de lady million’ı sıktığımda parfümün ne diye soruldu. Modasının geçeceğini hiç sanmıyorum bence imza parfüm olma niteliğinde. Kalıcılığı da güzel bence uçup gitmiyor 

  20 eylül 2019 11:39

  67. 5 senedir yaz - kış kullandığım, tanımadığım insanlar tarafından çokça beğenilip, sorulan parfümüm. Öğretmenlik yaptığım okulda öğrencilerimin, “Hocam geçtiğiniz yerleri kokunuzdan takip ediyoruz.” diyeceği kadar da kalıcı ve yayılan bir koku. Bana göre, verilen parayı sonuna kadar hakediyor.

  26 ağustos 2019 19:14