yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (84)
  • oylar (33)
  • medya (1)
  5

  84. Bir parfüm adını bu kadar iyi mi taşır yahu? Evet, çoğu kişinin kokladığında tanıdığı bir koku olabilir ancak Fragrantica'nın sitesine girdiğinizde sadece 3 notasının belirlenmiş olduğunu görüyorsunuz. Sadece 3 notadan oluşabilir mi bir parfüm? Evet, belki. Ama alien kesinlikle 3 notadan oluşamayacak kadar karmaşık bir koku. Bu da kokuların kullanıcılarına bile ne kadar uzaylı, ne kadar yabancı geldiğinin göstergesi.

  Parfümler bana bazı kişilikleri hatırlatır. Mesela yine mugler'ın angel'ı gibi şekerli kokular kullanan insanları babasının prensesi, enerjik, extrovert ve ilgiyi seven insanlar gibi görürüm. Armani'nin si'si gibi parfümleri kullananlar ağırbaşlı, insan ilişkilerinde seviyeli, hanımefendi vibe'lı kişiler olurlar gibi geliyor (bu arada bu parfümleri öyle insanlar üzerinde gördüm demiyorum asla. Sadece koku bana öyle bir insanı hatırlatıyor, demek istiyorum. Mesela ben si'yi çok severim ama asla si karakterinde biri değilim).

  Neyse, alien'a dönecek olursak, yine adıyla müsemma, kişilik oturtamıyorum bu parfüme. Snob, dikkat çekmeyi seven, introvert, sosyal kelebek, sakin biri, enerjik, entelektüel, spor sevdalısı... her karakteri az da olsa barındırıyor içinde.

  Kısaca, seviyoruz.

  14 ocak 13:27

  5

  83. bana sorulursa bu koku çok çok derinlikli. ilk sıktığımda çok tanıdık, keskin, dinamik bir açılışı var. tenimde kaldıkça çok güzel sıcak bir kokuya dönüşüyor. öylesine almıştım ama çok sevdim. tek sorunu sanırım çokca bilinip, kullanılan bir koku olması.

  ama iyi hissettiriyor.

  8 aralık 2021 16:12

  5

  82. Sephora'da tester olarak verilen parfüm. Keşke senden hiç haberim olmasaydı , neden bu kadar güzel ve pahalısın diyorum her kullandığımda. Kullanmaya kıyamayıp son damlasını bekletiyorum..

  8 aralık 2021 00:58


  5

  81. ben bunun doldurmasını kullanıyorum onu söyleyeyim ama bu onu büyüleyici bulmama engel değil. daha önce kullandığım hiçbir kokuya benzemiyor. otsu, tütsümsü, derin bir koku. sonbahar-kışa müthiş yakışıyor. bayılıyorum.

  28 ekim 2021 19:57

  4

  80. inanılmaz bereketli ve kalıcı bir parfüm. bazen yıkanan tişörtlerimle beraber bütün çamaşırları bu kokuya bulanmış olarak çıkartıyorum makineden.

  yaz için ağır geliyor o nedenle çok az kullanıyorum artık, 2 senedir 30ml boyunu bitiremedim. şişesi çok hoş.

  içerisinde bahsedilen yasemin kokusunu hiç almıyorum, buram buram amber geliyor bana ve artık bitsin diye bekliyorum, arada başka parfüm bitirip geri döndüm ve hâlâ bitmiyor.

  bence mutlaka deneyerek alınmalı, deneyin, birkaç saat sonra üzerinizde kalan hâlini seviyorsanız öyle satın alın, çok fresh kokladıkça içim açıldı diyebileceğimiz bir koku değil çünkü.

  4 ağustos 2021 23:25

  3

  79. sephora testerını 2 gün kullandığım ama tenimde bi vücut spreyi kadar az kalan parfüm. önemli bi buluşmaya gidicektim, o gün test edeyim dedim. (gizlinot: hem erkekler üstündeki etkisini de görürüm diye :d) "kokun üstüme sinmiş" cevabını duyduğumda sevinmiştim ama şaşırmıştım da çünkü parfümü sıktıktan 3 saat sonrasında ben kokuyu hiç hissetmiyordum. (gizlinot: belki tester olmasıyla da ilgilidir. parfümler konusunda çok bilgi sahibi değilim)biraz sorguladığımda kokunun parfüm değil saç kremimin kokusu olduğunu anladım ve cidden hayal kırıklığına uğradım...

  orijinalini almayı düşünüyordum, (gizlinot: asla alamazdım bu arada fiyatından dolayı) ama galiba çakmasını alıp ara ara canım çektiğinde kullanıcam. belki sıkılırım sonrasında bilemiyorum, kokulardan çabuk sıkılan bir insanım.

  23 haziran 2021 00:28

  4

  78. Sonunda bugün 90 ml'lik olanını bitirebildim. Sonunda diyorum çünkü parfümün kokusunu seviyordum ama kokulardan çabuk sıkılan bir insanım, hele hele ayıla bayıla aldığım bir koku değilse uzun süre kullanamıyorum. Parfüm banyosu da yapmadığım için parfümü bitirmem bir senemi aldı. 

  Kokuda favorilerim olan yasemin ve amber notaları var ancak benim için bunları tamamlayan nota misk. Misk yerine odunsu bir notası var, belki de sıkılmama neden olan şey budur. Kalıcılığı açısından mükemmel olduğunu söyleyemem, tenimde 4-5 saat duruyordu. Sonuç olarak bir daha alır mıyım? Sanmıyorum.

  12 ocak 2021 10:17 12 ocak 2021 10:18


  77. essence absolue edp flankerı hediye edilmişti 2 yıl önce. boyner'deki çalışana bu parfümü daha önce sorduğumda yaşıma hiç gitmeyeceğini söyledi ama bilmiyorum kokuyu çok seviyorum kullanmaya devam ediyorum. çok baskın olarak vanilya kokuyor, yasemin kokusu da eşlik ediyor. hafif ilaçımsı koku da alıyorum. denemeden asla almamanız gereken bir parfüm. fragrantica'da ağırlıklı olarak orijinalinden daha güzel olduğu yazılmış. parfümün kendisinden konuşursak i-n-a-n-ı-l-m-a-z kalıcı ve yoğun. bu sizin alışkanlıklarınıza göre iyi ya da kötü bir özellik olabilir. çünkü sadece tek bir fıs hatta çoğu zaman yarım basışla tüm gün kokmama yetiyor, etrafımdaki insanlara rahatsızlık vermemek için 1 fıstan fazla sıkmıyorum. kıyafet üzerine sıkılıp zaman geçtikten sonra çok yumuşak lezzetli bir kokuya dönüşüyor, ciltte böyle olmuyor. 2 yıldan beri günlük tek fısla ve sadece havalar soğukken kullanmayla bile 60ml şişenin en fazla %15'ini bitirebildim. yani basit bir matematikle benim için +10 yıl yetecek bir parfüm (gizlinot: çok saçma ama gerçek bu, umarım parfüm bozulmaz). Herkesin önem verdiği bir konuyla bitireyim girdimi: hiç kimseden ama hiç kimseden parfümüme iltifat almadım. iltifatı geçtim ne olumlu ne olumsuz hiçbir yorum gelmedi. eğer bu duruma önem veriyorsanız benim tecrübem böyleydi.

  3 ekim 2020 11:58

  5

  76. Çoğu süslünün de bahsettiği gibi, sadece 3 basit nota ile inanılmaz güzel kokan bir parfüm. benim gibi amber kokularından hoşlanıyorsanız, kesinlikle denemeniz gerekmekte. Kalıcılık ve projeksiyon konusunda çok çok iyi. Bende hem normal versiyonu (edp) hem de "we are all alien" denilen koleksiyon versiyonu bulunmakta. We are all alien, normalin biraz daha meyvemsi ve hafif kokan versiyonu ve her şişesi farklı renk kombinasyonuyla gelmekte. mesela benimki ağırlıklı olarak mor/pembe, köşelerden biri maviye, diğeri turuncuya kaçmakta.

  Buraya sunu yazmak için geldim: yakın zamanda marka Clarins tarafından L'oreal'e satıldı ve internette çokça formülasyon değişimi dedikoduları dönmekte. Hazır parfümerilerde clarins tarafından üretilen şişeler bulunmaktayken, almanızı tavsiye ederim.

  16 temmuz 2020 14:15

  75. Kimilerinin çok sevdiği, kimilerinin ise nefret ettiği, ortak paydada buluşulamayan parfüm. Kesinlikle bir kış parfümü ve en çok da esmer insanlara yakıştığını düşünüyorum. 2 sene öncesine kadar çok severek kullanıyordum genelde insanlar da üstümde kokladıkları zaman çok beğeniyorlardı. Ancak parfümü sevmeyen bir insana denk geldiniz mi cidden size de kötü bir deneyim yaşatabiliyor. Annem de bu parfümü sevmeyenler güruhunda ve onda baş ağrısı yaptığını biliyorum. Ağır bir parfüm olduğu için dışarıda, toplu taşımada kokudan rahatsız olan bir insanla karşılaştığınız zaman siz de rahatsız olmadan edemiyorsunuz çünkü başkasını neden rahatsız etmek isteyesiniz. 1-2 kere toplu taşımada kokunun ağırlığından rahatsız olduğu açıkça belli olan insanlarla karşılaştım ve kendimi oldukça kötü hissettim. Bu olaylardan sonra bir süre sadece 1-2 fıs olarak kullandım ama en sonunda kullanmayı bıraktım ve elimde 700 tl bayıldığım koca şişe parfüm kaldı :/

  2 haziran 2020 16:26