yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (101)
  • oylar (45)
  • medya (1)
  3

  101. Parfüm gerçekten çok ayrı bir zevk işi. Elimde dekantı vardı. Yani üç kereden fazla sıkamadım. Eski versiyonu nasıldı bilmem ama elimdeki koku tamamen yapay değişik böyle rahatsızlık veren bir kokuydu. Kullananı ve seveninin bu kadar çok olmasına şaşırdım. Gerçi ben tom ford black orchid de sevmiyorum mesela. Bana göre aşırı maskülen ve neden bilmiyorum yapay gelen bir koku oldu. Çok gömdüm parfümü kullananlar bana kızmasın :) zevk işi sonuçta.

  18 nisan 19:04

  100. (link: https://www.suslusozluk.com/thierry-mugler-alien-parfüm?i=1340018 önceki yazar)ın girdisinde bahsettiği "ekşi kokma" problemini ben de yaşadım. daha doğrusu annem uyardı. ekşi demedi ama kötü olduğunu söyledi. sadece saçıma sıkıyorum, kıyafetlerime sıkmıyorum artık. sanıyorum kullanılan deterjan, yıkama süresi filan sebebiyle koku giysiden tam arınmadığında tekrar sıkınca kötüleşiyor olabilir, tenle uymuyor olabilir. bilemedim.. ama vazgeçemiyorum :( tenime ya da kıyafetime sıkmaktan vazgeçtim.

  15 ocak 22:12

  3

  99. bu çok iyi bir koku bence, zaten herkes biliyor almayı da düşünüyordum, sadece bir arkadaşım birkaç fıs sıkarsan ekşimiş gibi kokuyorsun dedi, ekşimiş gibi kokmayı sanıyorum istemeyeceğim için satın alma isteğimi askıya aldım, ama tabi ki iyi koku süslüler (çözüm önerisi belki : bir fıs şeklinde kullanılabilir neden olmasın ) 

  15 ocak 01:43


  98. İş ortamına uygun falan denmesine şok şaşırdım. Notalarına bakıldığında ne olabilir ki dediğiniz ancak kokusunu aldığınızda tokat yemişe döndüğünüz bir koku. İçerisinde çok ama çok sentetik, yapay kokan bir şey var, resmen kokuyu hazmedemiyorum. Bunun üstüne bir de boğucu ve yoğun. Bu parfümü birisi sıkmışsa o konudan kaçış yok. Bu sebeple de ofise uygun değil, çünkü ofiste ortamı domine etmeyen, sıkan kişiye yakın kalan ve iddialı olmayan, çoğunluğun beğenisine uyma ihtimali yüksek şeyler tercih edilir. 

  13 ocak 16:45

  5

  97. Bu öyle bir parfüm ki kimse sevmesin sadece ben kullanayım diyorum. İnsan bir parfümü kıskanır mı, ben kıskanıyorum işte. Çok seviyorum kendisini ve içinde şu var bu var diye anlatabileceğim bir parfüm değil. Başka bir havası var bu parfümün. Belki de çocukluk anılarımı canlandırdığı için bende yeri özeldir. Sevmeyeni de var evet ama aşık olanı çok. Kesinlikle kör alışa uygun değil. Uzun kullanımdan sonra sıkabilir. Mesela ben ara verdim kendisine. Ama sevgim hiç değişmedi.

  9 ocak 15:12

  96. Elime geçen 15 ml deneme boyu ile deneme fırsatı bulduğum parfümdür. Yıllardır öve öve bitirilemediği için açıkçası hep merak etmiştim. Elimdeki bitene kadar kullandım ve şunu söyleyebilirim ki bence sıradan bir koku. Herhangi bir ayırt edici özelliği yok. Sırf herkes kullandığı ve popüler olduğu için de değil, kokunun kendisi sıradan. Formülünün değiştiğini okudum, şu andaki halinin yayılım ve kalıcılık bakımından sınıfta kaldığını söyleyebilirim. Belki benim tenimle ilgilidir ama performansı beklentimin altında kaldı. Çok genç yaşa hitap etmeyen, olgun ve şık giyimli bir kadının parfümü olabilir. İlk kokladığımda gözümde böyle bir profil canlandı. Belki ilk piyasaya sürüldüğünde gerçekten farklıydı ama artık durum öyle değil. Ayrıca pek çok marka muadilini çıkarmış, bunlardan biri de avon. Performansını da düşününce buna bu kadar para vermek yerine muadilini alıp kullanmak benim için daha mantıklı.

  8 ocak 19:14

  2

  95. Eski versiyonunu bilmiyorum ama, bu kadar övülüyor diye kendimi beğenmeye zorlayarak ne zaman testerını koklasam beğenmediğim parfüm. Ayrıca her yerde bu kokuyu duyuyorum, herkes kokusu., sıradan olmuş. Milyonlarca övgü alan bu koku bana göre sadece zambak kokuyor. Zaten notalarında sadece üç tane bileşeni var. Bu kadar sevilmesi, ilginç bulunması ilginç.

  8 ocak 00:55 8 ocak 00:57


  4

  94. Bu koku benim icin avm kokusu. Turkiyede boynerin parfum bolumu amerikada ise macy's in kozmetik bolumu bu parfum kokuyor. Sikmam ama kotu degil. Zaten bu kokuyu duyunca sartlanmislikla bu reyonlara yoneliyorum. Ama almiyorum.

  17 kasım 2023 20:08

  5

  93. alt komşum hanım bu parfümü öyle bir sıkıyor ki banyosundan banyoma ve oradan odalara yayılması yetmiyor bir de apartman içinde kapı altından girmek suretiyle evim dolu dolu kokuyor. sevdiğim parfümden öğürür oldum. 

  12 kasım 2023 00:27

  92. Üst,orta ve alt notasıyla burnuma gelen kokuyu bağdaştıramadığım enteresan bir parfüm.denizi çağrıştıran tuzlu yapısı var bana göre.

  12 temmuz 2023 20:54